Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borzasztóan szórakozott...

Kovács Pál kérdése:

Borzasztóan szórakozott vagyok! Hogyan tudnám fejleszteni a memóriámat?

Figyelt kérdés
Világéletemben szórakozott voltam, de most, hogy egyetemen vagyok, ez rengeteg igen súlyos problémához vezetett. Rendszeresen felejtettem el, mikor vannak az óráim, elfelejtettem felvenni egy tantárgyat, elhagytam fontos dokumentumokat... Egyszerűen már nem bírom ki! Szeretném, ha megbízható emberré válnék, de sorozatosan olyan bakikat követek el, hogy lassan mindenki egy felelőtlen, éretlen gyereknek fog tartani. És általában mindig olyan jellegű a problémám, hogy nem tudom, hogyan tudtam volna elkerülni. Vettem határidőnaplót, de abba meg belenézni felejtek el. Elfelejtek időpontokat, eseményeket, neveket... a barátnőm sem bírja már ezt sokáig. Egyszerűen olyan, mintha lyukacsos lenne az agyam! Segítsetek! Milyen módszerrel tudnék fontos dolgokat észben tartani? Vagy van esetleg valami memóriaserkentő gyógyszer, vagy tényleg akármi, csak érjen véget ez a rémálom!

2012. júl. 19. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:
irj listákat, legyen nálad egy kis jegyzetfüzet, és rögeszmésen vezess fel bele mindent. aztán néha vedd elő, és olvasgasd. nagyon keménynek kell lenned magadhoz, egy idő mulva beáll majd, lista nélkül is menni fog. esténként gondold át a következő napod. mások is igy csinálják.
2012. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!