Igaz, hogy aki antidepresszánst szed az végül a diliházban köt ki és mentálisan leépül?
Az a baj, hogy amit leírtál az valótlan !
Azért lesz ugyanaz a mellékhatás, mert ugyanazt végi, ugyanazt a hatást hajtja végre az agyban és ugyanúgy. Ugyanaz mint a B vitamin, aki érzékeny rá,a nnak bőrpírja lesz, de mégsem mondja senki hogy akkor próbáljon ki más cégek által gyártott B vitamint. Az SSRI-nél dettó ez a helyzet.
"plusz még az adalékanyagok is befolyásolják"
Ez viszont teljes ostobaság. Gondold végig, az adalékanyagok ugyanolyan tablettázási segédanyag ami más gyógyszereknél, étrendkiegészítőknél alkalmaznak, c vitamin tablettában, centrumban, fájdalomcsillapítóban, sőt üdítőkben is. Ennek semmilyen hatása nincsen az emberre. Ennyi erővel mondhatnám, hogy ne igyál üdítőt, vitamint, fájdalom csillapítót SSRI szedése alatt, ami gyakorlatilag az egész élet :D.
"Nekem klinikai pszichiáter mondta h ne a nagy kiszerelésűt hanem az annak megfelelő több kisebbet szedjem, mert más adalékanyag van benne és mások a mellékhatásai"
Ezt csak azért mondta, hogy megnyugtasson. sajnos nekem a klinikai pszichiáterem azt mondta, hogy a vényköteles SSRI-ben csak orbáncfű van ! :P Komolyan mondom, ezt mondta, bár más van ráírva biztosan igaza volt neki.
Ugyanazon SSRI-ben ugyanazon adalékanyagai vannak ráadásúl, csak a kiszerelése más, azaz a mennyisége !
Ha kevesebbet szed az ember, attól sajnos ugyanazok lesznek a mellékhatásai, mert a hatást nem a gyógyszer mennyisége hanem az emberben kiváltott vegyi hatása okozza. Az orvos azt akarta hogy szedjed tovább a szert és ne idegeskedjél.
Az a gond hogy nem csupánzombi állapotot idéz elő. Sajnos maradandó idegi deformációktól félek, visszafordíthatatlan agyi elváltozásoktól. Mire iskolába megyek már teljesen elbutulok.
Nem. Nem kell minden sz&rt összeolvasni, főleg hinni nem szabad minden lapnak. Az FHM-nek sem. Olvastad Maupassant A szépfiú c. regényét? Már akkor, a XIX. század végén úgy találták ki a cikkeket, fejből, légből kapva, csakis az olvasottságra utazva. Hát még ma!
Nem fogsz lebutulni. Az antidepresszánsok segítenek, különönsen, ha nagyon mélyen vagy (tűzoltás jelleggel). Ha valódi változást akarsz elérni, akkor nem ezeket kell szedni, hanem el kell menni egy olyan pszichiáterhez, aki pszichonanalízisben is jártas. Ha egyetemista vagy,akkor az IQ-d jó eséllyel megvan hozzá (100-as IQ alatt nem csinálnak pszichonalízist), a másik kérdés pusztán a személyiséged ereje és az akaratod: akarod-e, hogy kimássz a gödörből? A pszichonanalízissel meg lehet mondnai, hogy pontosan mitől vagy depressziós (mert az mindig csak tünet, hiába tartják önálló betegségnek).
Ezek szerint rossz dokinál vagy. Az agorafóbiát már egy jó pszichológus is kiválóan tudja kezelni, gyógyszer nélkül.
Nyílván az agorafóbiád mögött valami más húzódik meg, kezeletlenül az egyik tünet elmúlik, de lesz helyette más: pl. depresszió.
Az antidepresszánsoknak lehet egy csomó kellemetlen mellékhatása (egyéni érzékenységtől függ), de az elbutulás nincs közöttük.
Az SSRI nem öli meg és nem is nyomja össze a sejteket. Magasan tartja a szerotonin szintet azzal, hogy gátolja a bontását. Ennyi.
A gyógyszert vagy szeded folyamatosan (a dózison lehet változtatni), vagy ne szedd. Be kell állnia egy szintnek, nem azonnal hat. Több hét kell ahhoz, hogy lásd, hogyan hat rád.
Van egészen más hatásmechanizmusú antidepresszáns, ilyen pl. a Wellbutrin. Lehet, hogy neked ez jönne be. Beszélj az orvosoddal.
A depresszió nem játék. Jobbulást!
http://www.youtube.com/watch?v=nbTFFJkZxfQ
Rosszabb esetben ez lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!