Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom elfogadni...

Miért nem tudom elfogadni saját magamat?

Figyelt kérdés

Soha nem éreztem magamat szépnek, de az utóbbi pár hónapban napról napra csak egyre rosszabb lesz. Miután bekerültem a gimibe, utána kezdődött el minden. Körbe néztem és csak a szép/tökéletes embereket láttam. Elkezdtem fogyókúrázni, de képtelen voltam végig csinálni, és iszonyatosan rosszul éreztem magamat. Utáltam magamat ahogyan kinézek ezért elkezdtem vagdosni a kezemet (tudom ettől nem leszek szebb)és egy-egy étkezés után hatalmas bűntudatot éreztem és muszáj volt meghánytatnom magamat. Soha nem voltam egy sírós fajta, de ma már mindenen bőgök. Ülök az iskolában beszélnek hozzám a barátaim, nevetnek nekem pedig minden ok nélkül sírnom kell, és fogalmam sincs hogy miért, csak megjátszom magamat nekik, hogy ne izguljanak. Hazajövök és egész nap kész idegbeteg vagyok és nap végére ebből mindig sírás lesz. Már kerestem itthon gyógyszert is, mert kell valami ami elvonja a figyelmemet és "jól" érezhetem magamat tőle, különben megőrülök. Ezt most utálom leírni, de mindenki mondja hogy miért nem leszek modell, magas,vékony vagyok (had ne mondjam ilyenkor legszívesebben fejbe vágnék mindenkit és elbújnék az egész világ elől)180cm és 64kg vagyok. Soha nem volt hatalmas önbizalmam de mostanra már a földet se súrolja...

A lényeg hogy orvoshoz nem szeretnék menni, szüleimnek se szeretném elmondani, mert úgy is én lennék a hibás, mindenért én vagyok...csak remélem hogy valami más megoldás is létezik...

15/l


2013. márc. 31. 23:33
 1/1 anonim válasza:

Elmondásod alapján magas és vékony vagy, tehát nem vagy rászorulva a fogyókúrára. Barátaid beszélgetnek veled, tehát nem vagy egyedül, és gondolom ők elfogadnak olyannak, amilyen vagy. Hidd el szép vagy te, a magad módján! Lehet nem vagy modell alkat, de nem is kell annak lenned, ez hülyeség. Nem lehet mindenki tökéletes, neked a Teremtő valami más különlegeset adott! Próbáld meg elfogadni magad, mert akkor más se fog!

Nem vagyok a szavak embere, de remélem tudtam segíteni. :)

2013. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!