Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bocsáthatok meg magamnak?

Hogy bocsáthatok meg magamnak?

Figyelt kérdés

tettem sok hülyeséget az életem során és meg is lett a negatív következménye

de azt érzem nem érdemlek semmi jót ezek után :(


2012. okt. 24. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nincs mit
2012. okt. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nincs mit megbocsátani?
2012. okt. 24. 23:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemelsz semmi jót? Bűntudat csak több hibát vonz, szóval az önsajnálat csak tovább ronthat a helyzeten. Megbocsátani néha nehéznek tűnik, de ha nem követünk el hibákat akkor nem fejlődünk, nem tanulunk semmit.. Próbáld levonni a tanulságot, de elvileg ha vkiben már a bocsánatkérés vágya felmerül akkor az egy óriási lépés és könnyebben oldódik meg a helyzet..
2012. okt. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

én feloldozlak a nem létező bűneid alól


komolyan mondom

2012. okt. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeségre ne is gondolj ,hogy nem érdemelsz jó dolgokat. Más is követ el hibákat ,de tanul belőle.

Nem tudom mit tettél ,de minden jóra fordul meglátod!

2012. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kedvesek vagytok :D
2012. okt. 25. 19:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen súlyú hülyeségeket csináltál? Kinek ártottál? Szerintem ezektől függ.


Jómagam is bűntudatban élek, 10 éve, nekem nem sikerült megbocsájtanom magamnak.

2012. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
egyrészt magamnak ártottam, mert nem éltem csak eltengődtem, és ezzel másoknak is ártottam
2012. okt. 25. 22:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Másoknak hogy ártanál azzal, hogy lóxart sem csinálsz? Maradj csak a kis kuckódban és verd a pöcköd.
2012. okt. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megbocsátani magadnak a legnehezebb szerintem, a nehézsége meg tényleg a bűneid mértékétől függ, gondold szépen át, hogy kinek mit okoztál és az mekkora fájdalommal járt az illetőnek. És ha Te képes lennél a helyében megbocsátani magadnak, akkor már magadnak is lehet meg fogsz tudni.

Én is okoztam már sok olyan dolgot, amit nem tudok megbocsátani magamnak, csak az idővel enyhül némileg. Mert próbálok nem a múltbeli hibáimmal élni, hanem a jövőbelieket elkerülni.

2012. okt. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!