Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociofóbia, tömegiszony,...

Szociofóbia, tömegiszony, félelmek! Akinek ismerősek ezek, segítenéte k?

Figyelt kérdés

Már 20 éves vagyok, mindig is voltak kisebb-nagyobb félelmeim, mint pl. a tömegben, ha várakozni kell. Mostanában mégjobban ezt érzem...kicsit talán már pánik is ez, amit érzek. Hirtelen hányinger, furcsa érzet, nem tudom ez mennyire lehet pánik. Egyszerűen szorongok, ha tudom, hogy tömegben, sok ember között kell lennem huzamosabb ideig...attól tartok, h mi van, ha ez a hányinger, fura érzés lesz, és hova tudok ott hirtelen menni, vagy nem is tudom, ezt hogyan írjam le:(

nagyon rossz...de aki ilyen, biztosan tudja miről beszélek:(

azért is zavar nagyon, mert ugyebár sokszor szeretnék is elmenni ide-oda, valamint sokszor kell is, és hogyan fogom ezt a szorongást enyhíteni...így hogy leszek én meg...:( nem akarom, hogy ezek miatt ne merjek elmenni vhova, vagy ezzel azoknak is megkeseríteni a dolgait, akikkel mennék, mert hogy én ilyen vagyok:(

van-e más is így, illetve milyen ötleteket lenne arra, hogy ezzel ne legyen problémám?

vagy van-e, aki volt már ezzel dokinál és adott vmi segítséget?

köszönöm!


2011. szept. 4. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt ilyen hogy tömegben rosszul lettem szorongtam még a buszon is olyan gyomoridegem van sokszor peig azt se tudom hogy miért .... ezért én azt csináltam hogy mindig mondogattam magamnak "nem félek semmitől.." meg ilyenek és nekem jobb lett :) amúgy meg ha tehetem (szinte mindig) inkább biciklivel megyek még a városba is sokkal jobban érzem magam h nem kell néznem mindig az időt a busz miatt meg nem baj ha negyed órával később megyek meg ilyenek ha teheted szerintem te is járj bringával :D
2011. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Meg kell erősödni, nem vagy elég edzett. Kezdj el tornázni és futni. Garantáltan jobban fogod ezek a helyzeteket kezelni, ha megerősödsz, sőt el is fog múlni.
2011. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az ötleteket:) igen a bringa jobb lenne:) a tornás ötlet pedig szintén nagy jó, mert tényleg keveset mozgok, talán emiatt is lehet...

köszönöm a válaszokat:)

2011. szept. 4. 11:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell erősödni, nem vagy elég edzett. Kezdj el tornázni és futni. Garantáltan jobban fogod ezek a helyzeteket kezelni, ha megerősödsz, sőt el is fog múlni.


Nem értek egyet, nekem odáig fajult ez a dolog,hogy alig megyek el, csak ha muszáj, mert félek a rosszulléttől. Korábban rendszeresen (hetente 2-3szor másfél óra) sportoltam, és ettől teljesen függetlenül alakult ki ez a dolog. A szüleim még most sem értik az egészet és azzal jönnek, hogy persze keveset mozgok, ami igaz, de akkor is rosszul lettem, amikor jártam edzeni. Persze most is járnék, ha egyáltalán valahova el mernék menni.


Járok pszichiáterhez, aki írt pár tabit, már viszonylag régóta járok hozzá, de egyenlőre nincs nagy változás...

2011. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval persze jó dolog a sport, de nem hinném, hogy emiatt lenne.

20L

2011. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

válasz megírásának időpontja: ma 17:36

Ne haragudj már, de a sportoláshoz egyáltalán nem muszáj elmenni otthonról ! Otthon is lehet tornázni, sőt én mindig otthon egyedül tornázom és élvezem, hogy egyedül vagyok, a saját tempómban tornázom. Élvezem, amint szabadul fel az endorfin. Futni meg szintén nem kell messzire menni. Sót eleinte elég, ha az ember egy helyben fut. Én is ezt csináltam. Más részt, ha edzeni jártál, talán túl erőltetted magad és hirtelen csináltál sok mindent és nem élvezettel, nem lelkesen csináltad. Utána meg hamar feladtad. Amit te írtál az csak kifogás, hogy ne sportolj és ne mozogj.

Nem sportolni kell hanem, mozogni és élvezni a mozgást!!!


a 10:16-os voltam

2011. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az újabb válaszokat is:)
2011. szept. 4. 17:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

10:16-os


Én is sportolok olyan szinten, ahogy írtad, tehát itthon egyedül, de az nem ugyanaz, nem kárpótol...

s élveztem is, jó volt suli után egy jó kis edzés (kung fu)

azelőtt meg úszni jártam, meg görkorizni. Csak április körül vége lett a sulinak és itthon nincs a környéken kung fu egyesület, mert kisvárosban lakom. Szóval most itthon súlyzózom, erősítek, nyújtok és igen, futni is szoktam. Régebben egész hosszú távokat lefutottam, most helyben futás, szökdelés...

szóval nekem ez nem oldja meg a problémám

2011. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Sziasztok. Olvastam amit irtatok, annyit fűznék hozzá, hogy találtam egy nagyon jó oldalt ahol nekem sokat segítettek ebben. Nem személyes terápia, nem anyagi lehúzás. nekem megért annyit amennyit fizettem érte. Minden nap tudtam a hölgyhöz fordulni. Sok mindenre rávilágított. kényelmes és hatásos volt. Érdemes megnézni, ennyivel tartozom neki, hogy segített. lelkigondok.hu az első pár mail teljesen ingyenes. Próbáljátok ki. Tényleg meg lesztek elégedve.. Nem szabad elhanyagolni ezeket a gondokat, napról napra romlanak csak. a gyógyszer pedig nem megoldás. a heti egy pszichológus fél órás tali sem.. nézzétek meg lelkigondok.hu
2011. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
13:23-asnak: mindenkinek ezt válaszolod? Szerintem magadat reklámozod, nyilván tied az oldal. Nekem nem volna bizalmam írni ilyen oldalra, ahol fogalmam sincs, hogy kié. Se arc, se név...
2011. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!