Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióm és kényszerbetegsé...

Depresszióm és kényszerbetegségem van és ez meggátol sok dologban, mit tehetnék? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Annak ellenére, hogy nem vagyok gyenge fizikumú ember (26 éves férfi vagyok), képtelen vagyok a nehéz fizikai munkára mert lelkileg készít ki, nem bírom elviselni a tudatot, hogy segédmunkát kell végeznem és ezáltal szinte elmegy az erőm is. Már nem is vállalok nehéz fizikai munkát mert képtelen vagyok elvégezni. Mit tanácsoltok, mit tehetnék? Pénz kellene mert nincsen TB-m, nem kapok gyógyszert a depressziómra tegnaptól.
2009. szept. 17. 12:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A programozó vagyok.


De tudom milyen a depresszió. Benne voltam több mint 1 évig eléggé durván. erről ennyit.


Nah 26évesen nem vagy éppen egy észlény ezért lassan fogom írni a dolgokat, hogy megértsed;)


Te írtad:

"lelkileg készít ki, nem bírom elviselni a tudatot, hogy segédmunkát kell végeznem és ezáltal szinte elmegy az erőm is"

tehát nem bírod elviselni, hogy segédmunkát kell végezned, ez szipla hiszti, hogy dolgozni kell. Nincs szakképesítésed. Nem tudom miért nincs, ha azért, mert pl nagyon szegény családból vagy ls kellett a pénz nagyon így nem volt alkalmad tanulni, hogy pl egy OKJ-t letegyél, akkor megértem.

Mindenesetre ha te nem nézed le a fizikai munkát, akkor nem érdekelne, hogy azt kell végezned, nem készülnél ki a tudattól, hogy ezt kell csinálnod.


Belefáradtál. Sokan mások egy életen át végeznek sokkal szarabb melókat, mert el kell tartani magukat meg a családjukat, nem pedig azt csinálják, hogy leülnek, hogy nekik ez nem megy és várnak a csodára.


A második hsz-eidre reagálva.

Igen többnek érzem magam, hogy 3végzettséggel olyan munkát végezzel ami fárasztó nehéz és keveset fizet, mikor ott van egy halom olyan munka, amivel többet keresek és normálisabbak a körülmények. Szerintem ez nem lenézés, mert nem nézem le azt aki fizikai melót végez. Azért tanultam nagyon sokat, hogy normális állásom legyen.


Azt kifelejtetted az idézetedből, hogy megírtam, hogy kimentem a kertbe kapálni, szerinted akkor nagyon lenéző lehetek?


amire azt írtam ,hogy nem éreztem kevesebbnek magam, arra gondoltam, hogy attól, hogy fizikai melót végeztem.

Olyan vagy mint a politikusok. Kiragadsz mondatrészeket különböző helyekről és utána összerakod őket, így teljesen más lesz az értelme.


Tudom, hogy a depiben az ember a saját gondját érzi a legnagyobbnak és úgy gondolja senki nem érti meg, de ezzel így nem mész semmire.

Akarnod kell, ha ki akarsz törni, ennyi.

dolgozni meg kell.


Aki nem dolgozik az ne is egyék, tod.

2009. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem érdekel amit írsz, és az ostoba meg te vagy.
2009. szept. 17. 17:20
 13/18 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább lehet én vagyok ostoba tényleg. Bocs ha beszóltam.
2009. szept. 17. 17:24
 14/18 A kérdező kommentje:
Vagyis dehogy bocs, miért én kérjek bocsánatot, te mondod, hogy ne egyek ha nem dolgozok. Ne írjál inkább.
2009. szept. 17. 17:31
 15/18 anonim ***** válasza:

Zavart vagy, döntsed el mit akarsz.


Nem ismered a mondást?

"Aki nem dolgozik az ne is egyék"

Magyarán akkor fogsz tudni gyógyszert venni, vagy kaját venni ,stb, ha megdolgozol érte.


Arra nem válaszoltál, hogy miért nincs szakmád. Önhibádból nem tanultál tovább, vagy rá voltál kényszerűlve, hogy elmenj azonnal dolgozni?

2009. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azt hiszem részben önhibából nincsen szakképesítésem, de most levelezőn elkezdek egy fősulit és mellette valami alkalmi munkát keresek. Dolgoztam keményebb fizikai melókat de lehet most azért érzem, hogy amiért megingott az állapotom, ezért lettem bizonytalan. De most is jelentkeztem segédmunkára...csak tudod, én is úgy érzem, hogy többre lennék képes, úgy értem más fajta melóra. De sajnos még nem találtam olyat ahol ne aláztak volna meg, stb. Remélem a jövőben találok.
2009. szept. 17. 19:49
 17/18 anonim ***** válasza:

Nehidd, hogy szellemi melóhelyen nem aláznak meg. sőt.

Én a mostani melóhelyemen a legkisebb ember vagyok, és sokszor elég szarul érzem magamat, főleg ahogy néha lekezelnek. Idő kérdése azt váltok. nah mind1.


Szal, én inkűább azt javasolnám, hogy egy OKJ-s cuccot végezz el. Nekem sincs fősulim, 3 OKJ-t szereztem be, igaz 2-t egyszerre, nappal és este párhuzamosan.

Az OKJ max 1 év, a fúsuli 4 és nagyon dúrva.


Persze ezt te döntöd el, de 4évig tnaulni mint a güzü, és mellette dlgozni is, ezen kívül ha egyszer kibuksz onnan, akkor már csak költségtérítéses. ileltve ha jól tom a levelezői csak költségtérítéses nem?


Szal én inkább vmi OKJ-t javaslok, ha nincs szakmád, akkor az még ingyenes is lehet, bár lehet csak 23 év alatt.


Milyen szakmák érdekelnek?

2009. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen 23 év alatt ingyenesek egyes szakmák. Van levelezőn is államilag támogatott de oda nem jutottam be, diákhitellel csinálom. Ez az utolsó esélyem, ha ez sem sikerül akkor lesz x százezer Ft hitelem és semmi sulim, de ennyire nem vagyok pesszimista és nem is gondolok előre erre. Majd lesz valami...
2009. szept. 17. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!