Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, szó szerint kezdem...

Úgy érzem, szó szerint kezdem elveszíteni az eszem.19 éves fiú vagyok. (? )

Figyelt kérdés

Régóta tartó dolog, hogy itthon vagyok állandóan, nem mozdulok ki. "Besavanyodtam", mint az öreg, egyedül élő nyugdíjasok, akiknek a végén már minden bajuk van, mert az egyedüllét kikezdi az eszüket...


Van egy rögeszmém (azt hiszem, nem túlzás rögeszmének hívni), hogy nincs barátnőm és állandóan magamat ostorozom és a világot gyűlölöm ezért. Ez már 14 éves koromban is zavart, de most érzem úgy, hogy kibírhatatlanná vált. Leszarom a tanulást, leszarom az érettségit, leszarom a pályaválasztást, sportot, embereket, mert csak erre az egy problémára bírok koncentrálni és minden mást csak ennek a vetületeként látok. Nem bírok így semmire energiát összpontosítani, beosztom az itthon töltött időmet, csak azért nem megyek edzésre, hogy tanulhassak, és a végén a felét alvással töltöm. Minden nap alszom napközben is. Amikor felébredek, mindig borzalmasan érzem magam (mint éppen most). Képtelen vagyok egy olyan baráti kört kiépíteni, akikre mindig, hétköznap is számíthatok és nem bírok megbízni az emberekben. Egyre szenilisebb vagyok, állandóan elfelejtek rövidtávú dolgokat, ha két dologról van szó, következetesen eltévesztem és a másikat mondom, néha a beszédem is összezavarodik. Már egy ideje döntésképtelen vagyok, a fontosabb dolgokban, mint például a jövőmet érintő legfontosabb kérdésben, a pálya- és egyetemválasztásban nem bírok dönteni és nem is nagyon érdekel. Nincs kedvem, úgy érzem, semmit nem ér az életem, hiába minden elért eredményem és tudásom, amíg nem vagyok képes párkapcsolatot kialakítani és egyedül rohadok meg. Mindenhol azt látom, hogy nekem nincs barátnőm, hogy egy szar vagyok és ez így is marad.


A szüleim nem értik, miért nem érdekel az egyetem, ugyan hogy magyarázzam meg nekik, hogy valószínűleg ott is majd csak egy irigykedő különc hülye leszek, aki azt nézi, hogyan csajoznak mások és egész nap az öngyilkosság gondolatával játszadozik? És az olyan válaszok, mint "Ne félj, egyetem, új emberek, új lehetőségek" nem lelkesítenek fel. A középiskolába kerülve is ezt hittem és ugyanaz történt, mint általánosban. Amíg a fejemben nincsenek rendben a dolgok, tökmindegy, hogy hová megyek. Úgy érzem, meg van kötve a kezem, hogy a barátnőszerzéssel egy olyan problémát állított az élet elém, amit képtelen vagyok megoldani és erre rámegy mindenem. Egész nap alszom, nem tanulok eleget az érettségire és mindenkinek nekiugrok. Egy dühöngő, használhatatlan mamlasszá váltam.


2012. ápr. 13. 16:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit mintha depressziós lennél!? Nőt kéne szerezned, ha másképp nem megy akár menj prostihoz!
2012. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Valószinüleg depressziós vagy.Vagy keress fel egy szakembert,vagy szedd össze magad .

Nézz magadba miért nincsen csajod.Változtass a dolgokon.Sportolj,érezd jól magad a bőrödben,legyen önbizalmad,járjál társaságba.Tudom könnyű mondani,de csak te tudsz magadon változtatni.Késöbb sokkal több probléma adódik,azokkal is meg kell birkozzál.

