Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka, hogy pár...

Mi lehet az oka, hogy pár hete rémálmok gyötörnek? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2 hónapja lecseréltem egy erős nyugtatót a létező leggyengébb feszültségoldóra, sikerült az átállás. Ekkor kezdtem el életemben először fogamzásgátlót szedni, (amitől 2 hónap alatt 6 hetet véreztem eddig). Sok feszültség és stressz ér, de régebben is sokat idegeskedtem. Egyszerűen nem tudom mitől lehet az, hogy egy éjszaka során 3-szor is előfordul,hogy nagyon rosszat álmodom és egyre kimerültebb vagyok. Így is több gyógyszert veszek be alvás előtt,mint szeretnék. Már rettegek az éjszakától és mindig arra vágyom,hogy legyen vége,viszont borzalmasan fáradt vagyok. Mit lehet tenni? Pszichiáterhez nem mennék,mert jártam eleget és nem látom értelmét annak,hogy egy vagon gyógyszerrel tömjem magam. Van annyi erőm,hogy leküzdjem,csak a hogyan kérdés nem tiszta. Ja és elalvás előtt mindig a kedvenc filmeimet nézem,hogy kikapcsoljam az agyam és már ez sem segít.
2009. szept. 4. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"2 hónapja lecseréltem egy erős nyugtatót a létező leggyengébb feszültségoldóra"

Valószínűleg ez miatt van, elvonási tünet ilyenkor a rossz alvás, rémálmok, éjszakai izzadás, stb.

2009. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást! Az elvinási tünetek 2-3 hétig tartottak, sajnos ez már más. Gondolom a problémák miatt. Csak nem tudom, hogyan zárjam ki a fejemből legalább éjjelre.
2009. szept. 4. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az szokott segíteni, ha elalvás előtt olyan régi helyzetekre gonolok, amikben boldog voltam. Pl. természetjárás, utazás gyönyörű tájakon. Ezek a gondolatok elterelhetik a rosszakat.
2009. szept. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
dobd el a gyógyszert és szívj, garantáltan megnyugszol! ha nem, akkor ott már nagy baj van:P
2009. dec. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!