Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGÍTSÉG! Mit kezdhetnék...

SEGÍTSÉG! Mit kezdhetnék magammal ebben az állapotban?

Figyelt kérdés
Hosszú lenne, de megpróbálom dióhéjban összefoglalni. Mindig megvolt bennem ez a fura tiltakozás, hogy kimenjek, kapcsolatot teremtsek a külvilággal. Gyerekként is mindig egyedül játszottam, nehezen szereztem barátokat, illetve állandó csalódások értek barátokkal kapcsolatban. Életemben minden közösségéből ki voltam "rekesztve". Egy ideig, ami 6-7 év volt, mindent elkövettem azért, hogy beilleszkedjek, de rendszeresen agresszivitás tárgyává váltam. Ellenreakcióként nem tudtam soha agresszióval felelni, a sok felgyülemlett feszültség pedig az évek során megbosszulta magát, több "rejtélyes" betegségem is kialakult. Azért mondom, hogy rejtélyes, mert nincs rá orvosi magyarázat, tehát nyilvánvalóan lelki háttere van. Észrevétlenül történt, hogy ez a külvilág-komplexus túlnőtt rajtam, annyira, hogy ma már félek, rettegek a kimenéstől. Pánikrohamom és szorongásos zavarom is van. Egyszerűen már attól fulladozom, ahogy jön felém az emberáradat, kerülöm a kommunikációt, csak az jár a fejemben, hogy hagyjanak békén, ne figyeljenek rám. Nem érzem biztonságban magam az utcán. Állandó veszélyérzetben és szorongásban élek. Otthon nyugszom meg néha a könyveim mellett, de ott is szorongok, mert nyilván vannak dolgok, amiért ki kéne menni. Állandóan rettegek, hogy ismerősökkel futok össze az utcán. Azt hittem, hogy ez agorafóbia, de rájöttem, hogy nem a nyílt terek zavarnak, semmi bajom nem lenne, ha nyílt tereken egyedül mennék. Engem az emberek zavarnak. Járok pszichológushoz is, mielőtt valaki felvetné az ötletét, nem 1-nél, nem 2-nél voltam. Egyszerűen úgy érzem nem segít, az időmet és pénzemet rabolják. Mostanában agressziót és gyűlöletet érzek az emberek iránt, türelmetlen vagyok, rászoktam a káromkodásra (ami sosem volt rám jellemző). Sokszor úgy érzem ölni tudnék, el is gondolkodom az ötleten, az öngyilkosság gondolata is foglalkoztat. Nem tudom mit kezdjek magammal? Nem akarok senkit bántani. Nem tudom mennyire visszafordítható ez az állapot. Kérem, hogy akinek van ötlete, fűzze hozzá komment formájában. Nagyon kétségbe vagyok esve! Köszönöm

2012. jún. 30. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fokozatosan kellene visszaszoknod az emberek közé, pl menj szülővel tesóval, bárkivel, pl előszőr csak kisboltba, aztán fokozatosan egyre nagyobb tömegbe..

Örök életedre nem játszhatod ezt, mert magadnak ártasz vele a legtöbbet, ne legyél remete!!

Velem is előfordult, előfordul ez, tudom milyen érzés, erő kell hozzá és valami motiváció, hogy kimozduljunk a komfortzónából..

Én egy csúnya szakítás miatt guboztam be a lakásba tavaly ilyenkor, egész nyáron alig mozdultam ki, kajám alig volt itthon, inkább nem vettem csak ne kelljen emberek közé mennem:(

Aztán októberben elkezdtem kondiba járni és valahogy visszatért az életkedvem, megismerkedtem egy nagyon ari csajszival, aki kicsit rávilágított arra, hogy nem kell az életet annyira komolyan venni:)

Ajánlom neked is, hogy kezd el vmit sportolni, pl futás valami parkban..ott vannak emberek, de nem sokan, vagy biciklizés..

