Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szed valaki Rexetint? Tapaszta...

Szed valaki Rexetint? Tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen, én szedtem.Nem volt tőle semmi bajom, csak néha picit homályosan láttam.Most paroxatot szedek.
2010. dec. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
én egyszer 1 tablettát vettem be,mert azt írta fel a dokim,de a mentő jött ki hozzám,olyan rosszúl lettem tőle,hogy majdnem meghaltam.kórházba is kerültem utánna,én semmi jót nem tudok róla írni,de a kolleganőm sem,aki utgyanúgy rosszúl lett tőle,és ő is oda került ahová én,1 szobába a kórházba.én nem ajánlom semmiképp,annál vannak jobbak is,pl a cipralex,amit fgebruár óta szedek,és nagyon jó,csak sokat híztam tőle,de ez legyen a legkevesebb,de jól vagyok azóta.
2010. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 tetris ***** válasza:

Szia! Én 15 éve szedem a RExetint, tök jól vagyok azóta. Napi másfelet kell szednem.

Annyi a tapasztalataom, hogy könnyen meg lehet hízni tőle, rám felszaladt 18 kg. De legalább nincsenek már pánikrohamaim. Borzalmas volt azelőtt.

Érdekes, hogy én a Zoloft nevű gyógyszertől lettem olyan rosszul, hogy mentőt kellett hívni hozzám. Másnak meg pont az használ.

Egyszer a dokim azt mondta, hogy mindenkinél ki kell totózni, hogy melyik számára a legjobb gyógyszer.

2010. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
mindegyiktől lehet hízni???
2010. dec. 28. 19:09
 5/18 anonim ***** válasza:
12,14 es vagyok.igen mindegyiktől lehet hízni,és fogyni is.kinél melyik állapot jön létre.ez azért van,mert ha a gyógyszer hat rendesen,az idegek megnyugszanak,a szerotonin szint az agyban megnő,az a boldogsághormon,ha jobban érzed magad,többet is kezdesz enni,mivel a hormonok is megváltoznak.de van aki meg fogy tőlük.na azt nem tudom miért van.de a gyógyulás a lényeg,nem a hízás.
2010. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
12:14! Mért kerültél kórházba? Mármint hogy lettél rosszul?
2010. dec. 28. 21:08
 7/18 anonim ***** válasza:
12,14 es vagyok.azért kerültem be a kórházba,mert a volt orvosom túladagolt a rexetinnel,rögtön 1 egész szemet vettem be ahogy ő mondta úgy csináltam.rá 20 percre,már a halál közeli állapotban volta,a mentősök mire kiértek,már félrebeszéltem,kapkodtam a levegőt,remegett mindenem,csak azt hajtogattam állandóan,hogy most halok meg,a pulzusom 180 volt,azt hittem a szívem felrobban,görcsbe voltak a végtagjaim,zsibbadt mindenem,és már alíg voltam magamnál,állítólag a szemeim is már felakadtak,a mentősök úgy hoztak visszza,hogy nyugtatókat kaptam,amit el kellett rágni,meg szívgyógyszert amit elrágtam,hogy gyórsabban hasson,meg valamit rám tettek,gépet,meg oxigénszint mérőt,és mikor megtudták miből és mennyit vettem be,elsőre,azt mondták,hogy az idegrendszeremet ez átmenetileg károsította,és a leki világomat,és nehezen fogom kiheverni,a halál közeli élményeket.és igazuk lett.a fő ok amiért bekerültem az hogy az idegrendszerre rosszul hatott,a pánikomat még jobban kihozta,és a kórházban állítgatták be a gyógyszereket,hogy helyre jöjjek,lassan sikerült,és már jó,mert a cipralex nevű antidepi helyrerakott.de ez az orvos a kolleganőmet is a rexetinnel 1 nap különbséggel ugyanígy elcseszte,és ő is ott kötött ki ahol én,ugyanazokkal a tünetekkel,és az érdekes dolog az, hogy 1 kórteremben feküdtünk,és próbáltuk túlélni a borzalmakat amiket 1 gyógyszer mellékhatása tud okozni.
2010. dec. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
én ma vettem be az elsőt.. hát én sem vagyok túl jól
2010. dec. 29. 13:14
 9/18 tetris ***** válasza:

Szia! Nekem azt mondta az orvosom, hogy ezeket a pánikos gyógyszereket úgy kell belopni a szervezetbe, csak apródonként szabad elkezdeni szedni. Sztem abban hibáznak a dokik, hogy rögtön nagy dózisban kezdik el szedetni a betegekkel. Én először csak negyedet vehettem be egy-két napig, aztán felet két-három napig, és így tovább... Másfelet kell szednem a teljes tünetmentességhez.

Amikor valaki leáll ezekkel a bogyókkal, akkor is csak nagyon lassan, fokozatosan szabad elhagyni, különben rosszul lesz a beteg.

Ha most esetleg ramatyul vagy, próbáld meg kibírni. A gyógyszer eleinte méginkább felerősíti a tüneteket, ezt egy nagyon pocsék időszak, de ha túlvagy rajta, és a szervezeted megszokta, akkor már tök jól leszel!!!!!!

Amikor én egyszer rosszul lettem a Zoloft nevű pánikgyógyszer szedésének legelején, akkor olyan pánikrohamom volt, ami már fokozhatatlan. Ijesztő volt. Én akkor ténylegesen meg voltam győződve arról, hogy most itt a vég. Elbúcsúztam a családtól, a fiaimtól. Olyan rosszul voltam akkor, hogy vártam is, hogy mikor halhatok már meg végre, csak fejeződjön már be ez a rémálom.

Ha a gyógyszereket szép apránként kezded el szedegetni, akkor ez a rémálom periódus elkerülhatő.

Szívből kívánom, hogy mielőbb legyél túl rajta!!!!!

Kijött a mentő, kaptam valami idegcsillapitó injekciót, és aludtam tőle 12 órát.

2010. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nekem a kezdő adag 1 tabletta. Hát igen..elég rosszul voltam : hányinger, szédülés, fejfájás, szorító érzés a mellkasomnál, szívdobogásérzés, furcsán hallottam/láttam. Ezek közül pár már elmúlt, de a szédülés meg a hányinger még megvan.. És ami még érdekesebb: a pupilláim nem szűkülnek össze fény hatására.
2010. dec. 29. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!