Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék meggyógyulni?...

Hogy tudnék meggyógyulni? EGYRE ROSSZABB! NAGYON KINOS!

Figyelt kérdés

Hááát az a helyzet hogy: Egy nagyon kicsi falun lakok. Egyszer egy ismerősömtől még rég (2 éve) elkaptam a WoW-ot (World of Warcraft) NAGYON megtetszett a játék! Nagyon sokat játszottam vele. DE 1 éve valami elromlott rajta,ÉS NEM LEHETETT JÁTSZANI! MAGA A POKOL! Le is töröltem a játékot.

MOST VISZONT NEM TUDOK MEGLENNI NÉLKÜLE! NEM IS TUDOM SEHONNAN BESZEREZNI! NÁLUNK SEHOL NEM ÁSULJÁK, AZ EGÉSZ RÉGIÓBAN!(utána jártam...) EGY ISMERŐSÖMNEK SINCS MEG! AKITŐL MEG RÉG KAPTAM AZ MEGHALT! EZ MÉG NEM IS AKKORA GOND! HANEM az hogy NEM TUDOM TELEPITENI!!!!!!!!!!!! AZT HISZEM NEMSOKÁRA BELEŐRÜLÖK,NAGYON FÁJ A SZIVEM A HÜJE JÁTÉK MIATT!!! EGÉSZ NAP ITTHON ROHADOK ÉS A WOW-RA GONDOLOK!!! MEG AZ INTERNETEN NÉZEGETEM A HONLAPJAIT!!! MINDENT A WOW URAL! KB. EGY ÉVE VAN EZ DE MOST MÁR NAGYON LE AKAROK SZOKNI RÓLA!!! HOGY LEHETNE ELFELEJTENI??? IRJATOK!!! NAGYON SÜRGŐS!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2009. aug. 16. 13:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%
CSAJOZZ BE ÉS TÖLTSD AZ IDŐD NAGY RÉSZÉT A CSAJODDAL, SZÓRAKOZZ, UTAZZ, SPORTOLJ, VÉGEZZ ÖNKÉNTES MUNKÁT PL. EGY ÁLLATALAPÍTVÁNYNÁL, TANULJ MEG TÁNCOLNI... ANNYI HASZNOS DOLGOT TEHETSZ.
2009. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Már minden nap találkozom ilyen emberekkel. Nem könnyű. Belenézek a tükörbe és látok eggyet. :) Én réges régen nem egy, hanem úgy általában több játék függője voltam. Urban Terror, Gta San Andrea, majd ennek a multiplayere, gta vice vity és ennek multiplayere, előtte még Max Payne, később Doom3. Azt figyeltem meg, hogy csak akkor vagyok jól, és érzem jól magam, csak akkor vagyok kiegyensúlyozott, amikor játszok ezekkel a játékokkal. Emlékszem amikor osztálykiránduláson alig vártam hogy haza érhessek, úgy gondoltam szó szerint: "Ezért érdemes élni/Ezért érdemes hazamenni" Imádtam a gépes világokat, megragadott a 3D-s szépség, olyannyira, hogy elhatároztam programozó leszek. El is kezdtem. Valójában azért akartam programozó lenni, hogy benne legyek ebben a világban, én magam építsem, de később rájöttem hogy játszani sokkal élvezetesebb. Emiatt a tanulásokból hatalmas CS party lett, de_torn, cs_office, de_nuke pályákon éltem az életem, és egyre jobban lemaradtam a programozásban. Egyre jobban hátul maradt az iskola, ami már nem kötelező iskola kellett volna hogy legyen, hanem hivatás. Sokszor programozás órákon is játszottam, még ott is szórtam a golyókat. :D Eközben kimaradtam az életből, nem lettek barátaim, egyedül maradtam, az iskolából kibuktam, a sok üléstől és stressztől legyengűlt az immunrendszerem, míg végül nagyon beteg lettem, majdnem kórházba kerültem. Itt volt a megálj! Mit csináltam én magamból? Bolondot! Eközben nem történt velem semmi, egyedül maradtam, legyengűltem és az egészségem is odalett... Az embert nem arra találták ki hogy napokat hónapokat monitor előtt görnyedjen. Meg is lett az eredménye. Utólag minden játéknál rájöttem hogy szar(már bocsánat a kifejezésért). Rájöttem hogy hibásak, hogy lekötnek, és rabbá tesznek. Ez nem én vagyok! A pénzéhes cégek meg elszedik a pénzemet, különösen wow-nál! Miközben gyűrűzik a válság ilyesmire szórom a drága pénzt? És nem történik velem semmi? egy nagy üresség az életem? Megálj! A játék nem erre való! Ez nem rendeltetés szerű használat. Mint minden jónak ebből is megárt a sok, nekem is van ismerősöm aki éjjel nappal reggeltől estig egész nyáron ezzel játszik, állanddóan beteg, ráadásul depressziós lesz ha nem játszik, egyéb komolyabb betegségeket is elkap, legyengül, erőnléte kevés, ráadásul a szem is idővel elromlik. És még mindig rabja az ember! Igen itt derül ki előszőr! nincs gép, nincs internet, nem működik a játék! Itt derül ki milyen nagy a baj! Ezen csak úgy tudsz segíteni ha elfogadod, hogy te a valós élethez tartozol, és nem ahoz a világhoz, melyet egy cég csinált azért hogy elszedje a pénzed és ebből meggazdagodjon. A gép hasznos, de csak egy eszköz! Nem létszükséglet! Tudni kell használni! Egy játék sohasem egy teljes világ! Televan hibákkal, útvesztővel. A wow egy olyan játék ami teljesnek látszik, de az élet itt van! Cyber világon kívül. Ide születtél! Neked itt van feladatod! A számítógépes játék arra való hogyha esik az eső és egyedül vagy otthon akkor is jókedvűen töltsd az időt, és nem arra hogy függője legyél! És emiatt elrontsd az életed. Mert az már később nem visszafordítható, és erre az ember mindig csak utólag jön rá, hibáiból tanulva. Te döntessz. Ha a Cyber világot választod, a tested tönkremegy, elméd nem fog úgy fejlődni mint kéne, és olyan világban leszel ami nem létezik, tönkreteszed magad az önzőséged miatt. A másik lehetőség egy teljes valós élet a valós létező teljes világban, egészségesen, erősítve tested és elméd! Ha csak játszol soha nem lesz barátnőd és feleséged, egyedül maradsz, és képtelen leszel ellátni magad. Lépj ki az ördögi körből! A játék álom, de nem a valóság! Ébredj fel, és nézz szembe a valósággal, ami itt van köztünk. It építs házat, autót, karriert, mert az megmarad. Az a tiéd lesz! És örömödet fogod lelni benne...

