Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, vagy csak...

Pánikbetegség, vagy csak kamaszkor?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. Emberek közt pánikolok,és sokszor szorongok a szobámban. Tünetek : rossz közérzet(álomszerű érzés),úgy érzem nem önmagam vagyok,enyhe fejfájás,gyors szívverés,remegő kezek,menekülési kényszer,vizhangáz,félelem a megőrüléstől,stb. Légszomj nincs,se mellkasi fájdalom,a roham legtöbbször addig tart,amig haza nem érek.utána meg 1-2 napig nem merek menni sehova,mert rosszul leszek.Ha tömegben vagyok és az otthonomra gondolok,a szobámra,a családomra, akkor mindig ilyen pánikszerű érzés jön rám. Pszichológusnál is voltam,aki azt mondta,h kamaszkor,és vége lesz... b6-os vitamint kaptam,és reggel este 1-1-et kell,h beszedjek.Nem merek nagyon távolra menni az otthonomtól,mert félek ha rosszul leszek,akkor nem birok hazamenni. Mit tegyek ??? írjon akinek hasonló panasza van/volt !!!
2010. jan. 31. 11:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Menj másik pszichológushoz,vagy inkább pszichiáterhez. Ez enyhe pánikbetegség, és komolyan kell venni, mert komolyodhat.
2010. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Velem is pont ugyanez van.


16/F

2010. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
es te csinaltal mar valamit ? neked miota van ?
2010. jan. 31. 11:34
 4/24 anonim ***** válasza:
10%

Mi az a "vizhangáz"?


Tegnap is kiírtad ezt a kérdést, nem? Szerintem tegnap sem volt pánikbetegség, ma sem, csak valamiért nagyon azt akarod hallani, hogy pánikbeteg vagy. Mire jó az? Én az vagyok, szóval ne akard, tudom mivel jár.

2010. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
En epp azt akarom hallani,h nem vagyok az. Meg meg akarom tudni,h mi ez a "betegseg" .
2010. jan. 31. 11:43
 6/24 anonim ***** válasza:

A tünetek alapján hogyne lehetnél pánikbeteg. Csak ne itt várd a megfelelő diagnózist, mert egyrészt kevés itt a szakember, másrészt még ha lenne, akkor sem tudna látatlanul megfelelő és használható tanáccsal szolgálni. A kezelésről nem is beszélve.


A pszichológus úgy tűnik gyorsan lerázott, tényleg keresnetek kellene egy másikat, lelkiismeretesebbet.

2010. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
11:40 akkor szerinted nem vagyok panikbeteg ???
2010. jan. 31. 12:01
 8/24 A kérdező kommentje:
nem razott le gyorsan,kedvesek,megeroek voltak (2 hölgy,egy idősebb,és egy fiatalabb). 2x voltam náluk,utána jobban lettem.de utána megint rámjött a rosszullét,márciusban vissza kell mennem,azt mondta,h számítanak rá,h jobban leszek. :)
2010. jan. 31. 12:15
 9/24 anonim ***** válasza:
Mi az a "vizhangáz"?
2010. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem nem vagy pánikbeteg, max. pánikjellegű tüneteid lehettek, a kettő messze van egymástól. Az emberek közötti "pánikolás" meg a szorongás kamaszkorban teljesen normális. A légszomj, a mellkasi fájdalom, az ájulástól, rosszulléttől való rettegés olyan alap pánikos tünet, hogy ezek nélkül nem vagy pánikbeteg. Amúgy a pánikos rosszulléteknek is rendszeresen kell ismétlődni ahhoz, hogy valaki pánikBETEG legyen. Kamasz vagy, valószínűleg szorongóbb kicsit mint az átlag, de ne beszéld be magadnak a betegséget. Az hogy a családban volt hasonló (jól emlékszem a tegnapi kérdésedből, ugye?) erősítheti, hogy hajlam megvan benned, de attól még nem leszel beteg. A B6 vitamin jót tesz az idegeknek, izmoknak, de ez nem gyógyszer, emiatt ne könyveld el magad betegnek.
2010. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!