2012. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azzal még nem szerzek nőt, csak szexet...
2012. ápr. 13. 16:48
 4/29 A kérdező kommentje:
Voltam pszichológusoknál, nem sok eredménnyel...
2012. ápr. 13. 17:03
 5/29 anonim ***** válasza:
És mi az akadálya, hogy párkapcsolatod legyen?
2012. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
Az mit takar pontosan hogy nem igazán segített a pszichológus? Pedig szerintem más megoldás nem nagyon van, ahogy olvastam a soraidat szinte egy az egyben tinédzser önmagamat láttam...az már jó pár éve volt h én annyi idős voltam, de kb. akkortól kezdve van depresszióm, (hol jobb hol rosszabb fázisban voltam) de nemrég jutottam el csak odáig, hogy orvoshoz forduljak, mert rájöttem, hogy magától nem lesz jobb..sőt! Neked is mindenképp ezt tanácsolom. Párkapcsolati dolgokkal nekem is mindigis problémám volt és emiatt egy olyan alapvető szeretethiány alakult ki bennem ami már önmagában is elég volt hogy depresszióba taszítson, nem beszélve arról ha még mellette esetleg genetikailag is hajlamos vagy rá. Mindenképp ajánlom az orvost! Tudom hogy nehéz nekik megnyílni, meg sokan közülük tényleg nem úgy kezelik a munkájukat ahogy kéne(nekem is volt rossz tapasztalatom) de akkor keresgélni kell...Sokan szidják és egy kalap alá veszik őket, de igenis van olyan aki nem hasznavehetetlen! Sok sikert! és fel a fejjel!
2012. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy valószínűleg nekem ez alkati dolog. Már kisgyerekkoromban is olyan aggódós voltam, mint egy öregasszony, mindenen aggódtam mindig is.


A pszichológussal az a bajom, hogy valahogy nem jutunk előbbre. A megnyílással semmi bajom, a felnőtteknek eleve mindig könnyebben nyíltam meg és mindig is volt annyi érzelmi intelligenciám, hogy annak, akin látom, hogy jóindulatú és tud segíteni megnyíljak. Az elején iskolapszichológussal kezdtem, még általánosban. Aztán elkezdtem járni kineziológushoz. Utána elhatároztam magam és felkerestem egy hivatásos maszekpszichológust. Aztán, sok tépelődés és önmagam győzködése után rávettem magam arra, hogy a mostani iskolámban is felkeressem az iskolapszichológust.


Az első sulimban nagyon rég volt, mikor jártam, teljesen más voltam még akkor. És el is ballagtam.


A kineziológus sok mindenre rávilágított, de ezen túlmenően nem éreztem igazán hasznosnak. Nála már elmentünk a tudománytól az ezotériába, mindenféle olyan dolgokat csinált, amikben én már ott sem hittem. S halkan hozzáteszem, egy vagyont elvitt.


A magánpszichológus volt az, akin tényleg látszott, hogy szakember volt (idős néni, nagyon régóta praktizál). Nála az volt a legfőbb gondom, hogy sokallottam az óradíját. Egyszerűen szégyelltem magam, hogy ennyi pénzébe vagyok a szüleimnek. Ezt nem álszenteskedésből írom, tényleg nagyon szar érzés volt, hogy míg más éli az életét, én töketlenkedem és közben a szüleim pénzét viszem. Ezért hagytam ott. Nála egy idő után biztos értünk volna el eredményt, de egy terápia nagyon sok idő és pénz.


A mostani sulipszichológus is jó szakember, de kevés időt tudok vele tölteni és sokszor úgy érzem, túl sokat kérdez és nem veszi észre, hogy már rég másról akarok beszélni. Csapongunk.


Ami kollektíve igaz ezekre mind, hogy nagyon nagy időhézagokkal kapok/kaptam időpontokat. Ott volt pl. a kineziológus, ő kb. két-három hónapokra adott időpontokat. A mostani sulipszichológus is egy-másfél hónapokra előre adja, nagyon be van táblázva. Na most ezzel így mire megyek? Ha van az embernek valami égető gondja, beszélni akar valakivel, akkor cseszheti, ha két hónapot kell várnia, ahhoz, hogy 45 (!) percet beszélhessenek. Ez így nem működik. Ezek napi szinten előjövő dolgok, naponta kellene beszélnem valakivel és nem 45 percben. Annyi idő egyébként max. egy témára elég, pláne, ha a pszichológus nem látja, hogy én másról akarok beszélni.


