Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért történik ez mind velem?...

Mért történik ez mind velem? Mit csináljak? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdeném az én történetemmel: 3 éves koromban édesanyám nem tudott engem és két testvéremet tovább nevelni, ezért nagymamámhoz kerültünk. Sok vitám volt nagymamámmal mert ő beteg volt és hamar felkapta a vizet egy ideig tűrtem de egy félévvel ezelőtt már nem bírtam tovább és nem hagytam szó nélkül. Nagyon megromlott a kapcsolatunk ezért elköltöztem édesapámhoz.Hát itt se jobb a helyzet nem érzem magam jól de nem merem apumnak mondani mert félek hogy nagyon megbántanám.De nem is ez a gond hanem hogy se anyukámmal se apukámmal nem tudok megbeszélni semmit mert olyan cikinek tartom ha látják rajtam hogy szomorú vagyok viszont vannak más felnőtt emberek akikkel nagyon jól megtudom beszélni és nagyon is jól esik a törődés, de ezt valamiért se anyukámtól se apukámtól nem akarom megkapni..Mindenben csak a rosszat látom többen is mondták hogy nagyon negatív vagyok. ezt én is belátom de nem tudok rajta változtatni:miért van ez? mit kéne tennem hogy más legyen ez az egész és hogy végre nyugodt életem lehessen?Amúgy 15 éves vagyok.

2012. nov. 25. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor nyugszol meg, ha elfogadod, hogy az életed önhibádon kívül alakult így. Vannak szüleid, nyilván szeretnek, tessék nekik elmondani, mi bánt. Miért ne láthatnák, ha szomorú vagy?
2012. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem tudom miért nem tudom előttük mutatni hogy rossz kedvem van. bárki másnak eltudnám mondani a problémáim de nekik nem. és nem tudom mért van ez.
2012. nov. 25. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Bizonyára azért, mert nem alakult ki kötődés, hiszen nem náluk nevelkedtél. És, gondolom, tudat alatt meg akarod mutatni a szüleidnek, hogy nincs is rájuk szükséged, te így is jól elvagy.

Így viszont őrlödsz, ami a negatív gondolatokat, érzéseket okozza.

Hidd el, jó gyerek vagy, nem te vagy a hibás abban, hogy így alakult a családotok, lehet, hogy tudatosan ők sem ezt akarták.

Valóban jó lenne a jót látni mindenben.

Kezdd apróban, örülj a napsütésnek, egy kedves szónak, mosolynak, és előbb-utóbb rájössz, nagyon sok pozitív dolog van.

2012. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!