Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért néznek bolodnak?

Miért néznek bolodnak?

Figyelt kérdés

Néha olyan érzésem van, hogy pusztán a megjelenésem, tekintetem alapján bolondnak néznek az emberek. Pedig csak nehéz helyzetben vagyok és nem tehetem meg, hogy havomta fodrászhoz járjak, a legkiválóbb kontaktlencsét használjam és makulátlanul öltözzek fel.


De lehet, h nem ebből adódik. Más miatt néznek annak, de az fix, h ezt 50% ban idegeneknél néha tapasztalom. Tartózkodóak, furán néznek, v simán bámulnak... Összeszólnak mögöttem.


2011. szept. 7. 16:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Régen amikor jobb passzban voltam felfedeztem vidám tekinteteket, többet szemeztem pl lányokkal, ma meg inkább mintha kerülnék az emberek a tekintetem, v egyenesen bámulnak, mint egy állatot.
2011. szept. 7. 16:45
 2/9 anonim ***** válasza:
ismerős érzés, én is így vagyok, de nálam sztem a magasságom miatt, bárhová megyek mindenkinek a feje tetejét kell néznem, rohadt idegesítő, egy csomószor néznek az utcán, de engem már nem érdeke... Sztem csak te érzed így én is így éreztem egy időben.
2011. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mármint azt h bolondnak néznek
2011. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig csak nehéz helyzetben vagyok"


Nehéz helyzetben vagy, a tekinteted aggódó vagy fáradt, szomorú, zaklatott, az emberek megérzik, hogy valami diszharmonikus van benned.


Még valószínűbb azonban, hogy te magad vagy feszült, ideges és ettől egy kicsit paranoid. Akárhogy néznek rád, azt te "furán bámulásnak" érzed. Ha jobb hangulatban lennél, máshogy értékelnéd mások tekintetét. Azt hogy összeszólnak mögötted, tudod is, vagy csak gondolod? Az utóbbi gyakoribb.

2011. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ismerős a helyzeted...Tiszta őrület az egész,de van amikor tényleg mi képzeljük be.
2011. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon ismerős...Velem már az osztálytársaim is ilyenek...pff "most mért nem fested a hajat,mért nem vasalod ki"...nagyon tud idegesíteni...Megoldást sajna én se tudok...
2011. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Én is tapasztaltam ugyanezt. Az iskolában azért, mert nem volt divatos ruhám, anyám cipőit meg pulcsijait hordtam (anyám 90 kilós volt, én ötvenx), és rohadtul nem érdekelt, hogy épp melyik ügyeletes szépfiú kivel van. Mindenesetre teljesen bolondnak néztek. Ma már nem lógok ki az öltözetemmel, megtehetem hogy az én méretemben hordok ruhát, sőt még vehetek is magamnak párat, ha úgy jön ki a lépés - nem is annyira ódivatúakat. Festem a hajamat, kontaktlencsét hordok szemüveg helyett... és mégis ugyanaz a szitu.

SEMMIT NEM SZÁMÍT hogy milyen magas/alacsony/súlyos vagy.

Egy sztori, ami bizonyítja: pár napja utazom hazafelé a vonattal munka után, rám köszön egy ismerősöm, akit évek óta nem láttam. Megbeszélünk egy találkozót, le is ülünk kávézni. Pár óra beszélgetés után:

- Amikor találkoztunk a vonaton és napszemüveg volt rajtad, és így kicsit lecsúszva ültél, tök az jött le rólad, hogy valami bajod van. Szerintem mindenkinek ez jön le, hogy "ennek valami baja van".

- Végül is háromnegyed ötkor kelek, egész nap bámulom a monitort, kicsit koncentrálós melóm van... biztos, hogy nem fáradok el este nyolcra LOL :D Amúgy sincs nagyon időm találkozni senkivel, szóval nem nagyon tudnak rólam. Akik akarnak tudni rólam, akarnak ismerni, azok megkeresnek és beszélgetünk. Aki nem kíváncsi rám, az meg ítélkezzen nyugodtan az alapján, amit elképzel magának.


Tudom, hogy nagy a pofám ilyenkor, de megérdemlik az ilyen hülyének nézős emberkék, hogy foglalkozz velük? Tudják ők, hogy ki felett törnek pálcát? Ha nem, akkor mi jogosítja föl őket erre? Jól gondolod, semmi. Ez esetben viszont föl a fejjel :) Annak a véleményére adj, akinek számít is a véleménye! Jobb kedvet, jobbulást! Cio

2011. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, a valami bajod van alatt azt érthette, h magad alatt vagy, v depressziós, szomorú.
2011. szept. 9. 01:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaja, ezt vágom :) A baj az, hogy a köztudat számára zakkant a depressziós is, a szomorú embert úgy kezelik, mintha leprás lenne (nehogy már foglalkozni kelljen vele) - a környezet valahogy mindig azt várja, hogy legyél szép, okos etc., egyszerűen legyél OKÉ. Nézz csak meg egy gyászoló embert. Azért van napokig egyedül, mert a tisztelt környezete nem meri felhívni ilyen "jaj most mi okosat mondjak" alapon... Aztán ha a gyászolónk egyszercsak OKÉ :D lesz, akkor már lehet hátbaveregetni, hogy fú de jól viseled, azzige.
2011. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!