Sok sikert:)

2012. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát sajnálom, hogy ilyen érzéseid vannak, nagyon rossz lehet. Tudom, hogy ez furán fog hangzani, de én a jógát ajánlom, lelki békét nyújt, mégpedig azért, mert mialatt a gyakorlatokat csinálom minden probléma elszáll, egyik sem jut eszembe, pedig sok van, nagyon sok. Úgyhogy remélem kipróbálod, mert nekem rettentő sokat segített.
2012. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia!:-)

Komolyan, mintha csak én írtam volna. Velem is ugyan ez volt, most már több-kevesebb sikerrel túl vagyok rajta.:)

Az mondjuk szerintem is jó ötlet lehet, hogy apránként próbálsz "visszaszokni", de szerintem inkább a legjobb barátoddal vagy a tesóddal. Engem pl. zavart, ha valamelyik szülőm kísért a tömegben, városban. Persze lehet, hogy Neked az válik be. Én is jártam, járok pszichológushoz, de nekem se igazán segített, csak a "kezdő lökésben". Szerintem beszélj a pszichológusoddal és mondd el neki, hogy ez így nem igazán segít. Akkor lehet, hogy kipróbál valami más módszert, hogy segítsen Neked.

Vagy ha ez sem jön össze, akkor szerintem magadtól próbálj meg "megjavulni. (Bár tudom, hogy nagyon nehéz!)

Először én pl. azt csináltam - szerintem Te is megpróbálhatod, ha gondolod -, hogy megállsz a tükör előtt, és a pozitív tulajdonságaidra gondolsz (külső/belső egyaránt). Biztos, hogy vannak!:-) Vagy pl. azt is megcsinálhatod, hogy változtatsz valamit a külsődön, egy kicsit, és akkor az is segít az úgymond megújulásban. Ez lehet pl. egy "kezdő löket", hogy elindulj a gyógyulás útján.;-D

Az öngyilkosságról pedig annyit, hogy semmiképpen NE!! Hidd el, én is gondoltam már rá (nem egyszer, nem kétszer), de rájöttem, hogy NEM éri meg! Ne dobd el az életedet ezért! Tényleg hidd el, hogy jobban leszel és minden meg fog javulni majd (csak adj Magadnak időt rá!)

És minden jobb lesz, meglátod!;D (Én tapasztalatból írom.)

Ha esetleg lenne valami személyesebb kérdésed is, nyugodtan írhatsz privátban, ha szeretnél. :-)

Sok sikert és kitartást!!!;)

2012. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt elfelejtettem leírni, hogy magam is utálom, és semmilyen jót nem látok magamban, sem külsőleg, sem belsőleg. Teljesen egyedül vagyok, barátaim, segítőim nincsenek...
2012. jún. 30. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?Hogy így el vagy keseredve mindentől,és rossz körülötted minden az borzalmas..Én ajánlok neked valamit,amit ha elkezdesz szedni,nagyon nagy esélyed lesz arra,hogy visszatérjen beléd az élet,A neve NEUROPTIM étrenkiegészítő tabletta,csak vitaminok vannak benne,és jó pánikbetegségre depresszióra,szorongásra ez nem gyógyszer!Én 4 napja szedem,több éve pánikbeteg vagyok,másfél évig szedtem antidepresszánst,segített vaklamit,de borzalmas mellékhatások voltak tőle,és híztam tőle 30 kilót,nem akarok több ilyen szart!És rátaláltam itt a neten a Neuroptim tablettára,és elkeztdtem benne hinni,hogy nekem is segíthet,vettem 1 dobozzal,elkezdtem szedni,és hihetetlen,de olyan dolgok mennek végbe bennem,ami még soha,feltölt energiával,vidámabb vagyok tőle,és 4 napja nincsenek rosszulléteim,én bízok benne hogy segíteni fog hosszú távon,és ajánlani tudom csak mindenkinek!Próbáld ki olvass utánna itt a neten,és nézd meg milyen sok emberen segített már ez a csodaszer!Jobbulást!
2012. jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológus nem képes megoldani a problémád, akkor ki kell dobni a kukába és keresni egy normálisat, esetleg pszichiátert. Sajnos vannak szar minőségű orvosok.

Elégedett vagy a külsőddel?

Magadban mit szeretsz és mit nem?

Mi az érdeklődési köröd?

Mi a legrosszabb és legszebb dolog az életedben?

Volt már párod?(Hány éves vagy?)

2012. jún. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Talán az is egy jó ötlet, ha a gyökerénél ragadjuk meg a problémát, és ott változtatunk, ami egyáltalán kialakította benned ezt az emberfóbiát.


Ha barátokra lelhetnél. Ami persze nem könnyű, hiszen amilyen állapotban most vagy és amin keresztülmentél, azok után nehéz bizalmat szavazni bárkinek is. Mindenesetre az jó ötlet volt, hogy ide írtál.


Ha szereznél barátokat, akkor talán megváltozna benend az emberekről alkotott kép, és akkor már nem félnél tőlük. Ugyanis látnád, hogy nem mindenki olyan, mint akik bántottk, sőt, egyenesen sok olyan van köztük, akik kedvelnének.


