Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudom végleg legyőzni a...

Hogy tudom végleg legyőzni a játékszenvedélybetegségemet?

Figyelt kérdés
Már 6-7éve játszom, volt hogy kihagytam egy évet, hónapokat stb. 23éves fiú vagyok, mindenem megvan ami csak kell, de mégis mindig elégedetlen vagyok. Ezért játszom.. Amikor játszom akkor teljesen elszakadok a külvilágtól.. mindig megbánom mikor kijövök és vesztek, mert általába ugye ez van. De hiába sose vonom le a tanulságot. Most 2hónap alatt 300 ezret buktam. Nem merem elmondani se a szüleimnek se a barátnőmnek, mert egyszer már beszéltem róla és nagyon összevesztek velem. azóta csak úgy játszom hogy ne tudjanak róla és "dugi" pénzzemmel. Nem fogok elmenni 10-15ezerért olyan emberhez aki ezt "gyógyítja" mert ezt tanulta a főiskolán. Én olyan emberrel akarom felvenni a kapcsolatot, aki járt hasonló cipőben és kimászott belőle. Szeretnék értelmes válaszokat kapni, mert beteg vagyok. A lehülyézős szapulós válaszoktól kíméljetek! csak az írjon aki tud segíteni! köszönöm!
2011. júl. 21. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez is olyan, mint az alkoholizmus, csak még rosszabb, mert rengeteg pénzt kell rá kiadni. Az csak illúzió, hogy az ember nyerhet. A menyem is hasonló cipőben járt, már annyira szenvedélyévé vált a játék, hogy képes volt meglopni a feleségemet. Ez sajnos már betegség volt nála. de végül valahogy mégis kimászott belőle, nem tudom, hogyan.

Nagyon nehéz dolgod van, de ha már idáig eljutottál, akkor szerintem valahogy sikerülnie kell megoldanod a gondodat. Beszélned kellene a szüleiddel, kivárni egy alkalmat, amikor őszintén, nyíltan el tudod nekik mondani azt, hogy segítségre szorulsz. A szülőknek az fáj a legjobban, ha a gyerekük nem őszinte, tudom magamról. Azt tanácsolom, hogy légy erős, légy felnőtt fejjel gondolkodó ember. Nézz szembe önmagaddal, és tedd fel magadnak a kérdést: Megéri ez nekem? Megéri a szüleimet becsapni, akik mindent megadtak nekem? Azt javaslom, próbálj meg valami mással foglalkozni. Vegyél elő egy könyvet, olvass, vagy menj el kirándulni, élvezd a természetet, csodáld meg a madarakat, a növényeket, a mezei virágokat, szóval kapcsolódj ki. Ha mégis a gonosz lélek arra akar rávenni, hogy menj játszani, akkor mondj neki ellent, légy erős, és akkor menni fog. Én bízom benned, és remélem, egy picit tudtam neked segíteni.

2011. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Addiktológus segítségével a legkönnyebben, és leghatékonyabban.
2011. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
apapa! Köszi a választ! Nagyon jókat irsz. Ezzel sokat segítettél! Köszönöm!
2011. júl. 23. 18:23
 4/4 gixgix válasza:

Hasonló cipőben jártam mint te. Évekig nem játszottam, viszont pár napja rossz útra tértem, és sikerült elég keményen belecsúsznom. A veszteséget elkönyveltem, ami arra volt jó, hogy ráébresszen arra mennyire megneheztette az életem ez a dolog évekkel ezelött.


Átérzem azt amin keresztülmész, gondolom a veszteség bánt, és folyamatosan azt hajszolod.. felejtsd el, fogd fel úgy mint egy drága hobbit. Mert ugye a bowlingnál sem kéred vissza a pénzt ha nem nyersz? :) Az elöttem szóló jól mondta, kösd le magad, vegyél egy konzolt, játsz azzal. Én is így tettem és bejött. :)

2014. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!