Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sehol sem bírok meglenni,...

Sehol sem bírok meglenni, szétrobbanok, mit tegyek, hogy egy picit kórházban pihizhessek?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok, és szociális fóbiám van, s bár már rég kinőttem a gyerekkorból, még mindig alva járok, beszélek/kiabálok/sírok álmomban. Nem elég a letargia, az életundor, állandóan iszonyú ideges vagyok suliban is, otthon is, társaságban is, de akkor is ha csak magamban vagyok. Úgy érzem, hogy meg fogok őrülni, néha már befogom, szorítom a fülemet és csukott szemmel sikítok, annyira szétfeszít az idegesség. Szerintem ha egy nyugis kórházban feküdhetnék pár napot leszedálva az nem tenne rosszat... Vajon megoldható valahogy?

2012. okt. 14. 17:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy mivel továbbképzés meg szabadság lesz, azután pont munkaszüneti nap, ezért november második hetében lesz a következő alkalom... :S És azt eddig nem mondtam a pszichológusnak, hogy ennyire szétvet az ideg (kell egy kis idő, míg feloldódok, és eddig háromszor voltam)
2012. okt. 14. 19:54
 12/18 A kérdező kommentje:
Mindenkit felfelé értékeltem, köszönöm szépen a segítségeteket!
2012. okt. 14. 19:55
 13/18 anonim ***** válasza:

Kezdj el futni - nem hülyeség, pozitív hatású hormonokat termel a testben, jobban leveszi az energiáidat,mint a sikítás, és karban is tart. Nem mellesleg jól lehet közben gondolkozni. Ugyanez áll kerti munkára is, plusz még hasznos is vagy közben. Vagy járj el kutyamenhelyre segíteni, rengeteg jó energia árad ott.

Inkább ez,mit sajnáltasd magad itt, már ne haragudj, nem piszkálni akarlak, de mástól várni hogy jobban legyél (kórház),miközben csak te tudsz ebben tenni... a pszichológus se fogja megoldani a gondodat helyetted, max. rávezet, ha te is akarod.

Leugrani valahonnan,hogy kórházba kerülj?... és ha máshol meg közben igazi baleset van, ahonnan elveszed a mentősöket? Ahol komolyan kétségbe van esve valaki, vagy éppen egy kisgyerek? Gondolkodni kell, mielőtt hülyeségeket csinál az ember, de mostanában egyre kevesebben gyakorolják ezt a luxust

2012. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, hidd el, én is tudom, hogy hülyeség, de képtelen vagyok már normálisan gondolkodni, úgy érzem, megőrülök.

És képzeld, régen rendszeresen futottam, még úszni is eljártam, volt egy kis kertem, ültettem mindenfélét (hülyének is néztek, miféle fiatal lány az manapság, aki kertet túr, emellett iszonyú sokat olvastam is, hogy eltereljem a figyelmem. Az egészségem azonban teljesen romokban, futni nem futhatok már a térdem miatt, úszni nem mehetek, mert egyfolytában torok/fülgyulladásom van, stb, semmihez nincs energiám, a megmozduláshoz is alig, ahhoz sem, hgoy a kerttel foglalkozzak, hagytam meghalni az eprecskéimet.. :(, már ott tartok, hogy olvasás közben is ideges vagyok, nem tudok úgy belemélyedni, mint régen, hát kb 2 hónapja beszereztem egy macskát, "terápiás jelleggel", de bár ne tettem volna, nagyon nehezemre esik foglalkozni vele, mára már ő is csak bosszant.

Most akkor mégis mit csináljak?

2012. okt. 16. 12:15
 15/18 anonim ***** válasza:
Azta, sőt aztamindenit! Utolsó fityingemet rátettem vón, hogy pasi írta a kérdést, első vagyok, no meg a második, de így már utolsónak érzem magam, sőt, hánem hiszem, hogy még nekem is lehet meglepetést okozni, kész jellemábrázolást készítettem már magamnak a kérdezőről(anyuka hatalma alatt nyögdécselő, lányok által többszörösen elutasított és az élet más területein s kudarcot valló krapekről)erre itt van egy fiatal nő, akinek annyi a baja, hogy saját magát képtelen elviselni és ahhoz kér másoktól segítséget, hogy ehhez legyen ereje. Bár már nemigen merek találgatásokba bonyolódni. Még tart a meglepetés ereje, talán azért. A neked(így már)szánt üzenetem viszont az, hogy magunk elől elbújni kevés egy kórházi ágy. Betegségbe menekülni a gyávák szokása. Az erősek belenéznek a tükörbe. Ha nem tetszik amit látnak összeszedik magukat. Erőnek erejével!
2012. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni, nekem javasolták is, hogy menjek újra pszichiáterhez és kórházba is. Először nagyon szíven ütött, hogy ennyire gázosnak tartanak, nem vagyok tomboló őrült, akit el kéne zárni a világ elől. Persze azt mondják, nem csak nagyon komolyan betegeket küldenek be. Nekem az a bajom, hogy nem merek kimenni az utcára. Kb. egy éve. Néztem videókat, amik meggyőztek róla, hogy talán nem kell se pszichiáter, se kórház. A videók szerint ezek a betegségek nem bizonyíthatóan agyi eredetűek, így a gyógyszer hatástalan és felesleges. De ez már saját vélemény: azt az illúziót keltik, hogy meg lehet vele oldani minden problémát. Az is vonzó a kórházban, hogy lehet ismerkedni problémás emberekkel, talán barátokat is lehet szerezni, persze nem 3 nap alatt. A másik vonzó az, hogy nem tartanak furcsának sem az orvosok sem a többiek, mert ők is furcsák. De biztos lehet találni ilyen embereket bárhol, legalábbis remélem.

Aztán itt olvastam a pánikbetegség kezeléséről [link]

Szóval most úgy látom, hogy valami jó és új életmód kell, nem gyógyszerek. Max. vitamintabik.

Félek persze, hogy lehet olyan helyzet, amikor elvesztem a kontrollt.


Ha kórházi kezelést kapsz, biztos nem Te fogod eldönteni, hogy benyugtatóznak-e vagy hogy mennyi időt kell ott lenned.

Aztán Te tudod...

2012. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

én is jártam pszichológushoz, de sosem nyíltam meg neki, és mindig boldogan jártam hozzá..persze nem volt hülye, nem vette be..

viszont ami nekem segít az a festés!vagy igazándiból teljesen mindegy hogy mi csak alkothassak valamit.még ha rossz is a végeredmény maga az érzés felér egy doboz nyugtatóval :)

2012. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen, hogy vette a fáradtságot, és válaszolt nekem!

A kérdést tegnapelőtt elég hirtelen felindulásból írtam ki, elkeseredettségemben, de rájöttem, hogy hülye ötlet volt, nem tudom, hogy miért innen várom a "megváltást"...

Annak, aki "teljes jellemábrázolást" alkotott rólam: Nem igazán tudom mire vélni azokat, amiket írtál...

2012. okt. 16. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!