Egy kort és egy nemet kérhetnék?

2012. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még az utolsó előtti válaszolónak:

Nem vagyok elégedett a külsőmmel, kifejezetten csúnyának, rondának tartom magam. Semmi szépet nem látok magamban.

Elég nehéz megfogalmazni, hogy mit szeretek, mert szinte semmit nem szeretek magamban. Minden vagy semmi. Végletekben mozgok. Én racionálisan szeretem magam, ha ezt lehet így mondani. Ilyenné alakítottam magam: kritikussá, maximalistává, keménnyé, szókimondóvá. Még el is fogadnám magam, ha elfogadnának. De nem fogadnak így el. Pedig ilyen vagyok, csak ez az emberek számára idegen és nem kényelmes. Ezért néha mindezeket utálom magamban.

Érdeklődési köröm.... Szinte minden érdekel, ami tudományos, érdekes, valamilyen új nézőpontból közelít meg valamit. Szerencsére nem kattantam még be annyira, hogy ne működjön az agyam, ezért tanulni szoktam. Amikor szellemileg kifáradok, néha semmit nem csinálok, csak nézek magam elé napokig. Néha papírra vetem a gondolataimat. A szoronság sokmindenben akadályoz sajnos, a mindennapi életemben is.

A legszebb, hogy még nem őrültem meg. Sőt, nagyon racionálisan próbálom vezetni az életem, hogy ne csússzak szét (néha megtörténik). A legrosszabb, hogy nem fogadnak el így. Nagyon félek már így egyedül, lassan a szüleimet is idegeneknek érzem. Próbáltam magam függetleníteni a környezetem véleményétől, visszajelzéseitől, mert úgy gondoltam, ez az egyetlen út, hogy önmagam lehessek és ne roppanjak össze. Mert ameddig az ember függő, másoknak akar megfelelni, addig nem lehet önmaga. Azt hiszem, már annyira elvadultam, hogy nem tudom kezelni az emberek közelségét. Szerintem furán viselkedem, sőt, már egyáltalán nem tudok hogyan kéne viselkednem bizonyos helyzetekben. Nem tanultam meg, mindig egyedül voltam. Sokszor furán néznek rám, lehet, hogy nem az elvárt válaszreakció érkezik felőlem. Hát, ez a nagy helyzet.

Hát, 20 éves leszek. De ez a dolog nálam nem új keletű, egész kis koromban kialakult. Tisztában vagyok a gyökereivel. Részben az, hogy folyton másokhoz hasonlítgattak, és azt táplálták belém, hogy én vagyok a legszerencsétlenebb, legszarabb. Gyerekkoromban elbújtam magamba, és sok-sok éven keresztül elő se jöttem. A negtívumokból kovácsoltam erőt, hogy megmutassam nem vagyok szar, sőt, én akartam a legjobb lenni. Fordítva működöm. Mivel sosem dicsértek, nem tudom elfogadni mai napig, amikor ezt teszik. Küzdöttem egész életemben, elsősorban magammal. Mint mondtam, ez az állandó én-külvilág-konfliktus annyira elharapódzott, hogy ide jutottam. A külvilág megszűnni látszik, az én magába roskad.

2012. júl. 1. 12:24
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Lány vagyok. Az a gond, hogy nincs aki véleményváltozást idézne elő, mert nincs senkim. Már a szüleimmel sem beszélek, mert nem értenek meg, nem értenek semmit. Mindig szerettem volna egy barátot, de mióta az eszem tudom, senki sem közeledett hozzám. Én mindig próbáltam kezdeményezni, vagy szánalomból szóba álltak, vagy elfordultak tőlem, de előbb-utóbb minden barátságnak vége lett, többnyire én csalódtam. Megfogadtam, hogy nem érdekel többé, egyedül is megleszek. Nincs szükségem ilyen emberekre. Általában csak azok álltak szóba velem, akikkel valamiért senki nem akart barátkozni, aztán ahogy került más, gyorsan elpártoltak tőlem. Vagy elárultak. Vagy titokban gyűlöltek. Óriási kompromisszumokat vállaltam régebb, hogy barátaim legyenek. Teljesen háttérbe szorítottam magamat. Áh, ezek nem is voltak barátságok, kár beszélni róluk. Az eredmény mindig ugyanaz volt: magamra maradtam, ki kellett húznom magam a gödörből és továbbmennem.

2012. júl. 1. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!