2009. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
35%
unalmasak már ezek a kiparodizáló kérdések...
2009. aug. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%
ideje lenne becsajoznod és akkor a szex foja elfoglalni minden gondolatod... :D
2009. aug. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nagy probléma. Az én keresztfiam (14) is ezt játsza: este 6-kor neki kezd, és másnap délelőtt 10-ig játszik vele, majd lefekszik aludni, és este 6-tól újra... Ez már betegség, és az a legszomorúbb az egészbe, h az anyja engedi, sőt tetszik neki:( Egész nyáron a négy fal között ül, utcán nem volt hetek óta, milyen élet ez? Mindenki elítéli, de ha az anyja engedi, mi a megoldás? Teljesen elzárta magát a külvilágtól, nem tudja milyen nap van, nem tudja hol a legközelebbi bolt, nem tud semmit, csak a játék....Nagyon sajnálom, mert okos gyerek lenne, de már most el van cseszve az élete. Ráment az egészsége, nincsenek barátai, kizárólag a netnek él... Megszakad a szívem érte. Orvosi segítség kell neked is.
2009. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Minden részvétem. Szerintem meghaltál. Kész, vége.
2009. aug. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Én is mmo fan vok sokat mmozok de egy jó csajért bármikor kidobnám xD
2009. aug. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%

velem ugyanez van a sims2-3 al.

Régebben le is lettem róla tiltva, mert nem ettem, nem aludtam, csak a simsel voltam elfoglalva. Mikor lefeküdtem azon járt az eszem mit csinálok másnap a simsel, suliban ugyanez. Aztán megszoktam a hiányát, és végül leszoktam róla, most nincs fönt a gépen, de ha tehetném azonnal fölraknám, de sajnos nem vagyok rendszergazda. Egyébként tegnap pont a sims3-al álmodtam XD

2009. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti, előttinek kösz szépen a BIZTATÁST! :/
2009. aug. 26. 20:47
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha le akarsz szokni,akkor mit mártírkodsz?Nem hiszem el hogy nincs másn ebben a világban amit csinálhatnál!Te ennyire gyenge vagy hogy egy játék irányít???Nem!Te egy ember vagy,nem egy rohadt játék bábja!Annyi szép dolog van a világon,de ha így folytatod,akkor ásd a sírod!Tetves társadalom,megvan mindene a gyereknek,nem beteg,nem éhezik,van hol laknia,van anyja-apja(gondolom),és egy játék miatt siránkozik!Ez már luxus...
2009. aug. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!