Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bekövetkezhet személyiségválto...

Bekövetkezhet személyiségváltozás SSRI tartalmú gyógyszer tartós szedésétől?

Figyelt kérdés
4 éve szedek SSRI tartalmú antidepresszánst, azóta mások szerint és szerintem is megváltozott a személyiségem. Régen félénk, csendes, gátlásos voltam, most inkább ilyen túl "laza", nem különösebben érdekel ha megbántok valakit, nincsenek mély érzelmeim, könnyen túllépek dolgokon... Anyukám szerint "nem kell mindent a gyógyszerre meg a betegségre fogni", egy másik ismerősem viszont, aki ért a pszichológiához azt mondaj hogy ez pedig lehet a gyógyszertől. Kicsit ijesztő ez már számomra...valaki tud valami okosságot mondani?
2012. ápr. 8. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Hallottál már a lobotómiáról? A 40-es, 50-es, 60-as években ezzel "gyógyítottak" több millió embert, mígnem RÁJÖTTEK, hogy káros... utána kezdték kifejleszteni a Thorazine-t (kémikus lobotómia, szinte ugyanaz a hatása).


Ezután jöttek az SSRI-k, ezeket úgymond helyettesítve. Az SSRI-k blokkolják az agy dopamin és a szerotonin szintjét, az első abban segít, hogy érezzük a boldogságot, utóbbi pedig abban, hogy "megtaláljuk" azt.


Ha te 4 éve szeded ezeket a dolgokat, nem csoda, hogy mindenen baromi könnyen túllépsz és laza vagy. Akiken lobotómiás beavatkozást végeztek, vég-kifejlettként csak ültek a széken és néztek maguk elé. Ha székletet kellett űríteniük, maguk alá csinálták. Ha beszélgetni akartak velük, csak értelmetlen gagyogás hagyta el a szájukat, et cetera.


Röviden így néz ki: Lobotómia -> Thorazine -> SSRI. Ezek után ne lepődj meg, hogy ráírják az SSRI-kre, hogy mellékhatásként öngyilkossági gondolatok juthatnak eszébe a használóknál!


Ajánlom ezt a cikket, nagyon érdekes! [link]

2012. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Ennyi fasságot már egy válaszba zsúfolva, hihetetlen. :D
2012. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Ebben mi a "fasság" te nagyon intelligens és tájékozott paraszt?
2012. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Röviden összefoglaltam, mit írtak a cikkben, amit linkeltem.
2012. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Semmi sem működik elkülönülve a testben. Amíg megpróbálja a szerotonin visszavételét gátolni, az SSRI egyben gátolja annak leadását is.


Az SSRI egy másik megküzdési molekulát is blokkol az agyban, a dopamint. Ez az a molekula, mely lehetővé teszi, hogy ÉREZZÜK a boldogságot.


A szerotonin és dopamin eltávolításával az agyból az antidepresszánsokat szedők nem képesek boldogságot TALÁLNI és ÉREZNI a fűrész és szike mentes lobotómiának köszönhetően."


Itt van pár lényeges rész kivágva. Mi ebben a baromság? Ha gondjaid vannak a szövegértéseddel, fordulj magán-magyartanárhoz. Ha pedig anélkül osztod az észt, hogy elolvastad volna a cikket, többet ne írj ide. Thxbai

2012. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hmm elolvastam a cikket...ez a kémia lobotómia elég durván hangzik. Én azért az mondom ez némileg túlzás, de van benne igazság.

Annyi biztos hogy nincsenek erős érzelmek sem pozitív sem negatív irányban, csak olyan folyamatos "elvagyok" állapot.nem hiszem hogy ez jó. Csak annyi előnye van hogy azt se érzem hogy értelmetlen lenne az életem, mert igazából az se érdekel.Nem érdekel hogy nincs munkám, már nem vágyom komoly párkapcsolatra sem, max. 1-2 hétre tervezek előre azon kívül fogalmam sincs mit szándékozok csinálni egész életem során... Úgy érzem ez így nics teljesen rendjén. Mit gondoltok? Ha megpróbálnám letenni a gyógyszert jobb lenne egy idő után vagy rosszabb?

2012. ápr. 12. 07:44
 7/14 anonim válasza:

Szia,


az SSRI gyógyszerek rendkívül erős szerek, nagyon mélyen "belenyúlnak" az agyi folyamatokba, akár hormonháztartásba, mindenbe. Talán a 100%-os választ egy pszichiáter tudná megadni, azonban én úgy gondolom hogy évek szedése után átalakíthatja a személyiséget, bár szerencsére valószínűleg nem drasztikus mértékben.

Az előzők hozzászólásait pontosítanám: ezek a szerek a dopamin de -főleg- szerotonin lebomlását gátolják az agyban, így emelve a szerot. szintet.

