Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom fejleszteni az...

Hogyan tudom fejleszteni az agyamat, hogy könnyen megjegyezzek dolgokat, számitogépes programok érdekelnének?

Figyelt kérdés
most téli szünetbe szeretnék ezzel foglalkozni hogy órákon könnyebben megjegyezzek dolgokat
2011. dec. 21. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Pl. nyelvtanulásra (szavak tanulására) léteznek rendkívül hatékony segédprogramok. Ezeket más információk (pl. képletek, évszámok stb.) megtanulására is lehet használni. Ilyenek pl. a Mnemosyne és az Anki.


Az agyadat nem tudod nagyon fejleszteni, de megtanulhatod hatékonyabban használni.

2011. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Memória kártyajátékok.


Pl. létezik egy fajta, aminek nem tudom a nevét ,de a lényege, hogy minden lapocskából/kártyából kettő létezik, az összekevert és szétszórt, lefelé fordított lapocskák közül tetszés szerinti kettőt lehet felfordítani, és ismét lefelé kell fordítani, ha nem azonosak, de le lehet szedni, ha azonosak;

cél: leszedni az összeset;

ugyebár memóriafejlesztő, mivel rá van utalva az ember, hogy megjegyezze minél több lapocskáról, mit látott rajtuk.

2011. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy tanulhatsz memoritereket. Verseket.
2011. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dalszövegek...
2011. dec. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!