Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek a depresszio ellen?

Mit tehetek a depresszio ellen?

Figyelt kérdés

kerlek azt ne mondjatok h jarjak tarsasagba mert ez nem megoldhato keves baratom van...es sokszor egyedul erzem magam ,sokat sirok es sokszor elegem van az eletbol...:( ugy erzem hogy nincs eleg erom..es nemtudok mit kezdeni magammal...:(

20/L


2009. jún. 9. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass nyugtató zenéket(v olyat amilyet szeretsz) gondolkozz pozitívan,tűzz ki célokat,sportolj-mindegy mit!

Hidd el együttérzek veled,nekem is volt már ilyen,ki fogsz belőle jönni!

Sok sikert!;)

2009. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

hallgass reggae-t és csavarj mellé egy spanglit:) garantált nyugalom..


viccet félretéve csak ugyanazt tudom mondani mint az előttem szóló..

2009. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió ellen.. nehéz. Mondanám, hogy menj el pszichológushoz, mert ő tud segíteni. De igazából az sem megoldás.


Olyan ember nincs aki teljesen egyedül van a világon. Egyszerűen még nem találtad meg a társaságod, akivel jól érezheted magad.


Nem tudom mennyi idős vagy, úgy mondják, hogy 20-21 éves korig még nem tekinthető betegségnek a depresszió /persze vannak kivételek/

Leírom én mit szoktam olyankor csinálni, ha ilyen állapotba kerülök: ha nagyon rosszul vagyok, akkor egy forró fürdő fel szokott dobni. Az egyik legjobb dolog a lazulásra. Egy jó film is sokat segíthet, még ha egyedül nézed akkor is. Beszélj a szüleiddel, ha jó kapcsolatban vagytok, akkor nekik legalább kiöntheted a szíved. Ha ilyen lehetőséged nincs, akkor próbáld máshogy kiadni a bánatod: rajzolj, írj, énekelj, olvass. Foglald el magad valamivel.


Ahogy már írták, célok kellenek az életben. Egyedül mindenbe nehezebb belekezdeni, de ha egyszer bele kezdesz, és érdekel a dolog, akkor könnyebben barátkozol majd olyanokkal, akik hasonló érdeklődésűek, mint te.


A pozitív gondolkodást nem ajánlom. Hiszen, ez vezet a legnagyobb bukásokhoz. Helyette inkább a reális gondolkodást ajánlanám.


És még valami: mosolyogj! Mosolyogj, akkor is ha nincs miért, menj ki a szabadba élvezd a napsütést, élvezd az esőt. Mosolyogj az emberekre és visszamosolyognak rád /többnyire/.


Remélem a hosszas ömlengésem segített egy picit :)

2009. jún. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

biztosan nagyon rossz neked!!Probáld mindig az élet pozitiv oldalát nézni!Máshogy nem fog menni!Hiába járnál te orvosokhoz ha te nemsegitessz magadon ők sem tudnak!

Tényleg jólenne neked a társaság mert különben besavanyodsz otthon magányosan. probáld meg.Ha nem mozdulsz ki barátaid sem lesznek.

2009. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én is sokszor éreztem igy nagyon magányos voltam a barátaim rám se néztek és csak akkor lett jobb mikor végre lett egy igaz barátom aki végre nemcsak kihasznál. de amig nemjön egy

olyan valaki aki nemcsak megért hanem olyan mint te akkor rögtön megoldodik a problémád de addig is nézz a nap felé és minden árnyék mögéd kerül.:)

2009. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom a kommenteket!sokat segitett mindedjik!:)
2009. jún. 10. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!