Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen? Betegségeket...

Létezik ilyen? Betegségeket képzelek be magamnak, de orvoshoz is félek menni?

Figyelt kérdés
Olvasok valamilyen betegségről, és azt hiszem, hogy nekem is az a bajom, pedig nem igazán illenek rám a tünetek. Nem szaladok azonnal orvoshoz,a vizsgálatoktól is félek nagyon, hogy vizsgálatot kérnek, amit még nem csináltak. Tavaly is gyomortükrözést, meg hasi ultrahangot akartak csinálni, mert nem volt étvágyam, de nem egyeztem bele egyikbe se, nem is fájt a hasam, semmi baj nem volt vele. Szedek vitaminokat is ,és azóta étvágyam is van, híztam is 5 kilót, persze akkor 45kg voltam a 160cm-hez.
2013. márc. 18. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen. A neve hipochondria. Rakd rendbe az életedet, menj el egy egyszerű laborvizsgálatra, azzal a legtöbb rettegett betegséget ki tudod zárni.

Az ilyesminek mindig lelki oka van. Gondolkozz el rajta, mi nem tökéletes mostanában.

2013. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tavaly ősszel voltam laborvizsgálaton, minden rendben van.
2013. márc. 18. 17:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgyis hipochondria, hogy legutóbb októberben voltam orvosnál, mert azt hittem arcüreggyulladásom van, de nem volt az? Azóta is beképzeltem magamnak betegséget, és vártam az orvoshoz menéssel pár napot, és nehezen sikerült megnyugtatni magam, hogy akkor nagyon rosszul lennék már.
2013. márc. 18. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Naponta végezz fél óra aktív mozgást! Torna, kerékpár, futás, úszás. Ne gondolj betegségekre, tereld el a gondolataidat pozitív irányba.
2013. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok! Én már rákot képzelek be, szívbeteg vagyok, félek a hirtelen haláltól, attól h megfulladok és még sorolhatnám, orvoshoz persze nem merek menni, mert mivan ha megállapítja h halálos beteg vagyok vagy műteni kell vagy akármi. Nálam ez már 3 éve tart, és szorongok a betegségek miatt.
2013. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én tavaly sokszor voltam orvosnál, mert szédültem, de nem találtak semmit. Most meg már orvoshoz se merek menni, mert a vizsgálatoktól is félek. Nem találnának semmit, mindig csak a pszichológussal jönnek, hogy járnom kéne hozzá.
2013. márc. 20. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:
ez ilyen neurozis, pszichoterápia segíthet
2013. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért kérdezed, hogy létezik-e ilyen, miközben neked ilyen állapotod van és tapasztalod, hogy létezik?
2013. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!