Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichológiai magyaráza...

ConnectCare kérdése:

Milyen pszichológiai magyarázat van a bosszú létezésére?

Figyelt kérdés
Jogot hallgató 20 éves srác vagyok és ameddig meg nem értem, hogy miért fontos az embereknek, hogy megbosszulják a rajtuk esett sérelmeket ill. amíg nem értem, h. miért fontos, h. börtönbe zárjuk a bűnözőket (nyílvánvalónak tűnhet, de valahogy nekem mégsem az :)), addig nem megy a büntetőjog tanulása...szóval légyszi segítsetek, ha tanultatok ilyenről! Előre is köszi!
2011. dec. 21. 19:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
86%

ConnectCare!

Elsőként le kívánom szögezni, hogy az ilyen kérdéssel azt vetíted elém, hogy te még nem éreztél igazán vágyat erre, aminek több oka is lehet, de mindegyik alapja az, hogy nem éltél át ilyen élethelyzetet. Ez azért veszélyes (nem maga a kérdés, hanem a tapasztalat hiánya), mert így az empatikus képességeid bizonyos mértékben hiányosak.


(Azt tanácsolom, hogy tölts néhány órát, napot az emberek megfigyelésével.)


Hogy pontosan mi a bosszú?

Mindig emocionális válaszreakció egy negatív lélektani irritációra.

Amit nagyon fontos megjegyezned, hogy soha nem alaptalan, általában akkor éled fel, amikor a megfosztottság érzése lép fel.


Azok az emberek, akik bosszút éreznek, már számos lépcsőfokon átestek... Így például a haragon és a düh érzetén, valamint a gyűlölködés stádiumán.


A bosszúállás egy ösztönös védelmi válaszreakció a bensőnket ért hatásokra. Nyomásra.


Szinonima, vagy fajta lehet a megtorlás, vagy elégtétel, de ezek is csak árnyalják a tettleges bosszúállást. El sem tudjuk képzelni, hogy az élet milyen területein jelenik meg, és milyen sokféle módon. Bosszúállás - megtorlás - például a kibeszélés, a pletykálás. Mások leértékelésével egyenlíted ki saját önértékelésedet.


A tényleges bosszúállás előzménye a szorongás. Attól, hogy az illető megszabaduljon tőle, muszáj "kiengednie a gőzt".

A korábbi sérelem és az amiatt kialakult önértékelés egyensúlyba hozására törekedik a bosszúálló.

Mindezek mellet hiányzik nála a szeretet érzése, ahogy azt korábban is írták, egyetértek ezzel. Viszont a megértés is hiányzik, a bosszúálló mindig magányos, és kevesebbre értékeli magát annál, akin bosszút akar állni.


Egyébként nagyon jó kérdés, gondolkodtam rajta, remélem segített valamennyit, bár kissé összeszedetlen lett...

2011. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!