Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebben a helyzetben mit tehetné...

Ebben a helyzetben mit tehetnék? Teljesen tanácstalan vagyok és nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég hosszú történet lesz, ezért előre is elnézést kérek, és köszönöm annak aki végig olvassa.

18 éves vagyok, 175 cm és 45 kg. Tudom ez nagyon kevés, ráadásul erős csontozatú vagyok szóval ez jóval kevesebb. Nem voltam mindig ilyen vékony, májusban voltam 60 fölött, 62-63 kg. Nyár elején kiderült, hogy pánikbeteg vagyok. Azóta Xanax-ot szedek és nyáron sikerült lefogynom 10 kg-ot úgy, hogy észre sem vettem. Suli kezdésnél mondták, hogy nagyon vékony vagyok, de azóta megint lement rólam 5-6 kg. Enni nagyon nehezen tudok, nem tudom magam rávenni, hogy meglegyen minimum a napi 3 étkezés. Akkor eszek amikor eszembe jut, meg amikor mondják hogy ideje enni valamit. Szóval étvágyam az a 0-val egyenlő.

Nagyon rendszertelen a menstruációm, van amikor meg van majdnem 2 hétig. Van amikor 1 hét után megint nem jön meg és utána 1 hónapig kimarad. Most ráálltam arra, hogy nagyon sok C vitamint eszek, eszek tényleg rendesen, van mikor egy nap többször is, de még sem jó valami. A közérzetem szörnyű, a gyomrom, bélműködésem is. Szédülök folyamatosan, ájuldozok, hányingerem van és fáj a fejem folyamatosan. Pedig a Xanax-ot is felezem és csak akkor szedem ha nagyon muszáj és ha rosszul vagyok. Na ilyenkor mit tehetnék? Ez a Xanax mellékhatása? Fogalmam sincs mivel tehetném jobbá az életem, a testem. Van valakinek ilyen tapasztalata?



2012. nov. 26. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezeltesd a pánikbetegségedet, ha jól értelmezem, az a bajod fő forrása. Az étvágytalanság/falánkság gyakran kísérőtünete a pszichés bajoknak, a testi problémáid is ebből adódnak. Beállíthatnál órát X időpontokra, és amikor jelez, akkor ennél, így a testi tüneteid jelentősen enyhülnének.
2012. nov. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
*Van amikor 1 hét után megint meg jön.
2012. nov. 26. 15:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy ez a fő ok. Járok pszichoterápiás kezelésre, de nem érzem, hogy használna. Pozitívan állok a dolgokhoz, de ezek mellett már nem tudok úgy elmenni, hogy nincs semmi baj. :( Köszönöm a válaszod!
2012. nov. 26. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Bocsi, hogy okoskodok, de nekem is voltak parák a mensimmel, és én is pánikbeteg vagyok. Volt, hogy olyan erős volt másfél hétig, hogy 2(!!!) doboz tamponnal és 1 csomag betéttel (mindig véres volt, pedig 2-3 óránként cseréltem)..húztam ki.


Nekem is xanaxot írt a doki, le is fogytam tőle 10 kilót, és még jobban összekuszálta a vérzésem. A nőgyógyim pedig írt fel lindynette fogamzásgátlót, tökéletesen helyrehozta (talán túl tökéletesre is = 1-2 napig van vérzésem, fájdalom nincs, és alig van valami.)

A xanaxot letettem, helyett elmentem kineziológushoz (stresszoldás), ő foglalkozik bach-virágterápiával, 1 óra nálunk 4000 forint volt. Kitöltöttünk egy tesztet, kérdezgetett, válaszoltam, adott 6. virágból álló cseppet, hogy rendeljem meg netről (2500 forint volt úgy, hogy pk-el együtt, egy üvegcse ára 1500 forint és egy hónapig elég, semmi mellékhatás, egy két nap után már jobb a közérzeted tőle), úgy hogy én már a gyógyulás útjára léptem!


Kívánom neked is teljes szívből!!

2012. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok az erődhöz és a kitartásodhoz! Fantasztikus! :) Remélem nekem si sikerül megtalálnom majd a helyes utat. :)
2012. nov. 27. 20:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm!


És egy valamit ne hagyj figyelmen kívül: aki pánikbeteg, soha nem fog meggyógyulni, ha nem sportol! :) Ez nagyon jó stressz levezető, erre szükség van. Ha teheted akkor menj el kondizni, vagy akármi, én hetente 3x járok..és imádom! :)

2012. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!