Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem birom, valaki segítség?

Nem birom, valaki segítség?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Vannak napok,amikor elég szépnek tartom magam,és a nullán lévő önbizalmam sikerül feltornázni valameddig. De ilyenkor,elég egy sértő szó,és le is ugrik a mélypontra. Ma például telefonáltam a folyosón anyukámmal,és egy bunkó gyerek kérdezi a haverját,hogy vajon kivel beszélhet? Erre az megszólalt,hogy: hát nincs sok lehetőség.Meg,beszélgettem egy sráccal,és mondtam neki,hogy de mi lányok vagyunk. Erre ő: -Nézőpont kérdése. Olyan rosszul tudnak esni ezek a dolgok. Én sem látom magam szépnek,de nem kéne ennyire más lelkébe belegázolni. És abból is elegem van,hogy nagyon sokan azthiszik,hogy beképzelt vagyok. Ha elmondom valakinek,hogy önbizalomhiányom van,akkor elkerekedik a szeme,és kérdezi,hogy: NEKED? Próbálok ellene tenni,hogy ne higgyék ezt,mosolygok sokat,de akkor is,vadidegen emberektől ezt a visszajelzést kapom. Igaz,nagyon sokat beszélek,viccelkedek,de belül teljesen más vagyok,mint amilyennek mutatom magam. Emberek közt pörgős,vidám vagyok,de egyedül van,hogy fél óráig bámulok ki az ablakon,gondolkozok,depizek,bámulok magam elé. Olyan jó lenne,akinek elmondhatnám,hogy mit érzek. A szüleimmel ez tényleg lehetetlen. Ilyen idősen lehet egyedül menni pszochológushoz?
2011. nov. 17. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Az iskola pszichológust felkeresheted. ha van ilyen az iskolátokba. Amúgy meg próbáld magad lekötni, valami értelmet találni az életednek.

Szerintem túl fogsz ezen jutni. Ez most a kamaszkor válsága! Lesz ez még így sem!

2011. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is remélem,de nem hiszem,hogy van az iskolában pszichológus,vagyis még nem hallottam róla. Lekötni se nagyon tudom magam. Mozogni,sportolni utálok,mert akkor engem néznek,és egyből zavarba jövök. Amit szeretek az az írás,de úgysincs akkora tehetségem...
2011. nov. 17. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kislánykoromba bélyeget, szappant, szalvétát gyűjtöttem. Szerettem rajzolni. Az a baj a mai ifjúság egészen más mint mi voltunk. Nem azt mondom az akkori fiataloknak is voltak kamaszkori problémái én is sokat bőgtem, alacsony volt az önértékelésem meg voltak egyéb gondok.. de egy kiadós sírás mindig helyre tett.
2011. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát jó neked :) Én is szoktam,de nem oldódnak meg tőle a gondjaim.
2011. nov. 17. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért olyan lehetetlen mondjuk az Anyukáddal megbeszélned ezeket a gondokat? Lehet hogy ő nem is sejti mennyire bánatos vagy!

Ha nincs iskolába pszichológus akkor a nevelési tanácsadóba is elmehetsz.

2011. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben,megpróbálom :) Hát anyukám nagyon sokat dolgozik,ha itthon van,akkor éppen a nemtudom hanyadik pasijával van,és ha beszélgetek vele akkor ,azt mondja ez hülyeség,kinevet... Apukám pedig 2 éves koromban meghalt.
2011. nov. 17. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Így megint más megvilágosítást kap a történeted.

Te melyik megyében laksz?

2011. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csongrád :)
2011. nov. 17. 20:47
 9/9 anonim válasza:

Nekem is van önbizalomhiányom, pedig jóval elmúltam 15. És rólam sem gondolná senki.

Tudod, akkor megy a legjobban, amikor önmagamnak meg tudok felelni - olyankor nem húzhat le egy olyan beszólás sem, mint amiket te kapsz. Arra törekedj, hogy magadnak tetsszél, és peregjenek le rólad az ilyen megjegyzések. Mit tudnak ezek rólad?? Ismerik, hogy milyen érzékeny és értékes ember vagy?? Dehogy! Ne akarj nekik megfelelni. Magadnak felelj meg.

2011. nov. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!