Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rájöttem, hogy a legtöbb...

Rájöttem, hogy a legtöbb mentális betegségért, depiért szerintem a magány a felelős. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 22:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
Vagy fordítva. Aki mentális betegséggel küzd (mint a depresszió, mániás depresszió), az nehezen alakít ki és kezel emberi kapcsolatokat - például a lehetőségét is elutasítja. Tudom, mert édesanyám is mániás depressziós, és bennem is van nem csekély hajlam. A magány szerintem inkább következmény, nem kiváltó ok, és belülről tudom, hogy hiába tagadom az adott helyzetben, a barátságokat, kapcsolatokat valójában én utasítom el, nem pedig mások kerülnek el engem.
2012. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igazi mentális betegségekért agyi elváltozások felelősek, nem mondom, hogy a negatív élmények nem dobnak a dolgon, de azok azért komolyabbak ennél. Egy kis "depiért" tényleg felelős lehet önmagában ez is, de már komolyabb gondot mint bipoláris depresszió például szerintem nem lehet ennyivel elintézni.
2012. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez így van. Saját tapasztalatok alapján.
2012. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem jóra jöttél rá. Ebből majdhogynem az következne, hogy ha több depis, pánikos, mániákus, bipoláris stb. beteget összezárunk, akkor meggyógyítják egymást. Előbb utóbb.
2012. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem nem. Itt a normális emberi kapcsolatok hiányáról beszélek. Manapság elképesztően sok ilyen van. És nyilván ha random embereket összezárunk nem sül ki belőle sok jó. Itt az igazi társak hiányáról beszélek. Ezt pedig én magamon tapasztaltam. Annyit jártam emberek közé amennyit tudtam de csak rosszabb lett az állapotom. És a szerencsének vagy nemtudom minek köszönhetően nemrég újra megtapasztaltam milyen amikor NORMÁLIS emberekkel van valaki. Pedig nekem aztán minden bajom volt. nem "csak" depi. Sőt a társas magány tipikus példája is voltam.

Meg persze azt szerintem senki sem vitatja ,hogy az emberek akikkel együtt élsz mennyire elképesztően befolyásolnak. Most egy példa : Filmekbe nagy divat lett ,hogy a karaktert verte meg megerőszakolta az apja bla bla és lelki sérült lett ezért nem talál párt, érzéketlen bla bla. nos valójában az ilyen embereknek sajnos szinte mindig lesznek valami komoly problémái és ők bizony a másik embernek köszönhetik. A másik véglet meg az ,ha magányos az ember van nem megfelelő személyekkel van körül véve. És erre sok példát tudok mondani.

2012. júl. 2. 23:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinél más lehet az ok. Én sokkal magányosabbnak érzem magam a családban, barátokkal, ismerősökkel mint egyedül. Úgy érzem nem tartozok sehova, pedig velük semmi gond. Foglalkoznak velem, szeretnek, jó fejek. Nekem valahogy mégsem kellenek. A páromat mikor megismertem azt hittem másképp lesz vele, de nem. Imádom, ő is engem, de nekem igazából jobb érzés egyedül, ha nem kell vele lennem. Erre mondjuk nem ártana valami megoldást találnom, mert ugye ez nem fog működni így. :(

Szóval én semmiképp nem a magány miatt vagyok depis, fogalmam nincs miért vagyok az. Nincs okom rá igazából. Ez kisgyerekkoromban kezdődött, azóta sem változott semmi, pedig már a harminchoz közel járok.

2012. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én szoktam depis lenni, és eléggé önbizalom hiányos is, és ez kb azután kezdődött hogy se barátaim, se szabadidős tevékenységem, se barátnőm.


100%-ra megvagyok győződve róla, ha lenne nőm, nem lennék ilyen.

2012. júl. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Na végre valaki :D
2012. júl. 3. 00:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok megint. Az a problem, hogy igy igazából baráti kört is nehéz kialakítani, hiszen félénken zárkozva, nem lehet sehova se menni ismerkedni. Mert már az első mondata mindenkinek az lesz hogy "lúzer".


Szóval a kapcsolatok hiányából jön le hogy depis leszel, majd emiatt nem lesznek kapcsolataid. Vagyis ilyen végső fázis.

2012. júl. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazad lehet, de ezzel mire mész? :) Rájöttél, és ennyi.
2012. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!