Szerintem mindenképp kezd el elhagyni a gyógyszert, szépen, lassan, fokozatosan. Nem hiszem hogy évekig folyamatosan kell szedni. Ha visszajön a depid, akkor szedd max 1-2 hónapig, aztán megint stop. Én így csináltam és működött (6 év magányos alkoholizmusban csúsztam le a depresszió seggszőre alá valahova, azután szedtem ilyet).

Egy pár/társ is rengeteget jelenthet.

2012. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az életben minden módosítja a tudatot. Még az idő múlása is.Egy egyéves gyereknek egész más a tudata, mint egy 3 évesnek. Holott gyakorlatilag csak anyatejet ivott, meg tisztába tették.

Betegség esetén pedig számba kell venni: mi a jobb? iszonyat szar rosszullétekkel, nyálcsurgósan ( kinek mi jut) élni, annak tudatában, hogy ez az ő tudata. vagy pedig bevenni a gyógyszert, és némileg más tudattal, de normálisan élni? Lehet választani.

Amit meg valamelyik válaszoló írt a lobotómiáról, az valóban fasság.

2012. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hello, kíváncsi lennék mi van most a kérdezővel, énis félénk meg gátlásos vagyok, majd depressziós lettem, én rexetint kaptam, hát a hatás nekem is hasonló volt, 4 hónap után egyik napról a másikra ütött be......

Énis teljesen megváltoztam, már bunkó mód gátlástalan lettem, megbántottam sok embert

Én most nem szedem és visszatért a régi állapotom

Most jelenleg azon gondolkodom melyik állapot a jobb, ez a zárkózott, depresszív állapot, vagy ok nélkül feldobott állapot, amiben ugyan akkor jól éreztem magam, de mindenki azt hitte be vagyok lőve valami droggal, és igazából most visszatekintve nekem sem tetszik maradéktalanul az az állapot sem.

Kb ahhoz tudnám hasonlítani, mikor az ember elmegy bulizni, jól berug, és ameddig részeg azt hiszi nem is olyan részeg, meg ha csinál valamit nem olyan gáz ez, de ha alszik rá egyet rájön milyen kiba***tt részeg volt, meg milyen hülye.

A különbség annyi, hogy a részegség gyorsan jön és gyorsan megy, mindenki hamar elfelejti, de ez az SSRI hatás olyan mint egy elnyújtott "buli", legalábbis számomra olyan volt......

2012. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Huh, tok veletlenul a keresoben ratalaltam erre a regi kerdesemre. Leirom azota mi tortent velem, hatha erdekel valakit. Nem sokkal az utan, tehat majdnem 3 eve leszoktam a gyogyszerrol. Fokozatosan csokkentve majd mikor mar nem szedtem pokoli 2-3 het elvonasi tunetekkel, de kibirtam... aztan par honap mulva megint jott a depi, pszichoterapiara jartam. Nem mondon hogy nem ert semmit, jokat beszelgettunk pszichiater nenivel de a problema lenyeget nem sikerult megoldani. Kb. 8-9 honapig jartam hozza, aztan elutaztam egy idore es az alatt sikerult helyrehozni magam. Utana volt par tok jo honapom, minden jol ment, ugy ereztem orokre "meggyogyultam". De most egy ideje megint elojott a betegseg . Nem szedek semmit es nem is fogok, igy sokkal jobb. Nem huz ugy le magaval. Altalaban ugy van hogy 2-3 naponta valtakozik hogy pocsekul vagyok es jonnek a siras rohamok meg egesz nap csak fekszem, aztan osszeszedem magam es par napig rendesen mukodok mintha mi se tortent volna. Ja igen, a kerdes temajarol meg nem is irtam. Igy szubjektiven eleg nehez megitelni, de gyakran azt erzem hogy maradando karosodast okozott bennem az a cucc. Pl. Abbol az idoszakbol sokmindent nem tudok pontosan felidezni, hogy miket csinaltam vagy miert csinaltam. A legutobbi valaszolo nagyon jol leirta ezt a reszeges hasonlatot. Es meg neha most is csinalok ilyen dolgokat, pedig regen nem voltam ilyen. Csinalok valamit es utana nem vagyok kepes megindoloklni hogy miert, mintha kiuresedne az agyam, sokszor nem tudok osszefuggo gondolatmeneteket koheralni. Egyszerubben szolva minta elbutultam volna. Szoval meg azota is sokat olvasgatok arrol hogy lehet kezelni vagy konnyebben atveszelhetove tenni ezt a betegseget es probalom alakitgatni a szemelyisegemet valami jobb iranyba.
2015. jan. 29. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!