Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kellene a segítség!...

Nagyon kellene a segítség! Valamiféle elmezavarom van és nem tudom, hogy mi és hogyan lehetne orvosolni?!

Figyelt kérdés

Üdv!

A problémám a következő: nem emlékszem dolgokra. Mondok valamit a barátaimnak vagy épp a páromnak, és másnap vagy napok múltán mikor szembesítenek vele, hogy én ezt meg ezt mondtam értetlenül állok a dolgok előtt.

Egy konkrét esett: múlt héten a barátaim megbeszélték, hogy szombaton mennek szórakozni, én meg csak vártam, hogy majd szólnak nekem is. Nem szóltak (hittem én). Szóvá tettem hogy miért nem szóltatok. Erre azt mondták, hogy ők szóltak nekem, de én azt mondtam, nem tudok menni mert tanulnom kell. Én értetlenül álltam a dolgok előtt, mert én ilyet csak akkor mondok ha vizsgaidőszak van és éjszakákat kell tanulnom.

Visszagondolva ez már gyerek koromba is előfordult velem, azért is hagyott el sok barátom.

Mi a bajom? Mit tehetek ellene?

Köszönöm a segítséget.


2009. júl. 27. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy mit tehetsz, de ha úgy gondolod, hogy valami nem stimmel, akkor menj el dokihoz és kérdezz tőle.
2009. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz vagy hová forduljak? A háziorvosomhoz nem szívesen megyek, mert nem nagyon foglakozik a betegekkel.
2009. júl. 27. 22:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem a barátaid ugrattak csak, akkor tényleg memória zavarod lehet. Mivel tisztában vagy a dologgal, tudsz tenni ellene. Pl. hordasz magadnál egy kis jegyzetfüzetet, amibe feljegyzel minden megbeszélt dolgot, vagy tennivalót, vagy, hogy venni kell fogkrémet, ilyesmit. Amikor megoldod az adott dolgot, határozottan húzd át! Minden nap nézd át az elejétől. Lehetséges, hogy egyáltalán nem extrém módon felejted el a dolgokat, csak néha el vagy varázsolva és a bambulós időszakodban nem is arra figyelsz, amit kérdeznek, mondanak. A barátaidat meg kérd meg, hogy minden olyan esetben, amikor megbeszéltek valamit, küldjenek egy e-mailt is a biztonság kedvéért. Néhány hét alatt felgöngyölítheted, hogy van-e valami gondod, vagy csak nem tudsz koncentrálni a dolgaidra. Bár ez utóbbi is okozhat elég sok gondot. Ha úgy érzed, egyedül nem birkózol meg vele, menj el a háziorvosodhoz valamiféle kivizsgálásra.
2009. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ez csak egy példa volt, nem csak a barátaimmal, másokkal is megcsinálom ezt és nem csak az ilyen megbeszélt dolgokban, hanem bármiben.
2009. júl. 27. 22:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet hülyeség, de teszel is dolgokat úgy, hogy nem emlékszel rájuk?

Lehet valamiféle egyéb személyiségzavar is pl. van akinek több személyisége van és nem emlékszik dolgokra...


Szerintem először menj el a háziorvoshoz, mondd meg, hogy ez már tűrhetetlen. Vizsgáltasson ki. Megnézik nincs-e valami gond az agyaddal a memóriáddal.

Ha a háziorvos nem segít akkor jöhet a pszichológus/pszichiáter.

2009. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már régóta van ez a panaszod, akkor menj el a háziorvosodhoz, ő el fogja majd dönteni, hogy egyszerű vitaminhiány vagy tápanyaghiány miatt vannak ilyen zavarok nálad, vagy indokolt lenne egy ideggyógyászati vizsgálat is...


Időseknél nagyon gyakori az ilyen, elképzelhető, hogy kivételes esetekben fiatal korban is felléphet szellemi leépülés.


Itt a fórumon senki nem fogja tudni megoldani az egészségügyi problémáidat, erre csak személyes vizsgálat után orvos tudna választ adni neked!

2009. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

sztem ez nem memóriazavar, mert ott kezdődik, hogy olyat mond, ami nincs is úgy. (tanulnom kell...) már ott elkezdődik a probléma, hogy mond vmit, amit nemis kéne, aztán meg jó h arra nememlékszik, ha nuincsis úgy.

de énis az orvost javasolnám

2009. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hallottál már az idiotizmus nevű betegségről, vagy a szenilitásról? írd le, hogy el ne felejtsd, aztán keress rá a guglén.
2009. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amnézia?
2009. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!