Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen lobbanékony...

Miért vagyok ilyen lobbanékony? És mit tehetnék, hogy ne legyek ilyen?

Figyelt kérdés

22 éves, lány vagyok, de a mai napig nem sikerült "megtanulnom" kezelni az indulataimat.. Minden kis apróságon képes vagyok felkapni a vizet, és néha olyan dolgokat vágok a másik fejéhez, amit nem is gondolok komolyan, csak idegességből beszélek..Ilyenkor megbántok másokat, és utána legszívesebben megverném magamat, hogy milyen idióta vagyok..Bocsánatot kérek tőlük, meg szoktam is nekik mondani, hogy ilyenkor ne vegyenek komolyan, de még sem mehet ez a végletekig..

Már nagyon sok, számomra fontos embert elveszítettem emiatt, de egyszerűen amikor bekattan az agyam valamitől, nem tudok nyugodt maradni..

Próbáltam pszichológushoz járni, de nem sokat segített, mert amikor ott voltam, "adtam az ártatlant" vagyis nem úgy tűnt, mintha bármi bajom lenne.. Utána meg még is összevesztem valakivel.

A barátommal is rengeteget veszekszek, őt hibáztatom, hogy nem ért meg, vagy néha-néha kicsit bunkóbban szól hozzám, holott nyilván nem szándékosan teszi, mert tudom, hogy szeret, és azt elvileg nem szokás bántani..

Agresszív hajlamom nincsen, soha még gondolatban sem volt, csak ..amikor valaki felidegesít legszívesebben ordítanék (szoktam is mondjuk) és soha többet nem akarnék találkozni vele.. de ez csak kb. félóra.. utána duzzogok meg sírok meg mérgelődök, felváltva, aztán bocsánatot kérek nap végére kb.

Valaki tudja, mit kéne tennem?:S


2012. febr. 22. 07:12
 1/2 anonim válasza:
54%
Ne szülj gyereket
2012. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Gondolkozz el azon, milyenek a szüleid, nagyszüleid, lehet hogy ők is lobbanékonyak, vagy érzékenyek, és tőlük örökölted. lehet hogy a környezet hatására, mert gyermekkorodban sok stressz ért, vagy volt egy-két olyan amit nem tudtál feldolgozni rendesen. De az is lehet, hogy egészen kisgyerek vagy csecsemőkorodig kell visszatekinteni, olyankor az a szitu, hogy nem neveltek meg rendesen, nem tanítottak meg hogyan kezeld a feszültséget, vagy a szüleid is rossz példát mutattak, de lehet ez olyan régen, hogy már nem is emlékszel rá. SŐT akár mindegyik jellemző lehet Rád az itt felsoroltakból! De gondolom ezekkel te is tisztába vagy. Az hogy megváltozz hosszú folyamat eredménye, és önismeret gyakorlása kell hozzá. Ha nem mész pszichológushoz, akkor próbáld meg a barátoddal együtt megtanulni. Persze, ehhez barátodnak is olyannak kell lennie, mrmint olyan jellemnek! Például ha épp kezdesz felpaprikázódni, akkor ott kell lennie, hogy kihozzon ebből az állapotból. De ha ilyenkor egyáltalán nem vagy irányítható, akkor csak az segít ha önmagadat figyeled. Kerüld az olyan helyzeteket amik feszültté tesznek, járj sportolni, pihend ki magad, egyél egészségesen és LEGYÉL SZERETVE :)
2012. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!