Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, vagy csak...

Pánikbetegség, vagy csak kamaszkor?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. Emberek közt pánikolok,és sokszor szorongok a szobámban. Tünetek : rossz közérzet(álomszerű érzés),úgy érzem nem önmagam vagyok,enyhe fejfájás,gyors szívverés,remegő kezek,menekülési kényszer,vizhangáz,félelem a megőrüléstől,stb. Légszomj nincs,se mellkasi fájdalom,a roham legtöbbször addig tart,amig haza nem érek.utána meg 1-2 napig nem merek menni sehova,mert rosszul leszek.Ha tömegben vagyok és az otthonomra gondolok,a szobámra,a családomra, akkor mindig ilyen pánikszerű érzés jön rám. Pszichológusnál is voltam,aki azt mondta,h kamaszkor,és vége lesz... b6-os vitamint kaptam,és reggel este 1-1-et kell,h beszedjek.Nem merek nagyon távolra menni az otthonomtól,mert félek ha rosszul leszek,akkor nem birok hazamenni. Mit tegyek ??? írjon akinek hasonló panasza van/volt !!!
2010. jan. 31. 11:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz a szociális fóbiáról a cikk 2. felében:

[link]

2010. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

11:26-os vagyok


nem még nem :S szüleim még nem vittek el pszichológushoz :S

2010. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem, kamaszkoromban nem, 23-24 fölött jöttek elő. Fizikai tünetek? Teljesen nyugis helyen vagy és rosszul leszel. Nekem az első az utcán volt, mentem a munkahelyemre (amit nagyon szerettem) és egyszercsak nem kaptam levegőt, azt hittem elájulok, megfulladok, összeesek. A gyomrom nagyon görcsölt, kivert a víz, és kapkodtam levegő után. Leültem, kicsit jobb lett, de utána mindig attól féltem, hogy mikor jön elő. Elég sűrűn előjött, pedig semmi extra stressz vagy rossz élmény nem volt az életemben akkoriban.

A szociális fóbia megint más. Ne keverjétek össze a dolgokat. Tudsz emberek közé menni, telefonálni? Nem azt kérdezem, hogy szeretsz-e, hanem hoigy tudsz-e? Nekem a pánikbetegségem szociális fóbiával kezdődött, szóval sajna ehhez a kettőhöz nagyon értek. Nem tudtam utcára kimenni, ha nagyon muszáj volt, akkor rettegtem, hogy ne találkozzak ismerőssel. Csak nagyboltokba jártam, hogy ne kelljen megszólalni (pl. pultnál kérni), de ott meg tömeg volt. Hát, a nagyon durva pánikos+szociális fóbiás időszak nem volt életem legszebb szakasza... Egyedül a munkámat tudtam jól ellátni, ott nem volt gond, hogy egész nap bezsélnem kell, de utána 3 zsemlét gondot okozott kérni a kisboltban.

Azóta lényegesen jobb a helyzet, de ebben nagyrésze volt egy pszichológusnak és nagyon sok munkámnak is.

2010. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Bocs, az lemaradt, hogy a 12.37-es voltam és most 30 éves vagyok.
2010. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!