Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elbizonytalanodtál-e magaddal...

Elbizonytalanodtál-e magaddal kapcsolatban, pl szorongás/depresszió miatt? Részletek lent.

Figyelt kérdés

2 éve kiderült többféle nőgyógyászati problémám, ami miatt meg is operáltak. Kivették az egyik perefészkemet, meg miómákat stb. Utána olyan gyógyszeres kezelést kaptam ami mesterséges klimaxot okozott nálam. Ennek a leírásában benne van, hogy pl depressziót okoz, szorongás...lényegében meglehetősen jelentősen felborítja az ember egész szervetetét. Többet között álmatlanságot is okoz. Nálam is ez volt.

Nálam nagyon durván kijöttek a tünetek és annak ellenére, hogy elvileg tudtam, hogy csak a kezeléstől vannak nem tudtam urrá lenni az engem eluraló borszasztó depresszión és szorongáson. Antidepresszánst szednem, mert szerintem egyébként megőrültem volna. Természetesen nem hanyagolhatjuk el azt, hogy a betegségem ténye sem dobott fel különösen...mert nem olyan jellegű, hogy az operációval megoldódott volna.

És hogy a lényegre térjek, őszintén egy ilyen elbizonytalanító érzésem van bennem, régen mindig azt gondoltam, hogy bármi történjen velem én sosem fogom feladni, olyan értelemben hogy ha minden szakad-pl nincs munkám- akkor rengeteg az erő bennem, hogy harcoljak. De aztán jött ez a kis epizód az életemben és ezt a nézetemet eléggé megváltoztatta...szóval olyan érzésem van, hogy mégsem tudom teljesen irányítani hogyan érzek dolgokról. Nem tudom mennyire lehet ezt érteni...szóval mintha csalódtam volna magamban.

Nem tudom mennyire lehet betudni ezt a pszichés állapotot a kezelésnek és a betegség megélésének...csak azon gondolkodom mennyire van esély arra, hogy ez megismétlődik. Klimax okozhat depressziót?

Azóta már jobban megbarátkoztam a betegséggel. Azóta volt mégegy műtétem.

Ja és abban az időszakban anemiám is volt és szerintem durva vitamin hiányom.

Szóval a lényeg nem tudom mennyire okolható a betegség és kezelés és mennyire az én alap pszichés felépítésem a depresszió miatt.

Volt valakinek valami hasonló?

Kicsit hosszú lett, bocsi :-)

Köszi

V.



2012. máj. 3. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A klimax okozhat depressziót. Sajnos tapasztalatból írom. A jó hír viszont, hogy ha megszokja a szervezet a megváltozott hormon egyensúlyt, akkor elmúlik. Sajnos ez elég hosszú idő, több év is lehet. Nálam 6 év elteltével enyhült.
2012. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az hogy nem érzed már az életrevalóságod, egy tünet.

Csalódtál magadban és úgy érzed nem bízhatsz magadban mert hagyott már cserben az agyad.

Nagyon rossz érzés, nekem is volt.

Nekem is mindenféle betegségek és gyógyszerek után jött elő a depi.

DE és ez a legfontosabb, ne a múltat elemezd, hanem a kiutat keresgéld !

Én is ezt teszem, megpróbálok a homeopátia irányába nyitni.

Van akinek a kineziológia segít. Próbálkozz!!!

2012. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Hogy érted azt, hogy "Az hogy nem érzed már az életrevalóságod, egy tünet.".

Egyébként ahogy megfogalmaztad ez tök igaz, pontosan úgy érzem, hogy nem bízhatok az agyamban! Ez pont így igaz.

De most nem érzem magam depisnek, azt viszont érzem, hogy elég hullámvölgy a hangulatom, amit én a hormonok káoszával magyarázok. Tényleg észre vettem, hogy menszesz előtti időben, tök idegesít mindenki...elég kaotikus a hormon rendszerem. És bár most még 35 éves vagyok, tehát elméletben a klimaxnak még messze kell lennie...de furák az értékeim.


Az el sem tudom képzelni hogy lehet 6 évig kibírni depresszióval, míg hozzászokik a szervezet...te szedtél valami gyógyszert?


Nagyon köszönöm a válaszaitokat!!

2012. máj. 4. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most is szedek antidepit.

Cipralexet szopogatok reggelente. :-)

Én is elbizonytalanodtam, mert előtte ugyanazt éreztem mint te, hogy akkora akarás van bennem hogy bármit, bármikor megoldok, túlélek stb.

Aztán a depi idején ez elszállt. Olyan védtelennek és szerencsétlennek érzi magát az ember.

Van már gyermeked? Folytathatjuk privátban ha gondolod.

2012. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22:34-es vagyok. Régebben nekem is voltak műtéteim és ez is hozzájárult, hogy gyengébb lett az idegrendszerem. Nálad is a műtét közrejátszhat. Sokmindent kibír az ember. A 6 év alatt háromszor szedtem antidepit és Xanaxot is. Szerencsére nem folyamatosan. Első alkalommal 7 hónapig, második és harmadik alkalommal 4-4 hónapig szedtem. Valószínűleg a gyenge idegrendszerem is hozzájárult. Az vitathatatlan, hogy a hormonrendszer borulása hozta ki nálam a mentális betegséget. Most vitaminokkal étrendkiegészítőkkel egész jól elvagyok. Biztos, hogy genetika is közrejátszik a depresszióra való hajlamnál. Az ösztrogénszint csökkenése alvásproblémát okozhat. A nem megfelelő minőségű alvás sokat ront a helyzeten. Az utolsó kérdésedre a válasz, hogy a betegség, a kezelés és az alap pszihés hajlam nagyon is hozzájárul a depresszió kialakulásához. Az esély, hogy megismétlődik megvan, de sokat lehet tenni ellene.
2012. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!