Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan igazodjak ki magamon?

Hogyan igazodjak ki magamon?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, de nem igazán tudom soha, hogy mit is akarok: nem tudom mit kezdjek a jövőmmel, hogyan viszonyuljak a körülöttem lévőkhöz és gyakran még abba is belezavarodom, hogy mi a helyes és mi a helytelen. Szeretném igazán megismerni magamat, de nem tudom. Idegen vagyok saját magamnak.
2011. jún. 30. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pszichoterápiára mennék, hogy megtudjam a problémám eredetét, okát és mélyebb önismeretre tegyek szert.
2011. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ebben a korban ez szinte természetes. El fog múlni, csak ne görcsölj rá túlságosan!
2011. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell terápia más emberek azok akik végképp nem segíthetnek hiszen ők sem ismernek. Szerintem egyszer komolyan gondold végig a dolgokat lehet hogy önellentmondásba kerülsz de lehet hogy mégis az a helyes. Ne mások mondják meg mi legyen az értékrended abban mi rossz és mi jó azt érezni fogod hol a kettő közt a határ. Hagyd hogy az ösztöneid vezessenek ne csak az agyad sokszor az a jobb amit spontán teszünk mert az evolúció is így teremtett, ösztönösnek annak pedig az a lényege hogy minél jobb legyen magunknak.
2011. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

'Szerintem nem kell terápia más emberek azok akik végképp nem segíthetnek hiszen ők sem ismernek.'


Erről az jutott eszembe, hogy az ember igen szubjektívan látja magát, főleg ha nincs elég mély önismerete. Egy jó terapeuta megismeri a páciensét, gyakran jobban, mint a környezete. Az introspekció hasznos dolog, de nem minden esetben elegendő.

2011. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!