Engem az zavar baromira, hogy mindenki szarik rám. Senkit nem érdekel a lelki életem, senki nem szán rá időt és energiát, hogy megismerjen. Az embereket csak azok érdeklik, akik elég egyszerűek ahhoz, hogy a felszínes ismeretség elég legyen a megértésükhöz. Én nem ilyen vagyok. Érzem magamban, hogy milyen érett a gondolkodásom, hogy mennyi potenciál van bennem. Mindig is éreztem, hogy belőlem lesz valaki. Tudom, hogy erre most azt fogjátok írni, hogy "milyen szerény vagy" "vegyél már vissza az arcodból" "minden kamasz azt hiszi, híres ember lesz", stb. Én csak annyit tudok mondani, hogy én, akárki akármit mond és hisz, tudom, hogy ez nem a szokásos kamaszkori nárcizmus, amikor mindenki művészléleknek képzeli magát és mindenki azt hiszi, hogy ő a legkülönlegesebb a világon. Én már kisgyerekként is ilyen voltam, már akkor is tanárok és felnőttek ismertek el.

De ezzel együtt van egy csomó furcsaságom, komplexusom, ami viszont baromira nem jó. És ezért írtam, hogy ehhez engem meg kell ismerni. Világéletemben befelé forduló és titkolózó voltam, még azok se tudnak vagy akarnak kiigazodni rajtam, akik közel állnak hozzám. Ez zavar. Hogy senkit nem érdeklek.

2012. ápr. 13. 18:27
 8/29 anonim ***** válasza:

hát figyi én 24 vagyok , lány,,és mindegyik kapcsolatom sz.arul alakult nagyon...szval nincs párkapcsoaltom

se munkám, se suli...nem tudom megtanulni a nyelvet sem

szerintem még nagyon fiatal vagy és ez nagyon jó...előbb utóbb biztos h sikerül barátnőt "szerezned"... szeretethiányos lehetsz iylen téren, fiatal vagy, ebből adódóan sokkal jobb a helyzeted, biztos kialakul, ne parázz rá ennyire, mert felesleges

2012. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
ja és engem is zárkózoittnak gondolnak, holott egyáltalán nem vagyok az, csak nem járok társaságba...de viszont ha emberek között kwell lenne akkor meg nem jól érzem magam, mert nem tudom magamat adni:S
2012. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Ugyan általában nem szoktam kérdésekre válaszolni, rajtad most megakadt a szemem.


Egyrészt - és akkor tudjuk le az elején a kellemetlen részt -, ha ennyire barátnőt szeretnél, akkor miért nem teszel valamit érte aktívan? Nyilván nem fog berepülni a szobaablakodon a hölgyemény, szóval valamit aktívan is tehetnél az ügyért. Gondolom, már számtalanszor utánanéztél, mennyi-mennyi lehetőség van. És hiszem, hogy nincs vesztenivalód - lehetetlen, hogy a külsőddel akkora gond legyen, hogy emiatt nem megy (ha meg mégis, nagyon sokan nem törődnek ezzel), és ahogy ez alapján a kis írásod alapján látom, belül sincs különösebb probléma. Értelmes vagy, kellő érzelmi intelligenciával, ami egyébként manapság marha ritka a férfiak körében, és szerintem szórakoztató is lehetsz, ha megnyílsz - ez persze abszolút szubjektív, de nekem valamiért ez jön le. :)


Másik fele a dolognak - gondolj arra, mennyi hozzád hasonlóan elkeseredett lény van (köztük sok lány :D), aki ugyanígy vágyik valakire. Nekem, kívülállóként (ha kicsit gonosz dolog is) evidens, hogy az ő társaságukat keresem, és úgymond "kihasználom" a helyzetet. Tudom, csúnya, elítélendő, stb., de itt és most szerintem - ha ennyire magad alatt vagy - megengedhető.


Nagyon remélem, hogy sikerül kijönnöd ebből az egészből, ne feledd, hogy pszichés krízisek előfordulhatnak, de ez múló állapot, és ez nem jó módszer, amit csinálsz - én is átmentem hasonlón, tudom, milyen szörnyű.


Ha szükséged van valakire, aki meghallgat, és akinek őszintén beszélhetsz (és véd az internet anonimitása), nyugodtan írj rám, nagyon érdekes személyiségnek gondollak az olvasottak alapján.


Ugyan lány vagyok, de nem tartom magam szépnek, szóval sajnos nem vagyok egy potenciális barátnőjelölt, de tényleg beszélgetnék veled, ha valakire szükséged volna.

Ha meg nem, hát nem. :)


Tényleg szurkolok, hogy legyél jobban! :)

2012. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!