Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ne legyenek...

Mit tegyek hogy ne legyenek hisztirohamaim, ne legyek indulatos, lobbanékony?

Figyelt kérdés

Nem segít a sport sem..nem tudom hogy reagáljak nyugodtan dolgokra, mert egy pillanat alatt fel tudnak idegesíteni apróságokkal.Érdekes hogy csöndesnek gondolnak félénknek, de a közeli hozzátartozóim tudják hogy nem olyan vagyok.


L


2012. jún. 1. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ha komolyan zavar, hogy ilyen vagy, és meg szeretnél változni, akkor szerintem:

1. beszéld meg ezt azokkal a hozzátartozóiddal és barátaiddal, akikben megbízol (szükséged lesz a támogatásukra és figyelmükre, hogy ne próbáljanak tovább ingerelni, amikor épp hogy csak vissza tudod magad fogni)

2. kérj tanácsot pszichológustól (ha iskolába jársz, valószínűleg van iskolapszicológus), szeritem okosabbat tud mondani, mint itt mi látatlanban


Én egyébként nagyon nyugodt természetű vagyok, ilyen téren pont az ellentéted. Én ezt úgy csinálom, hogy egyrészt mindenre igyekszem lassabban reagálni (átgondolom kétszer is, mielőtt valami sértő dologra válaszolnék, és ezalatt alábbhagy az indulat is), másrészt mindig visszakérdezek. Ez utóbbi is arra jó, hogy időt ad, és azért is jó, mert aki esetleg megsértett, még van esélye átfogalmazni a meggondolatlan szavakat.

2012. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ismerős érzés. Rólam mindenki azt hiszi,h egy csendes aranyos lány vagyok,azokkal akik közel állnak hozzám és ismernek,hát...igen csak lobbanok. Nekem ez azért van,mert mások előtt túlságosan visszafogom magam és azokon vezetek le minden feszültséget,akik fontosak számomra. Ezen dolgozok én is,h ne legyek ilyen lobbanékony a szeretteimmel.Lehet,h neked is a visszafogottság okozza a problámát,de ez csak egy tipp.
2012. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az indulatosság és a lobbanékonyság javarészt alkati vonás, eszedbe se jusson megváltoztatni! (nem is lehet) Ez az a tűz, ami segít élni, alkotni, cselekedeni a világban.


A hisztiroham az más. A lobbanékonyságot és az erős indulatokat tudni kell féken tartani (önkontroll), ill. átforgatni cselekvésbe.


A "pillanatok alatt felidegsítem magam apróságokon" szintén más tészta. Az nem feltétlenül a belső tűz jele, hanem inkább a lelki instabilitásé. Pszichológus, pszichiáter volna neked a legjobb (utóbbiból olyan, aki nem csak gyógyszerez). Önismeret, önkontroll, énerő - ha ez megvan, akkor úgy lerázod magadról a legtöbb - ma még idegesítő - apróságot, mint a kutya a vizet. :)

2012. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eleve írod, hogy APRÓSÁGOK miatt indulatoskodsz. Megéri? Foglalkozz inkább a komoly, nagy horderejű dolgokkal...
2012. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!