Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik, szorongás=öngyilkosság?

Pánik, szorongás=öngyilkosság?

Figyelt kérdés

egyre gyakrabban vannak rohamaim. izzadás, légszomj, reszketés, bizsergés, tömeg iszony stb...

van egy kis vérbetegségem is ami közre játszhat a dologban.

nincs óránként 8-12ezer forintom orvosra. mit ajánlotok kihez hova forduljak? sokat gondolok az öngyilkosságra a következő rohamtól való félelem miatt... természetesen a családom csak legyint hogy ugyanmár.



2013. márc. 26. 03:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Legelőször a tudatlan családodat kell(ene) felvilágosítani, hogy ez egy létező és komoly betegség!

Másodszor, menj el a körzeti orvoshoz és ő beutalhat a körzeti pszichiátriára. Ott nem kell fizetni és megfelelő ellátást kaphatsz.

Nem jó sokáig húzni, mert ha elhatalmasodik a betegség, vagy kezeletlen marad, akkor nagyon nehéz később meggyógyítani.


Egyébként hány éves vagy?

2013. márc. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A pszichiátrián "szalagon2 kezelik a betegeket.Bemész, felírja a bogyót, kimész.Jöhet a következő.

Ha Békés megyei vagy esetleg, tudok ingyen pszichológust ajánlani, aki beszélgetni is képes, nagyon jó.

De lehet, hogy feléd is van ingyen pszicho.szolgálat, esetleg a telefonos lelkisegély szolgálatot még megpróbálhatod.

Az ilyen rohamok miatt nem kell öngyilkosságra gondolni.Nagyon kellemetlen tudom, mert volt részem benne, de ki fogsz jönni belőle, meglátod!A vérképeltérésre pedig biztos van gyógyszer.

2013. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy miért kell valakit, aki ilyen panasszal jön, kapásból lebeszélni a háziorvosról! Mert az meg tudná állapítani, hogy szervi, vagy lelki okai vannak a panasznak? A szervi bajt kezeltetni is tudja, a lelkire meg tanácsot, hogy kihez forduljon? Mi ebben az annyira borzasztó? Majdnem rondát írtam erre a nagyfokú butaságra.
2013. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"A pszichiátrián "szalagon2 kezelik a betegeket.Bemész, felírja a bogyót, kimész.Jöhet a következő. "


Miért, a többi osztályon nem ugyanaz a helyzet? Bemész kezelnek, kimész, jöhet a következő. A pszichiátrián mit vársz? Hogy kivegyék a lelkedet, és kipucolják? Tényleg igaza van az utolsónak. Te egy jó nagy tinó lehetsz

2013. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a két utolsó meg is érdemli ilyen hozzáállással, hogy csak dilibogyót kapjon.Mivel a (lelki) beteggel való elbeszélgetés ugyebár teljesen felesleges....

Szerintem meg az a tuskó, aki abban a tévhitben él, hogy a lelket lehet gyógyszerrel kezelni.

2013. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

szóval ma végre eljutottam orvoshoz...

30perces "állapotfelmérés"

azt mondta nem vagyok súlyosan beteg... még egész jónak nevezné, még akkor is ha a beszélgetés közben is elkapott egy roham... ugye a rohamtól való félelem..már itt tartok.. szóval egész jól tudtam terelni a figyelmem de remegés még mindig bennem van. felirt egy doboz xanax-ot 0,25mg... meg mellette el kell kezdenem az antidepresszánst, persze a xanax csak addig van amig az első egy hétben hatni nem kezd az anti... at mondta a doktor úr hogy 8-12ezer ft óránként nem sok pénz mert goondoljak csak bele mennyibe került az orvosnak odáig eljutni és hogy mennyire nem támogatják blabla... hát köszönöm de jelenleg ott, és most is teljesen hidegen hat. szerintem sok az óránkénti 8-12ezer, támogatás meg van... de kb -3 havonta jutnék sorra egy órára...

Bp, 28ffi

köszönöm a segitségeket

2013. márc. 27. 15:23
 7/11 A kérdező kommentje:

első napom az antidepresszánssal... hát elvileg ezek nem hatnak egy-két hétig ezért kell szedni a xanaxot.

viszont, nekem egy nap után olyan állkapocs mozgásaim érzésem volt mint ha ki akarna esni, a nyálam is folyik betegesen, ásitás legrosszabb. dehogy miket beszélek. 2 év után az első nap hogy nem volt szex a barátnőmmel. nagyon aktiv vagyok (áldás) naponta többször is képes vagyok. ma meg semmi. szóval ide nekem a medvét max a xanax 0.25 és az is akkor amikor rohamom lesz vagy nem tudok aludni. úgy döntöttem irni fogok. leirom a gondolataimat és feltárom az okokat. meg kell oldanom mert ez a "gyógyszer" elég zsákutca. tudom most könnyen beszélek, majd h megint rohamom lesz könyrgöm érte... de meglátjuk igyekszem máshogy megoldani :) igyekszem itt rendszeresen pár naponta beszámolni

2013. márc. 29. 07:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok és kíváncsi leszek a további fejleményekre.


A Xanax-tól max. egy kicsit álmos lehetsz, általában nem okoz nagy bajt.

Gondolj bele, hogy a maximális terápiás adag 8mg/nap, szóval a 0,25-ös a leggyengébb legkisebb adag.

Az antidepresszáns, főleg az elején okozhat problémákat, de 1 héten belül el kell(ene) múlni a mellékhatásoknak. Ha nem szűnik meg 2 héten belül, gyógyszert kell váltani. Az orvos ilyenkor csak „kísérletezik” mert nem vagyunk egyformák és mindenkire másképp hat egy bizonyos antidepresszáns. Ami az egyiknél beválik, a másiknál nem….


Saját tapasztalatból mondom, hogy természetgyógyászattal, holisztikus terápiával és kuruzslással nem lehet ezt a betegséget meggyógyítani. Kipróbáltam én is mindent.

2013. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

értelek, hát elég rossz napom volt. egész nap próbált rámtörni, többször is le kellett ülnöm kicsit kifújni magam. elképesztően kifáradtam... elgyengültem.

nálatok is volt olyan hogy már egy szabad napotok sem volt? mit tudtok a potencia csökkenésről? mindenkinek kiváltotta a gyógyszer?

2013. márc. 29. 20:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem váltott ki potencia csökkenést, igaz én nem minden nap szeretkeztem. Kisebb gondom is nagyobb volt mint a szex.


Egyébként mi újság?

2013. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!