Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a kamaszkor hozadéka, és...

Ez a kamaszkor hozadéka, és el fog múlni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Bár már a kamaszkor végefelé járok - 17 éves vagyok - gondoltam, így teszem fel a kérdést, mert olyan 2-3 éve kezdődött pár dolog. Ugye középiskolába kerültem, környezetváltás, és jópár meggyőződésem megbukott ott. (Persze hülyeségek voltak, mai fejjel már ezt mondom) Talán ezóta van az, hogy teljesen társtalannak és üresnek érzem magam, de rossz érzés, mert eseményektől független és néha nagyon erős. :/ Semminek sem tudok örülni, csak pár percig, utána jön ez a... nem tudom mi, mintha súly lenne. Kongok az ürességtől, ilyen padlót verő-üvöltözős sírást tudok (ha egyedül vagyok) produkálni, pedig ez nagyon nem volt szokásom, mint ahogy az sem, hogy néha belevágok az alkaromba, mert egy darabig jó érzést ad.

Nem tudom, hogy lehetne ezen végre túllépni. Csak ebben az évben olvastam olyan 10 motivációs könyvet, csináltam gyakorlatokat, voltak köztük tényleg jók, de én nem vettem észre, hogy hatnának. Mit csinálhatnék? Vagy ez el fog múlni idővel?


2011. máj. 20. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz. Ha már vagdosod magad, az nem játék. Mindenki kiakad néha, de ez azért sok.
2011. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez ilyen kamaszos depis dolog.Ha nem múllik el akkor örökre magányos maradsz.

Velem is ez van de nem olyan rossz persze,mindenkinek más.

26/f

2011. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utálom, ha azzal próbálnak vigasztalni valakit, aki rosszul van, hogy "majd elmúlik" meg rálegyintenek csak, hogy "a kamaszkorral jár" stb.

Lehet persze, hogy tényleg majd elmúlik és tényleg a kamaszkorral jár, de ez sehol nem vigasztalja azt, aki éppen rosszul van.

És ezzel most nem az előttem szólót szeretném leszólni, hanem ezzel a hozzáállással van a bajom.


Persze én is csak közhelyeket tudnék most mondani, mint például, hogy sportolj meg nem tudom, egyél sok magnéziumot, de igazából ettől nem jön majd meg az életkedved.


Fogalmam sincs, mi a megoldás. És abban sem vagyok teljesen biztos, hogy el fog múlni.

2011. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!