Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy tényleg depresszió...

Lehet, hogy tényleg depressziós vagyok? De magamra mégsem "kiálthatok" ilyet.

Figyelt kérdés
a helyzet az, hogy rengeteg tünet stimmel, és én nem akarom egy "divatbetegséggel" álltatni magamat, deeeee nem tudom, hogy mi van... :S :(
2011. aug. 23. 01:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


Ezekből talán megtudod. Bár nekem nem sikerült, mert hangulatomtól függően mindig máshogy válaszoltam.

2011. aug. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi
2011. aug. 23. 09:57
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy egy csomó ilyet kitöltöttem, és mindig ugyanaz jött ki. "Súlyos depressziós tünetek valószínűsíthetők. Keressen fel egy pszichiáter szakorvost" blabla stb.. De ez csak egy internetes teszt.. : S
2011. aug. 23. 10:08
 4/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Azért van bennük valami. Én most azon vagyok, hogy találjak egy megbízható bipoláris zavar (mániás depresszió) tesztet, mert a szélsőséges hangulataim miatt az is egy lehetőség.

Én már gyerekkorom óta nem voltam pszichológusnál, de szerintem ha elmész, az első beszélgetés alatt felméri a problémát és ha elmondja mire jutott, dönthetsz, hogy akarsz-e járni. Súlyosabb esetben pszichiáterhez is átirányíthat. Szerintem érdemes megpróbálni.

2011. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha még gyermek/tinikorú vagy, a nevelési tanácsadókban ingyenesen ellátnak, bár nem tudom hány éves korig, de akkor valószínűleg a szüleidnek is tudnia kell róla. Felnőttként már pénzt is kell áldozni rá, bár nem tudom mennyit.
2011. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, szóval sajnos már ilyen családsegítős témákban nem vehetek részt (gondolom én) pszichológus a közelben pedig csak fizetős van...
2011. aug. 24. 01:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem próbáld meg valahogy kigazdálkodni. Legalább egy beszélgetés mindenképp megérné.
2011. aug. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
egy beszélgetés? Mit oldhat az meg? Egyébként is egy alkalom 10ezer forint körül mozog. Nekem meg semmi pénzem nincs, munkát nem kapok, max olyat, ami alkalmi, és olyan messze van, hogy csak ráfizetnék... (meg amúgy sem bírok kimozdulni :S)
2011. aug. 24. 02:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Most kerestem rá, igazad van. Nem csoda, hogy a depresszió népbetegség, kinek van pénze egy 15 000 forintos állapotfelmérésre? :O

Így kicsit kevesebb alternatíva maradt. Vezetsz naplót? Ha nem, akkor tedd meg. Írj minden nap a hangulatodról, az érzéseidről és a kiváltó okokról. Megkönnyebbülnél és visszaolvasva könnyebben rájöhetnél, hogy milyen gyakran állnak fenn a tünetek. Ha nem szeretsz írni, az is több a semminél ha egy hangulati skálán minden napot pontozol.

Ezen kívül keress valakit, akiben megbízol és beszélj vele erről.

2011. aug. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vagy ha nincs senki, nekem is írhatsz, bár ez a "vak vezet világtalant" tipikus esete lenne...
2011. aug. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!