Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy nem tudom élvezni a testi érintést?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban sem szerettem, ha ölelgettek, vagy ha hozzám értek. Emiatt a kistestvéremmel sok veszekedésünk is volt, aminek mindig sírás lett a vége.

A baráti ölelések is veszélyeznek, és ha csak hozzám érnek, már viszolygok. Persze megpróbálom ezeket csendben tűrni vagy rejtegetni. Kellene emiatt aggódnom? Nem tartom magam antiszociális személyiségnek, sőt, egyre több barátra tettem szert az utóbbi időben, egészen kinyíltam így az érettségi után, élvezem a fősulis életet... De valahogy ezzel nem sikerül megküzdenem.


2011. dec. 26. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy ez legyen a gond, de érdemes lenne utána gondolni, hogy lehet-e ennek egykori bántalmazás, rossz élmény az oka vagy esetleg egy véletlen sérülésé gyerekkorodból, minek nem tulajdonít már jelentőséget senki. Volt-e esetleg műtéted, egyesek szerint ez is okozhat ilyesmit.
2011. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem volt műtétem. Persze az apám gyakran bántalmazott bennünket gyermekként, kétszer elszöktettem a húgomat otthonról, de szerintem ezt át tudtam vészelni. Nem olyan nagy ügy. Számtalan gyereket náspángolnak el.
2011. dec. 27. 00:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon is valószínű, hogy a bátnalmazás miatt viszolyogsz az érintéstől. Elnáspángolnak néha minden gyereket, de annyira nem, hogy megszökjenek, kistesóval együtt.
2011. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

6 éves voltam, ennyi idősen nehezen lehet megítélni, milyen fokú is a bántalmazás. Mellesleg 11-12 éves korom után ritkábban vertek el minket - felköltüztünk Pestre, apámat csak hétköznap láttuk. Tény, hogy az apámmal nem volt jó a kapcsolatom, de ettől függetlenül szeretem a szüleimet. És egy nagyobb mosolyszünet után - apám két évig nem volt hajlandó beszélni velem, mert 16 évesen csináltam egy butaságot... - újra beszélünk, és jó a viszonyunk.

19 éves vagyok, volt már barátom is, de sajnos nemigen tudott fizikai kapcsolat kialakulni köztünk, mert egyszerűen nekem nem ment az egész...Vége is lett a dolognak.

2011. dec. 27. 19:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Normális a tiltakozásod, az ember nem szívesen vall be ilyesmit. Egy pszichológus tudna ezen segíteni.
2011. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
teljesen egyet értek az előttem szólóval. "Mellesleg 11-12 éves korom után ritkábban vertek el minket" --> már az is borzasztó, hogy kezet emelt rád, de ha rendszeresen tette, akkor több mint valószínű, hogy az érintés fogalma nálad egyet jelent a bántással, büntetéssel. egy szakember segíthet ezen.
2011. dec. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az okát nem tudom, hogy miért kaptunk ennyi büntetést. Megtanuljuk a tiszteletet? Talán. Általánosban kitűnő tanuló voltam. Nem volt nehéz rávenni a tanulásra és gyakorlásra. 5ösnél rosszabb jegyet haza se hozhattunk...(Nem szeretném rossz színben feltüntetni az apámat. Persze, helytelen volt a részéről, hogy vert bennünket, de sok problémával küzdöttek akkoriban a szüleim.)

Fél évig jártam terápiára egyéb okokból...szorongás, pánikroham, meg ami ezzel jár... A terapeutám viszont elutazott hosszú időre, és most nem tudok segítségért fordulni hozzá. Az viszont, hogy egy másik szakemberhez fordulhassak...talán nagyobb kihívást jelentene, mint maga a probléma.

2011. dec. 29. 00:22
 8/10 anonim ***** válasza:

A helyzet egyértelműnek tűnik. Hiába mentegeted a szüleid azzal, hogy nehéz helyzetben voltak. Aki a szeretteire, a számára kiszolgáltatott és védtelen lényekre emel kezet, annak nincs gerince. Ha rosszul megy a sora, akkor ők adhatnának neki reményt, de nem szabadna bokszzsáknak használni őket.


Szempontodból pedig azok az emberek, akik szeretnek, bántanak is egyszerre. Akiktől szeretetet kéne kapnod, azok néha kifordulnak önmagukból és szörnyetegként viselkednek. Egy ilyen gyerekkori tapasztalat után az emberbe belerögzül, hogy a szeretet védtelenné tesz. Ha valaki az ilyen emberek felé nyújtja a kezét, gyakran összerezzennek, mintha ütésre számítanának.

Viszont gyerek nem mondhatja azt, hogy apu mocsok, mert bánt, mindenkit arra nevelnek, hogy a szülőket szeretni kell és soha nem szabad rosszat mondani róluk. Helyette lehet utálni az egész világot, vagy önmagunkat, ez a depresszió, és sok más betegség bölcsője de akkor sem szabad kimondani az igazat.

A felnőtté válás kezdetekor viszont meg kell tenni. Belátni, hogy aljas volt, amit tettek, mert amíg nem látod be, addig mindenkitől félni fogsz, mintha minden ember ugyanilyen lenne, és te magad is így viselkedhetsz majd, ha mégis összejönnne valamilyen kapcsolat, vagy gyerek.

2011. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeiteket. Esetleg valami tanács, hogyan változtathatnék ezen? Pszichológus segítsége nélkül...
2011. dec. 29. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudsz változtatni dolgokon, ha realizálod és felismered őket.

Nekem olvasással sikerült.

Csernust ajánlom, Feldmárt, Poppert. Könyvtárban is megtalálni őket.

2011. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!