Igaz, hogy aki antidepresszánst szed az végül a diliházban köt ki és mentálisan leépül?
Ha tényleg van okod rá és beszedsz egy nyugtatót vagy antidepresszánst úgy érzed mintha hirtelen fellélegeznél a hosszú fuldoklás után. Segíthet megszakítani a folyamatos pánikot, segíthet az elalvásban, vagy evésben.
De.
Nem megoldás. Az egyik tény, hogy mentális/lelki problémák megoldása önmagadban keresendő. A gyógyszer annyiban segíthet, hogy eloszlatja egy időre a felhőket, hogy megkeresd és megszüntesd a betegségedet kiváltó okot. Önmagában azonban mit sem ér.
A másik tény, hogy ezek drogok. Kőkemény drogok amik kőkemény függőséget okoznak. Aki például pánikbeteg az úgy érzi, hogy hú de jó, végre jól érzem magam stb.
Egyszer egy ismerősömtől loptam egy szem Xanaxot. Két napig felváltva röhögtem és aludtam. Másra nem emlékszem abból a két napból amíg hatott.
Ha akár csak egy hétig is szedsz bármilyen antidepresszánst vagy nyugtatót már függő vagy. A leszokás fizikai fájdalommal jár, fogsz sírni naponta.
A pánikbetegség, evészavarok és hasonló "betegségek" legyőzhetők gyógyszerek nélkül. A gyógyszerek segíthetnek - eleinte, azonban később nagyon sok problémát okoznak. Nagyon sok mellékhatásuk van amik rendre elő is jönnek.
Tapasztalat beszélt belőlem.
Nem, nem igaz. Hosszú távon az antidepresszáns hízást okozhat és függőséget, de a mai gyógyszerknél már ez sem midnig van így.
Szamárságokkal nem tümd magad, FHM és társai. ha valódi bajod van, menj el egy szakemberhez és attól kérj tanácsot.
Utolsó vagyok. Egyébként igen, már rövidtávon érezhetően gyilkolja az agyat, és nem fog helyreállni akkor sem, ha abbahagyod.
Nem tök mindegy, hogy a stressztől leszel gyagyás vagy a gyóccertől, de legalább boldogan? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!