Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz valaki döntésképtel...

Mitől lesz valaki döntésképtelen, akaratgyenge más meg határozott? Lehet ezen változtatni, fejleszteni?

Figyelt kérdés

Mindig az utolsó pillanatig habozok, mielőtt dönteni kell. Pl. milyen kaját válasszak a menzán, ha úgy érzem a másik jobb lett volna zavar. Dugóban erre, vagy arra menjek, majd választok (utolsó pillanatban), bedugulok, és azon bosszankodok, hogy a másik irány jobb lett volna. És az élet komolyabb dolgairól ne is beszéljünk.

Mindent halogatok amíg nem muszáj megtenni, az elindulást is, aztán elkések. Ha valahova 8-ra kell odaérni, akkor én 8.10-re érek oda. Lehet valahogy ezeken fejleszteni, akármilyen módszerrel?


2012. jan. 17. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Ez nagyrészt örökletes, de akarattal sokat tudsz változtatni rajta.
2012. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Önbizalom hiány kérdése, sajnos ennek alapjait pici korunkban a szüleink, közeli környezetünk rakta le. Szencsétlen egybeesésből kifolyólag később a velünk foglalkozó pedagógusok is nagy lapáttal rátehettek, utána már ördögi kör lehet ebből, ha piszkálnak, elitélnek emiatt bárhol, bárki az életben. Léteznek olyan tréningek, amik segítségével le lehet ebből faragni valamit, de a legjobb ellenszer a sikerélmény, amihez nem árt némi önbizalom. Szóval nem könnyen bújik ki az ember a bőréből.


egy sorstárs

2012. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
18%

Egy kicsit bizonytalan vagy! Vagy mégsem? Nem is tudom ! :D

Több határozottságot.és akkor jönnek a sikerek.

2012. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
2012. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A sikerélmény tuti segítene. Sajnos pont az a helyzet, hogy eddig meg volt, és elfedte ezen tulajdonságaimat, de most nagy kudarc ért, és rájöttem mennyire ilyen vagyok. Az utolsó válasz érdekes, és tapasztaltam magamon, meg kellene próbálnom változtatni, ház iszonyat nehéz lesz, ha sikerül.
2012. jan. 18. 20:12
 6/6 ImIckeY13 válasza:
Ez is valami, hogy már próbálsz változtatni magadon, ez is egy sikerélmény. :D
2015. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!