Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sehol sem bírok meglenni,...

Sehol sem bírok meglenni, szétrobbanok, mit tegyek, hogy egy picit kórházban pihizhessek?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok, és szociális fóbiám van, s bár már rég kinőttem a gyerekkorból, még mindig alva járok, beszélek/kiabálok/sírok álmomban. Nem elég a letargia, az életundor, állandóan iszonyú ideges vagyok suliban is, otthon is, társaságban is, de akkor is ha csak magamban vagyok. Úgy érzem, hogy meg fogok őrülni, néha már befogom, szorítom a fülemet és csukott szemmel sikítok, annyira szétfeszít az idegesség. Szerintem ha egy nyugis kórházban feküdhetnék pár napot leszedálva az nem tenne rosszat... Vajon megoldható valahogy?

2012. okt. 14. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Az ember saját magát neveli az önfegyelem által. Uraljuk az indulatainkat, kordában tartjuk a hangulatainkat. Már rég kinőttél a gyerekkorból. Te mondod. A felnőtt élethez kell a belső béke, ami nem a kórházi ágyon terem. Szeresd magad jobban, testestül,lelkestül, ne haragudj magadra a gyengeségedért és ne várj magadtól többet, mint amennyire képes vagy. És főleg ne szégyelld magad! Soha! Semmiért! Ennyi elég is volna ...
2012. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az elméletet én is tudom, köszönöm szépen, a megvalósítás nem megy csettintésre. Nyilván nem ezt gondoltam megoldásnak, csak most jelenleg nem vagyok olyan állapotban, hogy uralni tudjam az indulataimat, kicsit olyan, mintha a szakadék szélén táncolnék, és nagyon nem szeretnék beleesni.
2012. okt. 14. 18:21
 3/18 anonim ***** válasza:
Mivel innen bárki csak elmélettel tud segíteni, te pedig gyakorlatias választ vársz, javaslom, hogy fordulj a háziorvoshoz, hátha ad egy beutalót a pszichiátriára. De túl nagy reményeket ne táplálj, nem fognak benntartani.
2012. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

jártam én már pszichiáternél, adtak beutalót a pszichológiai tanszék ambulanciájára, most elvileg pszichomókushoz járok, de addig a heti egy óráig oké, míg ott ülök, de a többi nap, óra elviselhetetlen.

(pl ha leesnék valahonnan jó magasról, épp annyira hogy jól megsérülnék, de ne legyen túl nagy sérülésem, csak pár napig benn tartsanak megfigyelésre...?)

2012. okt. 14. 18:51
 5/18 anonim ***** válasza:

A pszichiáterrel nem beszéltél erről?

Ha úgy érzed, neked ez használna, hozd fel neki.

2012. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lebénulnál vagy meghalnál. Gondold meg!
2012. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A halál nem lenne gond, így is túl sokat játszom a gondolattal. A pszichiáterrel elég keveset beszélgettem, de írt fel nyugtatót, ami mostmár nem is használ. Sokszor túladagoltam magam egy cseppet, éppen annyira, hogy kiüssön (12-4 órára), addig jó volt, meg nyugi volt, de már a pszichiáterhez nem járok, a házidoki meg nem szívesen írja fel...
2012. okt. 14. 19:20
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót a Tündérhegy szanatóriumba.
2012. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Bár én nem érzem, hogy valóban "dilis" lennék, inkább csak nagyon kimerült. (félreértés ne essék, nem bántok én senkit, meg nem nézek le senkit, aki oda megy/oda küldenek, csak azért mégis... Meg mivel most kezelés alatt állok elvileg, így nem tudom, hogy ezt mennyire lenne gáz megkérdezni)
2012. okt. 14. 19:42
 10/18 anonim ***** válasza:

"Csak azért mégis"? Mi mégis? Azt mondod, nyugis kórházban szeretnél lenni. Megalázónak érzed, merthogy oda csak "dilisek" kerülhetnek?

Nézd, ha a befekvés a megoldás, az orvos magától is mondani fogja.

2012. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!