Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos betegség keseríti...

Szorongásos betegség keseríti meg az életem. Van aki legyőzte már? Hogyan? Kineziológus tud segíteni rajtam?

Figyelt kérdés
Fontos lenne minden jótanács, mert már előre rettegek az éjszakától :( inkább bevállalnék egy szülést, mint még egy ilyen éjszakát, mint a mai... minden tünet jelentkezett rajtam, amit el lehet képzelni, és még az ügyeleten kapott injekciók is hatástalanok voltak...
2009. jún. 1. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 4 éve szenvedek ebben a betegségben,csak nem az alvástól félek,hanem bizonyos helyzetekben pánikolok,meg szociális fóbiám is van.Szerintem ebből nem igazán lehet kigyógyulni,bár én sokmindent kipróbáltam már,a kineziologust még nem.A tünetek enyhülhetnek szerintem,de az érzés sajnos mindíg bennünk marad.Én se tudom elképzelni hogy van valaki aki 100%-osan kigyógyult már ebből az ördögi körből.
2009. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt olyan, h úgy éreztem, h ha elalszom, akkor meghalok. Persze nem történt semmi. Az orvos meg kiröhögött, h nem merek elaludni. Mostanra elmúlt.Mielött lefekszel, vegyél be enyhe nyugtatót,/hova,Cirkulin valeriána,mind gyógynövényes, vagy igyál kamilla vagy citromfű teát. Meglátod jobb lesz.Egyébként én pánikos vagyok!Gondolom nem kell ecsetelni, mit jelent.
2009. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
65%

En ismerek egy orvost neked, o a vilagmindenseg legjobb Orvosa,a neve:


JEZUS KRISZTUS


ezt most nem viccbol irom neked, hanem nagyon is komolyan,

imadkozzal hozza, kerd ot ejjel-nappal szuntelenul, hogy gyogyitson meg teged! Hidd el nekem, meg fog teged gyogyitani, mert o kegyelmes es jo!

Engem is evekig tarto hasonlo problematol szabaditott meg, amiert orokke halas leszek neki.

Ha erdekel bovebben ez a tema, irj priviben egy mailt,

szivesen valaszolok esetleges kerdeseidre.

Szia

2009. jún. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
sajnálom, rendes vagy, de rajtam nem tud segíteni, mert én egy egyszerű valaha élt halandó embernek tartom, és úgy gondolom, téged sem ő, hanem a belé vetett hited gyógyított meg...ez nálam éppen ezért nem működne :( az emberi elme teremtő hatalmában hiszek, és sajnos nagyon jól tudom, hogy én okozom saját magamnak a problémát, de nincs elég akaraterőm, hogy megszüntessem, hiába tudom,hogy tehetnék ellene :( azért gondoltam kineziológusra, mert ő végülis rajtam keresztül orvosolja a problémákat és nem gyógyszerekkel
2009. jún. 2. 05:45
 5/14 A kérdező kommentje:
amugy nem magától az elalvástól rettegek, hanem az esti rosszulléttől...és attól,hogyha lefekszem és aludni próbálok, majd megint rosszul leszek helyette és szenvedni fogok (legtöbbször elviselhetetlen hányinger kínoz, de voltak már más tüneteim is, amik előfordulnak pánikrohamnál)
2009. jún. 2. 05:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Több éves tapasztalatom :) van ezen a téren, van amikor nehezebb küzdeni és van mikor könnyebb legyőzni saját magam, még Én is keresem a megoldást.

Szerintem nem szabad táplálni a félelmet, valóságosnak tűnik, de nem az, a belső feszültség generálja.

Nekem a légzésre való odafigyelés sokat segít, esetleg próbáld ki és közben ne gondolj másra, csak jó mély lélegzet.

És persze a sportolás (séta is lehet), kikapcsolódás is segít, tegyél olyat ami jó neked (önbizalom növelés).

Ne akarj másoknak megfelelni!

Azért írom ezeket, mert szerintem ezek a rosszullétek, rohamok egy folyamat végkifejletei.

Mit gondolsz/gondoltok?

2009. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
azt, hogy teljesen igazad van....és én inkább megelőzni szeretném a rohamokat valahogy, mert mikor már megtörténik a baj, olynakor képtelen vagyok kontrollálni azt, és a rettegéssel és a pánikkal saját magamnak generálom még elviselhetetlenebbé azokat...de ott és akkor egyszerűen képtelen vagyok az optimizmusra :( azt hiszem a legjobb az lenne, ha nem rettegnék előre attól egész nap, hogy este lesz e rohamom vagy sem... csak ezt is nehéz megállni
2009. jún. 3. 12:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled. Most mély ponton vagyok Én is, nem figyeltem magamra eléggé, azt gondoltam, minden rendben és elengedtem magam.Azt hiszem aki ilyen betegséggel küzd, annak folyamatosan, tudatosan tennie kell azért, hogy legyőzze a félelmeit.Az elkerülés, tünet kezelés, ideig óráig megoldás, ismételten előjön valamilyen formában, ha csak elnyomjuk magunkban.
2009. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Én alapvetően azt javaslom, hogy SZAKEMBERHEZ, azaz a te esetedben klinikai szakpszichológushoz fordulj, és ne hagyd magad kábítani minden kuruszló által, amit pl. te is mondtál, hogy kineziológuis és társai. Ezek áltudományok, ennyi erővelelmehetnél egy varázslóhoz is, nem, ez nem old meg semmit, annál komolyabb probléma, hogy játszadozni lehessen vele.
2009. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Szerintem nem kell leszólni olyat, amit nem is ismer az ember,pl. a kineziológust.Én 90 %-ban jókat hallottam róla, nem hókuszpókusz, hanem a tudatalatti elraktározott életeseményei hatnak az emberi testre.Tök egyértelmű, hogy a lélek betegségeinek testi tünetei is vannak.Pl.a szorongás (erős szívdobogás,feszült izmok,gyomorgörcs).

Ezek a hatások az izmokban is elraktározódtak,így lehet előhozni a régi traumákat stb.Az oldás pedig pszichológiai,egyfajta terápia.

Nem tudom, de én megpróbálom.A pszichiáter csak írja fel a bogyókat, nagyon rendes akihez járok, de igazán nem mond tippeket, vagy gyakorlatokat az állandó önsanyargatás és szorongás ellen.Életem végéig pedig nem akarok gyógyszereket szedni, ez csak elnyomja a gondolatokat,félelmeket.

Az a rossz, hogy én magam se értem, miért vagyok folyton nyugtalan és nem érzem magam jól a bőrömben, mivel már jó 10 éve kiegyensúlyozott az életem, mégis a régi élmények visszaütnek.

Még ha csak egy picikét is segít,miért ne próbáljam meg?

Na erről ennyit.

2010. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!