Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni egy fóbiát?

Hogyan lehet legyőzni egy fóbiát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen: félek.

Félek mindentől.

Kezdődhet akár ott is az írnivalóm, hogy anyummal alszom...még mindig. 13 évesen. Szomorú. Szánalmas. Nevetséges!

Egyszer talán megvolt három óra is míg fetrengtem és szenvedtem az álmatlanságtól és érdekes módon a fáradságtól, még sem voltam képes elaludni. Lehetetlennek tűnt. Szóval lementem a konyhába. Illetve, lepróbáltam menni a konyhába. De nem mertem lelépni. Mitől féltem? Azt hiszem attól, hogy kinyúl egy kéz a lépcsők között. Mikor visszamentem pedig egyértelműen valakitől féltem. Érdekes.

Eltelt talán 10 perc is mire bemertem lépni az ajtón. Fura.

Sötétedés után a házon kívül nem emlékszem mikor voltam utoljára. Abszurd.

Tudnék még sorolni ilyeneket. Remélem értitek. Bizarr.

És megkeseríti az életem.

Végig olvastad? Különös


2011. ápr. 27. 19:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Utóiratként:

Nem vagyok flegma. Nem tudom miért van most ilyen közömbös és szenvtelen. Ez egy ilyen nap. Pedig ez egy nagyszerű nap volt.

2011. ápr. 27. 19:38
 2/7 anonim ***** válasza:

horrort nem néztél régen?

lehet ettől alakult ki..

2011. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, még sosem láttam...

Egyszer viszont láttam egy rajzfilmet, ami arról szólt, hogy egy férfi félt attól, hogy az ördög elviszi, ezért adott egy szegény jobbágynak 1 arany tallért, és megígértette vele, hogy ha majd meg a földesúr, akkor a szegény paraaszt virrasszon a sírjánál három éjszakán át. 6 éves voltam. Utána éjjel az egyik játékom elkezdett szólni, ami ilyen ördögi kacaj volt. Kivettem az elemet, és még mindig szólt. Aztán elvágtam az elemtartó zsinórját, de nem hagyta abba, csak egy idő után. Akkor alakult ki az is, hogy mikor félek ilyen sípoló hangot hallok. Durva.

2011. ápr. 27. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:
El kellene menned egy pszichológushoz. Ezek olyan mélyen belülről jövő félelmek, ill. fóbiák, melyeket itt néhány tanácsadás keretében nem hiszem, hogy eredményesen "ki tudnánk kezelni", ráadásul minden szakképzettség nélkül. Félelmeid annyira sokrétűek, valami régi ilyedelem miatti berögzültséget gyanítok. Szakember segítségével egy-kettőre túljutsz a dolgon, utána már majd te is csak nevetsz az egészen. Persze most még nem, de legalább az orvoshoz ne félj elmenni.
2011. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem?=/

Nyau.

Köszönöm a válaszokat

2011. ápr. 27. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:
A stílusod figyelemreméltó. Az írásod alapján nem 13 évesnek gondolnálak, hanem sokkal idősebbnek.
2011. ápr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem szeretnék adni, de annyit mondanék, saját példám alapján is, hogy nincsen olyan "szomorú, szánalmas, nevetséges" helyzet - feltéve ha nincs visszafordíthatatlan szervi károsodásod - amiből nem lehetne megváltozni, amin ne lehetne javítani.


Ha küldesz nekem privát üzenetet, szívesen beszélgetek veled erről, és segítek megtalálni, hogy merre indulhatnál el.

2011. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!