Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy gond van velem? Kóros...

Nagy gond van velem? Kóros szeretethiány?

Figyelt kérdés
Nagyon vágyom már párkapcsolatra, de nem épp vonzó külsővel áldott meg az Isten. Rajtam mindig keresztülnéztek a férfiak. Eddig nem bántott, de ahogy öregszem, egyre inkább érzem, hogy szükségem van valakire, hogy megtapasztaljam milyen a szerelem. A viszonzott, mert eddig csak plátói szerelmeim voltak. Ha nagyon magányos vagyok, elképzelem, hogy az aktuális plátói szerelmemmel vagyok, ez néhány hétig/hónapig boldoggá tesz, aztán visszatér az ürességérzet. Érzem, hogy nincs megoldás a problémámra, de úgy érzem, hogy társ nélkül továbbléteznem szinte lehetetlen!
2011. máj. 26. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent nálad a "nem éppen vonzó külső"?
2011. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alacsony vagyok, testesebb, de nem vagyok nőies, az arcom nem szép.
2011. máj. 26. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:
.
2011. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a sportot tudom javasolni. A rendszeres mozgástól jobb lesz a kedved és még fogyni is fogsz, ami jót tesz az egodnak. Ez meg fog látszani rajtad. Ha állandóan egy álomvilágban élsz, tudattalanul is ezt vetíted ki a világba és ezt érzik a pasik is. Egy jókedvű,életvidám csajra hamarabb felfigyelnek.
2011. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"nem épp vonzó külsővel áldott meg az Isten. Rajtam mindig keresztülnéztek a férfiak."


A külsődet nem készen kapod. Előnytelennek hitt külsőt is fel lehet javítani, ha megfelelő stílust sikerül találni hozzá. A másik szempont, hogy pl. egy arcot a mosoly klasszisokkal szebbé tesz. Hiába szebb A nő arca az átlagnál, míg B nő arca mondjuk átlagos: ha B mosolyog, A pedig zaklatottan/gondterhelten/feszülten/hidegen néz, akkor a férfiaknak B tetszik. A természetes adottságokat a nők túlbecsülik a viselkedés jelentőségéhez képest.


Nyilván erre azt mondod, hogy ördögi kör, mert ha nem tetszel, akkor rosszkedvű vagy, ezért még kevésbé tetszel. Ez igaz, de a folyamat ugye fordítva is működik.


Ha alacsony az önbizalmad, akkor nem veszed észre, amikor tetszel valakinek. A beérkező pozitív jelzéseket figyelmen kívül hagyod, csak a negatívakat dolgozod fel. Lehetséges, hogy mások sokkal jobb véleménnyel vannak a külsődről, csak ennek a jeleit cenzúrázod. Ez is nagy veszélye az alacsony önbizalomnak.


"Érzem, hogy nincs megoldás a problémámra"


Van. (1) Újragondolni az öltözködés, haj, smink stb. stílusát. Ha szükséges, szakértő bevonásával. (2) A testalkatot fejleszti a sport, a test mozgásának kecsességét a sport és a tánc gyakorlása. (3) Javítani kell az önbizalmon és a hangulaton, illetve megtanulni nyugodtnak, harmonikusnak lenni belülről. Ezek kisugároznak, a leírt módon. (4) Mosolyogni, barátságosnak lenni.

2011. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!