Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, vagy csak...

Pánikbetegség, vagy csak kamaszkor?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. Emberek közt pánikolok,és sokszor szorongok a szobámban. Tünetek : rossz közérzet(álomszerű érzés),úgy érzem nem önmagam vagyok,enyhe fejfájás,gyors szívverés,remegő kezek,menekülési kényszer,vizhangáz,félelem a megőrüléstől,stb. Légszomj nincs,se mellkasi fájdalom,a roham legtöbbször addig tart,amig haza nem érek.utána meg 1-2 napig nem merek menni sehova,mert rosszul leszek.Ha tömegben vagyok és az otthonomra gondolok,a szobámra,a családomra, akkor mindig ilyen pánikszerű érzés jön rám. Pszichológusnál is voltam,aki azt mondta,h kamaszkor,és vége lesz... b6-os vitamint kaptam,és reggel este 1-1-et kell,h beszedjek.Nem merek nagyon távolra menni az otthonomtól,mert félek ha rosszul leszek,akkor nem birok hazamenni. Mit tegyek ??? írjon akinek hasonló panasza van/volt !!!
2010. jan. 31. 11:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Ez enyhe pánikbetegség"


Ne mondjunk már ki itt diagnózisokat!!!! Ha szakember vagy, akkor tudnod kell, hogy ennyibő és látatlanban a legprofibb szakember sem diagnosztizálna, ha meg nem vagy szakember (és azért ez a valószínűbb...) akkor meg felelőtlenség.Ha pánikbeteg vagy, akkor lehet tapsztalatod (nekem van bőven) de a diagnosztizáláshoz az is kevés.

2010. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
ok,kössz a bíztatásokat,amúgy a rosszulléttől való félelem az megvan... de,kössz..
2010. jan. 31. 12:44
 13/24 anonim ***** válasza:
Kérlek áruld el mi az a vizhangáz? Nem jövök rá:(
2010. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
az,h olyan érzés mintha egy kicsit vízhangozna,ha valaki beszél...
2010. jan. 31. 13:11
 15/24 A kérdező kommentje:
12:37 hány éves vagy ? kamaszkorodban neked is volt hasonló?
2010. jan. 31. 13:14
 16/24 anonim ***** válasza:

Sportolj valamit, a mozgás segít a stresszhormonokat levezetni.

Legjobb lenne valami társas sport. Foci, kézi, kosár...


És kevesebbet számítógépezz! Aludj eleget, tarts valami állatot.

Meg fogsz gyógyulni!

2010. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Inkább szociális fóbia. Ha mindig érzed ilyen helyzetben, akkor meg főleg. A szimpla pánikbetegség egyik fontos kritériuma, hogy bármilyen - teljesen nyugodt, biztonságos - körülmények között is jöhet roham. (Légszomj, mellkasi szúrás egyébként nem törvényszerű egyáltalán).

Mindenesetre, ha fizikai tüneteid is vannak, tényleg kevés lesz az, hogy "majd kinövöd". Nem fogod kinőni.

2010. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

6 eves korom ota focizok. De most télen nincs edzés,és nem nagyon szeretek menni edzésre,mert voltam itt is rosszul.

amugy kossz...

2010. jan. 31. 13:23
 19/24 A kérdező kommentje:
mik azok a fizikai tunetek?
2010. jan. 31. 13:31
 20/24 anonim ***** válasza:

Pont azok, amiket leírtál a 2. 3. sorban...

Tehát, hogy a sima izgalmon kívül olyan is van, ami "nem oda tartozik".

2010. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!