Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondhatom közelgő pszichológ...

Elmondhatom közelgő pszichológusomnak a nemiséggel kapcsolatos gondjaim, lelki dilemmáim? 20F

Figyelt kérdés

Egy igen súlyos lelki vívódáson megyek keresztül hónapok óta, ami röviden annyiról szól (többek között), hogy nagy bennem a melegség iránti vágy. Ezt akartam elnyomni magamban réges rég óta, de nem ment, csak rosszabb lett a dolog...


Többek között, ez az egyik nagy lelki gondom, kérdésem, hogy elmondhatok neki majd ilyesmit, vagy pedig nem? (Mar volt eddig 3 pszichológusom hosszabb ideig, de ilyen dologról még nem beszéltem senkivel életemben, természetesen ismerősökkel sem, s ez a legrosszabb, hogy nincs kivel megosztanom)


2012. aug. 3. 09:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmondhatod. orvos, orvosi titoktartása van és nem ítélhet el. Amúgy is a mai világban teljesen normális dolognak tartják, ha valaki nem hetero.

Munkahelyemen volt 3 meleg srác és abszolút nem bántak velük másképp. Sőt a lányok imádták őket, mert nem kellett tőlük tartaniuk. Helyesen, rendesek.

2012. aug. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"közelgő pszichológusomnak" Milyen pszichológusnak?

Különben egy pszichológussal nyugodtan beszélhetsz erről.

2012. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

09:49


Úgy értettem, hogy még nem kezdtük el a kezelést

2012. aug. 3. 09:51
 4/19 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mond el neki. Szerintem hallott ő már cifrábbakat is, nem fog sem meglepődni, sem kiakadni. :)
2012. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
a pszichológussal arról kell beszélni ami gondot okoz az embernél ha nálad ez akkor erről.
2012. aug. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%

"Nyugodtan elmondhatod. orvos, orvosi titoktartása van."

A pszichológus nem orvos, nem is természettudományi karon végzett, hanem bölcseletet tanult (bölcsész szakon).

Akkor orvos, hogyha megcsinálta a klinikai pszichológiát, de akkor jó eséllyel nem hasonló dolgokat fog hallgatni, mint amit a kérdező említett. Ennyit az objektív tények okán.


A pszichológus azért van, hogy megfelelő életvezetési tanácsokkal lásson el, rávilágítson olyan problémákra, megoldásokra, amelyekre te magad nem igen jönnél rá.

Szóval nyugodtan mondd el neki ezt a kérdést, fog segíteni az elfogadásban, megértésben.

2012. aug. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Rendben, el fogom neki ezt is mondani egyébdolgaim mellett (Mondjuk az előző háromnak is mondtam sok olyan dolgot amit először szégyeltem de utána mar jobb volt, de a végeredmény az lett hogy életem sokkal jobb útra tért és boldogabb lettem)
2012. aug. 3. 10:14
 8/19 anonim ***** válasza:

A pszichológus valóban nem orvos, de ő is esküt tesz a titoktartásra, és az engedélyét is elvesztheti, ha megszegi.


[link]

2012. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Persze, a titoktartás köti. Nem is azt mondtam, csak az ellen ágáltam, hogy orvosnak titulálták, holott sok pszichológusnak köze nincs az orvostudományhoz.
2012. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

12:52

Igen, értem, nem is neked akartam visszavágni, csak a kérdezőt akartam megnyugtatni. :))

2012. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!