Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség ellen mit lehet...

Pánikbetegség ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egy kis ideje kb 3 hónapja egyszer leesett a vércukrom és rosszul voltam nagyom az ájulás szélén és akkor ettem csokit meg minden és rendbejöttem és azóta néha csak úgy teljesen spontán rosszul leszek akkor is ha ettem rendesen és akkor is ha semmi bajom nem lenne. valamint ugyanilyen érzésem lesz ha túl alacsony a vérnyomásom és elmentem pszichológushoz akivel tanuljuk az autogén tréninget de valahogy nem használ olyan nagyon. Nem tudom megnyugodni kicsit sem tőle. Tudom hogy agyban dől el az hogy hogy leszek de attól még nagyon rossz. Mindíg félek elindulni meg ilyenek. Másnak hogy sikerült ezzel a betegséggel megküzdenie?
2011. júl. 26. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha a vérnyomásod vagy a vércukrod miatt leszel rosszul, az NEM pánikbetegség, nincs köze hozzá, és NEM agyban dől el.

Ki kell vizsgáltatnod magad (kardiológia, diabetológia), és azokat a problémákat kezel(tet)ni.

2011. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom minden értékem tökéletes voltam orvosnál az a baj hogy aggódós típus vagyok és ezek váltották ki az hogy eesetta a vércukrom akkrom akkor egyszer meg hogy a vérnyomásom alapból alacsony ilyen 95 esetleg 100 / 60 körül. És mivel aggódós vagyok a végén már csak úgy el kezdek pánikolni hogy mi van ha leesik a vércukrom meg a vérnyomásom és akkor már ki vagyok teljesen és egyre rosszabbul vagyok.Csak beképzelem de mivel az első alkalommal ezek miatt lettem rosszul így félek hogy a tbbi alkalomnál is ez lesz.
2011. júl. 26. 13:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen jól írtad, ha nincsen semmi betegséged, csak "pánikbetegséged" akkor agyban dől el a dolog. Tudatosítanod kell magadban, hogy ez nem igazi rosszul lét, és úgyse lesz tőle semmi bajod. Az egész az akaraton múlik. (Amúgy tudom javasolni a meditációt, nekem jót tett.)
2011. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm. Majd megpróbálom a meditációt. Még a jógára gondoltam elvileg az is jó ilyenkor meg naplóírást hallottam még hogy jót tesz. Majd megpróbálom azért a meditációt is hátha valami segít és sikerül magamat rendbehozni. Köszi a válaszokat:).
2011. júl. 26. 15:45
 5/14 ciceribojso ***** válasza:
Igen, minden az agyban dől el. De ha maga az agy a beteg, akkor annak is orvos kell, mint minden szervnek. A pánikbetegségen nem lehet csak ugy urrá lenni, hogy gondolunk egyet. A pánikbetegség is egy hiánybetegség. A szervezeted valami miatt nem, vagy csak kevés szerotinint termel, és ez okozza a rosszulléteket. Gyógyszerrel lehet pótolni a szerotonint, és ujra termelésre bírni a szervezetet. Nagy marha, aki imában bízik, amikor ennek szakorvosa van . Az sztk.-s pszichiáter az. Ha ő írja fel a gyógyszered, kb 500 ft/hó, és 3 hónap alatt kigyógyulsz. Minél tovább húzod, annál jobban súlyosbodik. Majd figyeld a válaszokat, hogy ő már évek óta stb. Tehát pszichiáter mielőbb. Vagy magadra vess.
2011. júl. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ma 00:19


Nem azért írtam neki, mert marha vagyok és nem volt jobb dolgom, hanem mert bármiféle "gyógyszer" vagy "szakember nélkül" én letudtam győzni magamban a pánikbetegséget. Persze nem mindenkinek sikerülhet, akkor kellhet segítség.

2011. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és kérlek ne vesszetek össze. Én hiszem hogy megy gyógyszer nélkül is legyőznöm a pánikot mert tudom hogy az egész csak azért van mert saját magamban gerjesztem az idegességet egyre jobban és jobban és a gyógyszerektől amúgy is elzárkózok eléggé egy darabig ettem sedatifot minden nap hármat hogy jobb legyen és nehogy ideges legyek de akaraterővel leküzdöttem azt hogy gyógyszert egyek már nem seszek egy darbot sem. Csak néha attól még rámjön a pánik és jó lenne valami olyan módszer amivel meg tudok nyugodni és ami természetes valami légzéstechnika vagy meditáció tényléeg akár jóga vagy valami mert a gyógyszer az túl drasztikus és attól az ember nem szabaul egykönnyen. De értékelem mindenki válaszát.
2011. júl. 27. 14:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Az autogéntréninget rendszeresen csináld. Engem is pszihológus tanított meg relaxálni. Úgy mondta, hogy életem végéig kell napi háromszor elvégezni. Nekem segít. Hasonló problémám van, mint neked. Én úgy oldom meg, hogy mindég van nálam szőlőcukor, kálcium és víz. Ha elszáll a vérnyomásod azonnal inni kell. Ha úgy érzed, hogy a rosszullét kerülget, csak alakalmazd a relaxációt. Menet közben is használni fog.
2011. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen lehet akkor rendszeresen megpróbálok türelmet erőltetni magamra.:)
2011. júl. 29. 19:37
 10/14 anonim ***** válasza:
A pánikbetegségnek annyi köze sincs a vércukorhoz, mint a mákostésztának a sexhez. Relaxáljál, és jógázzál. Ha neked az jó. Csak tudod akkor lesz a baj, ha majd "éles helyzetben jön elő, pl. terhesen, vagy szülés közben, netán a kisbabával. És akkor gyógyszert sem szedhetsz rá. Igaz van még egy csodaszer, az ima.
2011. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!