Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Bármennyit is...

Segítség! Bármennyit is alszom, nem tudom kipihenni magam, meg fogok hibbanni! (? )

Figyelt kérdés

Nem tudok minőségben aludni. Aludhatok akár 10 órát is, vagy amennyit akarok, egyszerűen mindig fel-felkelek éjszaka, és még akkor is jár az agyam. Alvás közben is, tehát nagyon felszínesen alszom. Ez azt az érzetet kelti, mintha egyáltalán nem aludnék, hanem állandóan félálomban lennék, és folyamatosan száguldoznának a gondolataim. Olyan, mintha egész éjjel fent lennék. Régebben csak egy-kétszer éreztem hasonlót, de általában álomtalanul aludtam. Most soha nem alszom álom nélkül, nem is tudom, mikor volt ilyen utoljára. Borzalmas érzés, úgy kelek fel, mint akire előző este óta plusz súlyokat tettek. Egyáltalán nem vagyok kipihent. A gondolataimat ilyenkor nem tudom összeszedni, és amikor "alszom" is úgy mennek a gondolataim, hogy nem tudom irányítani, mindenféle emlékek meg hülyeségek ömlenek az agyamba rendszertelenül. Talán rossz a hely "energiája", ahol alszom, a régebbi ágyamban ilyen sosem volt. Még azt sem lehet mondani, hogy azért, mert nem fáradok ki eléggé, tegnap is edzésen voltam este.


Mit tegyek? Érzem, hogy ez így rosszat tesz az agyamnak.


2011. nov. 12. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de nekem akkor van ilyenem, ha túl sokat dolgoztam napközben szellemi téren vagy ha este 22 óra után még folytatom a szellemi erőfeszítést igénylő munkát. Olyasmibe sem fogok már ilyenkor, ami felbosszanthat, nem foglalkozom a pénzügyekkel stb.

E

2011. nov. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kipattant a kezemből az előbb a válasz, de még csak annyit akarok hozzáfűzni, hogy olyankor esetleg álomba olvasom magam, amikor nem találok egyetlen olyan megnyugtató gondolatot sem, ami tényleg kell az elalváshoz.
2011. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!