Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség vagy valami más?

Alex- kérdése:

Pánikbetegség vagy valami más?

Figyelt kérdés

Nem kedvelem az orvosokat és nem is rajongok a gyógyszerekért, de sokan mondták, hogy valószínűleg pánik beteg vagyok.

A családi és magánéleti helyzetem nem éppen felhőtlen, sok dolog nyomja a lelkem, barátokkal még-még megbeszélem, de nem igazán szeretek beszélni róluk.

Volt ,hogy magán orvosnál,iskolában rám jött a remegés, reszketés, majd nem kapok levegőt és a kiskorom óta elmúlt asztma roham jeleit produkálom. Viszonylag ritkán találkozok ismerőseimmel, volt ,hogy egy ilyen után sírógörcsöt kaptam, rosszul voltam.

Miután ritkán tudok csupán találkozni barátaimmal, egyedül rovom utaimat a városban, lakhelyemen...ha túl sok az ember szorongok, ismeretlen helyen egyenesen pánikba esek és minden kocsit, házsarkat,bokrot feszülten figyelek, szinte görcsbe merevednek az izmaim. Sokszor merengek el dolgokon, hogy mi lett volna ha...miért vagyok itt? egyáltalán szüksége van rám valakinek?

Sokszor fáj a fejem, néha úgy érzem ,hogy a dolgok hatalmasak körülöttem és én icike-picike vagyok és ettől az érzéstől hányingerem van és szédülök, erőtlen vagyok.

Egy ideje,jó ideje elég gyakran érzek hasonló dolgokat(,sok más egyébbel tarkítva, kisebb listám van)....igaz régen is volt,de erre csupán magas vérnyomás gyógyszert írtak fel, amit igazság szerint soha nem szedtem, csak az elején, semmi különbség ha szedem, ha nem szedem.

Most voltam háziorvosnál egy papír véget amit édesanyám szeretne...de én már most rettegek, hogy beraknak egy szobába, egy idegennel aki az életemről faggatna.

Elnézést a kisregényért és előre köszönöm azoknak akik ezt végigolvassák és válaszolnak.



2013. márc. 28. 19:48
 1/5 anonim válasza:
Ha pánikbetegséged van, azt kezelni kell...méghozzá pszichiáter-pszichológus segítségével. A pánikbetegség tulajdonképpen egy nagyon erős félelem valamilyen dologtól, sokszor társulnak mellé rohamok, ahol hirtelen kialakuló halálfélelem..szívdobogás érzés, légszomj, hányás, hányinger alakulhat ki. (Nem feltétlen mind egyszerre.) Amikor az embernek először van rohama még elvan..persze a halálfélelem borzalmas de átlehet vészelni, aztán később amikor már jelentkezik a 2. vagy 3. roham elkezd attól félni, hogy mikor lesz a következő...milyen élethelyzetben találja majd el...stb. Szépen lassan eljön az az állapot, hogy nem mozdul ki a lakásból, kvázi sehová, és jön a depresszió. Ilyenkor van az az állapot amikor az ember már nem képes családtagok, vagy saját maga segítségével kimászni a dolgokból..kell egy kívülálló. Nem hinném, hogy rettegni kellene, hogy "beraknak egy szobába egy idegennel", mert én az életemet köszönhetem ennek az idegennek. Én 10 hónapig szedtem pluszban antidepresszánst is, és 1éve járok terápiára, most már csak szintfenntartó jelleggel. A gyógyszert sikeresen letettem, és magamban is helyretettem mindent. Hónapok óta nincs semmilyen fizikai tünetem. Ha az ember ki akar mászni egy helyzetből sikerülni fog..De ne várd meg amíg te is eddig süllyedsz, és nem szégyen segítséget kérni. Üdv:
2013. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebből az állapotból való kimászásnak több lépcsője is lehet.

1. Rájönni, kitanulmányozni, mi is a lényege ennek a betegségnek. Ha a magyar jelentését mondjuk, azaz: vakrémület-betegség, az már ad egy irányt..

2. Légzéstechnika megtanulása.

A pánikrohamban vegetatív idegrendszeri hatásra egyre gyorsabbá válik a szívverés.

Ám ha a belélegzett levegőt a belélegzéshez képest egy ütemnyi visszatartással fújjuk ki, akkor a szívverés mértékét akaratunkkal csökkenteni tudjuk.

Már ez jó hatással van a szenvedőre! De ha rájön, hogy a TUDATÁVAL szabályozni képes azt, amit eddig kiszolgáltatottan el kellett szenvednie, az már egy újabb lépés a gyógyulás útján.

3."Mankók": gyógyszerek, amelyekkel az ingerküszöbünket meg lehet emelni; 8szak)emberek, akikkel ki lehet beszélni az alapvető okokat.

Egyelőre ennyit...

:-)

2013. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A rohamot egyszerű kezelni, elég ha tudod, hogy nem lehet semmi fizikai károsodásod belőle és megnyugszol. Lehetőleg ne azon filozofálj, hogy milyen súlyos tüneteket tapasztalsz magadon. Nekem is néha előjön pánikrohamom, amikor először volt a teljes testem lezsibbadt és nem tudtam mozogni, még levegőt venni is alig.
2013. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, Alex?
2013. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigieket! A háziorvosunk is mondta, hogy ha bármi van, menjek le hozzá.


23 vagyok,de ahogy olvastam, nem nagyon kor függő ez a dolog.

2013. márc. 30. 01:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!