Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezelni egy...

Hogyan lehet kezelni egy lobbanékony típusú embert?

Figyelt kérdés

A párom elég lobbanékony és minden feszültséget csak veszekedéssel tud levezetni, ha pl a főnöke felidegesíti,akkor nekem panaszkodik és elmondja mindennek én meghallgatom,de ilyenkor szinte meg sem merek szólalni,mert mert volt már h. olyat mondtam amiben semmi nem volt,de ő bebeszélte magának h. én is rátettem egy lapáttal és így már rám is haragszik és nem alszik velem és nem jön haza stb.Sajnos gyógyszert is szed amitő szintén feszülteb lesz(mellékhatás).Heti 1-szer tuti kiborulva jön haza.Én nyugodt típus vagyok és én csak sírással tudom levezetni a feszültséget(pont ellentét), én nem tudok visszaszólni nekei, de nem is merek, múltkor ideges voltam én is mert pont akkor hívott amikor ki akartam fújni az orrom és egy kicsit hangosabban kértem meg h. várjon,de erre ős azt hitte h. rákiabáltam és emiatt összeveszett velem.


AMúgy mindig bocsánatot kér ha lenyugodott,de egyre nehezebben tudom kezelni ezeket a kitöréseket, ideje nincs sportolni, este 5-6 ig dolgozik fizikai munkát, szóval azzal nem tudja levezetni(amúgy oroszlán és az anyjátol is örökölhette,mert ő is mindenért balhézik és könnyen ideges lesz)


2010. aug. 3. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megteszi veled, mert megteheti.Meg jo, h levegot mersz venni mellette...Pont olyan vagy mint az anyam, semmi akaratero, onbecsules.Csak legalabb ne panaszkodnatok.Ilyet valasztottal, sot elviselsz mindent tole, pedig az agybajara nem az a megoldas, h te nyelsz allandoan.Velemenyed sem lehet?Es igy akarsz elni?
2010. aug. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Szia! A párom is szokott maga alatt lenni, bár ő nem a főnöke miatt, mert ő maga a főnök. Elmeséli mi történt, s ha én akarom elmondom a véleményem. De ez várható is, mert ha valaki tanácsot kér, akkor vállalja a következményeit is. Mint pl Te most. Elmeséled mi történik veled, de közben várod is, hogy ezt más hogy látja. Belül tisztában vagy azzal, hogy nem mindenki fogja a te véleményedet osztani.

A párodnak meg kell tanulnia, hogy türelemmel viseltessen másokkal. A feszültséget a legjobb futással levezetni. Erre mindig van idő, csak akarni kell. (én pl. este 8-kor járok futni tv-zés helyett).

Oroszlánokat nem bírom alapból. Nagyon nagy egojuk van. Láttam már oroszlánt kiborulni, teljesen kifordult magából, szörnyű látvány volt. Beh! :(

2010. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen. Már elegem van a tűrésből, úgyhogy taktikát váltottam. Most én ugatok mindenért. Eleinte nehezen vette az akadályt, most már meggondolja, hogy reagáljon a dolgokra...
2010. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem lévő válasz adókkal.te választottad magadnak,el kell viselned igy,a hibáival eggyütt.nem tudom mióta vagytok eggyütt,de ha eddig elviselted,akkor ezután is elfogod.a leirtak alapján te teljesen el vagy nyomva a kapcsolatban,és nem mersz neki vissza szólni sem,mert félsz tőle.ha neked ez kell...

Ha megpróbálod őt megváltoztatni,akkor meg azért pattog majd,hogy ha eddig jó volt igy,akkor most minek változzon..mert eddig nem mertél szólni neki,hogy ez mennyire bánt téged..

2010. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Az ember a párját szeresse/fogadja el olyannak, amilyen. Ha erre képtelen, akkor keressen olyan párt, aki megfelel neki és nem akarja megváltoztatni. A szeretetben nincs "de" meg "ha", vagy szereted olyannak, amilyen, vagy nem őt szereted, hanem egy fantomot, akit a képzeleted alkotott.
2010. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül nem rossz ember, és mondom az anyja is ilyen és ugyan úgy tudnak egymással harcolni, ha meg legnyugszik mind kettő akkor tök jól elvannak.AMúgy elmondhatom a véleményem és tudja is h. rossz ilyenkor, ezért kér mindig a végén bocsánatot amikor már lenyugodott.Az a baj, ha én mérgembe mondanék vmit, akkor már makacsságbósem alázkodna meg, még ha igazam volt akkor sem. Most már kezdem ráhagyni és nem foglalkozni vele,de én kerülöm a balhékat és jó lenne vmi jó módszer hogyan kezeljem.Ha én vagyok feszült ő mondja h. nyugodjak le,de ha pl. ő veszekszik valakivel és én mondom neki h. nyugodjon meg akkor azt hiszi h. elle vagyok, most már inkább nem mondok semmit ilyenkor,de jó lenne tényleg vmi megoldás erre.Amúgy régen nem volt velem ilyen(de állítólag otthon azért sokat balhézott a szüleivel és tesóival),velem csak azóta ilyen mióta felborult az élete(nehéz meló, új lakhely, kevés pihenés, gyógyszerszedés stb.)
2010. aug. 3. 09:49
 7/13 A kérdező kommentje:
09:41-nek én szeretem és elfogadom,csak vmi kellen h. jobban tudjam kezelni,merte miatt nem hagynám el, mert ő is elviseli a sírásaimat,de én ezt nehezn kezelem ha veszekednek velem v. nem tudom hogyan nyugtassam meg úgy h. a végén ne én is az"ellenségei"közé kerülje.
2010. aug. 3. 09:51
 8/13 Beatrix17 ***** válasza:
Az enyém is kissé idegsokkos!Könnyen elborul az agya mások hülyeségétől!De én mindig ott vagyok mellette,és visszahúzom,megnyugtatom!-ha kell,erőteljesen rászólok,hogy térjen már észhez!!De lehet,hogy a tiédnek már orvosi segitség kéne!Annak sok értelme nincs,hogy tönkre teszed magad a hülyesége miatt!Milyen gyógyszert szed?
2010. aug. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
epilepszia ellen szed gyógyszert és annak a mellékhatása hangulatváltozás, feszültség érzés stb.szóval alapból hamar fel tudják húzni az agyát,de mióta szedi a gyógyszert azóta mégkönyebb.(szóval ne értsétek félre nem verekszik,nem tör-zúz, csak ideges és kiabálnis em kiabál velem, inkább veszekszik vag yolyat mond h. haragszik,nem jön haza stb.)Persze mindig haza jön, csak idő kell amíg lenyugszik.Szóval kezdem ráhagyni,de tudom nem ez a megoldás.Volt már h. visszahúztam,de akkor azt hitte a másik fél pártját fogom és emiatt rám is haragudott, szóval jó lenne vmi amivel le tudnámilyenkor nyugtatni,de ne is tegyek olyat amire azt gondolná h. ellene vagyok(ilyenkor mondhatok akármit, h. pedig nem ellened vagyok,neked akarok jót stb., ez már nem érdekli, makacs nagyon)
2010. aug. 3. 10:29
 10/13 Beatrix17 ***** válasza:
Tehát,ha van sapka,azért,ha nincs sapka,azért??7végén is dolgozik?Ha nem,menjetek el kajázni,sétálni,és mondd el neki,hogy ez nem emberi,amit csinál!Próbáld rávenni,hogy keressen fel egy szakembert!De csak higgadtan add elő!!!
2010. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!