Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is gyakran gondol a halálra?

Más is gyakran gondol a halálra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor jut eszembe a halál! Félek tőle,sajnálom magam, a családtagjaim, hogy mindennek vége lesz egyszer.. valamikor...

Másnak is jár ilyeneken az esze?

Mit tehetnék ez ellen? Már elég régóta állandósult színte ez az érzés nálam, hogy színte mindig előjön a gondolat, "nincs értelme semminek, hisz mind meghalunk"...

Családos ember vagyok, amúgy minden rendben, ezért is nem értem miért nem tűnnek el ezek a sötét gondolatok!

Köszi ha írtok!


2011. szept. 30. 14:40
1 2
 11/17 homo ludensz ***** válasza:
68%
A zárómon nekem is megemlítették mikor 3 hét után kijöttem a pszic.klinikáról. Azt tudom javasolni hogy ami testi tüneteket észlelsz pld. erős szívdobogás stb. kérj beutalót szakorvosi vizsgálatra és ha negatív akkor jusson eszedbe hogy az EKG kimutatná ha valós lenne a baj. Nekem végig kellett járnom majd minden vizsgálatot mire rájöttek hogy pánikbeteg vagyok és az produkál testi tüneteket.Akkor meg mindjárt az elmúlás gondolata ugrik be
2011. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Más is gyakran gondol a halálra?"


Halandó lények vagyunk, nehéz úgy tenni, mintha sose halnánk meg, ezért a halál időnként az eszünkbe jut.


"Mit tehetnék ez ellen?"


Elfoglalod magad.


""nincs értelme semminek, hisz mind meghalunk""


Hibás logika. Nem attól van értelme valaminek, hogy meddig tart. "Nem eszem meg ezt a süteményt, mert egyszer úgyis elfogy". "Nem olvasom el ezt a könyvet, mert úgyis a végére érek". Ugye, milyen abszurd? Az élet értékét sem nullázza le az, hogy nem tart örökké. Sőt, ha az élet örökké tartana, akkor különösen meszűnne a motiváció arra, hogy bármit is kezdjünk vele.


"Családos ember vagyok, amúgy minden rendben, ezért is nem értem miért nem tűnnek el ezek a sötét gondolatok!"


Attól, hogy családos vagy, még nem leszel halhatatlan. Ráadásul ha családos vagy, akkor már valószínűleg vagy legalább 30-40 éves. Így természetes, hogy néha az eszedbe jut.


Kórosnak akkortól számít egy gondolat, hogyha annyira nem tudsz tőle szabadulni, hogy megakadályoz a mindennapi cselekvésben.

2011. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!!
2011. okt. 4. 18:55
 14/17 homo ludensz ***** válasza:
Meg hát a botnak is két vége van,semmi nincs az univerzumban önmaga ellentéte nélkül. Minden létező magában hordja a saját kezdetét és végét és az egyik aspektusában értékelődik fel a másik jelentősége. Élj úgy hogy tartalmas alkotó legyen minden napod és ne felesleges töprengésre használd a képességeidet.
2011. okt. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségeteket!
2011. okt. 5. 13:09
 16/17 anonim ***** válasza:
how old are you?
2011. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

32

(Ha a korom kérdezted.. nem beszélek angolul sajnos)

2011. dec. 13. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!