Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak a kamaszkor, vagy valami...

Csak a kamaszkor, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé megváltoztam.Depresszív hangulat.Önkárosító gondolatok.A felfogásom valahogy mintha gyengébb lenne,és nehezebben is jegyzek meg dolgokat.Tavaly ilyenkor enyhe depressziót állapítottak meg nálam,de az valahogy más volt.(Akkor vagdostam is és most újra sokat gondolok a pengére :S)Akkoriban sokan bántottak,és megszoktam,azóta nem is sértődök meg semmin.Mostanában viszont minden apró dolog megbánt,még ha valaki egy kicsit erélyesebben szól is hozzám...Néha csak úgy elsírom magam.Nehezebben veszek levegőt,és hihetetlen könnyen fáradok.Szinte semmit sem csinálok egész nap a sulin kívül,és mégis olyan mintha végig ugráltam volna a napot....Amúgy meg egy ilyen mindig pörgő,vidám,folyton mosolygó...mások elmondása szerint 'dilishippi' vagyok.És ez így néha vissza is jön,főleg mások előtt a suliban...szóval nem értem.Ha ez számít,akkor orvos által megállapított testkép zavarom van...ergo 2tonnásnak látom magam,miközben nem vagyok az.Most épp visszahízlaltak,szóval valószínűleg ez is közrejátszik az önutálatban.

Szóval...nemtudom,ez most ilyen kamaszkori hangulatingadozás,vagy más?

14L


2011. jan. 23. 17:59
 1/5 anonim válasza:
57%

én is kb ebben a cipőben járok, csak én nem vagdostam és nem vagdosom magam

14/F

2011. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a kamaszkor teszi az egészet... Legalábbis ennyi idős koromban, meg kb egészen 18 éves koromig én is "átestem" mindenféle anorexián, bulimián, önvagdosáson, öngyilkossági gondolatokon, dühkitöréseken, sírógörcsökön, depresszión, meg mindenen, amin kell :) Van, aki ilyen nehezen éli meg ezt a kort, aztán lenyugszik. Én már szerencsére túl vagyok ezen, higgyétek el, ez az egész csak egy múló állapot :)
2011. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen (is) a kamaszkor.


Meg sok mindent összeolvastál pszichológia témában, és most hótt tudományosan ("depresszív", "önkárosító") tudsz értekezni a kamaszkori problémáidról. Amúgy 14 évesen még sejtelmed is alig lehet róla, milyen pl. egy igazi depresszió. Ne is éld bele magad, hogy depressziós vagy vagy az leszel, ugyanis nem nagy kaland, sőt, egyáltalán nem kaland, hanem a létező legunalmasabb és legsivárabb dolog a világon.


"Mostanában viszont minden apró dolog megbánt,még ha valaki egy kicsit erélyesebben szól is hozzám..."


Ez is teljesen általános és érthető.


"ez most ilyen kamaszkori hangulatingadozás,vagy más?"


Ez teljesen klasszikus.


"Ma egész nap olyan szomorú voltam, nem is tudtam etetni a hernyókat. Tulajdonképpen miért is él az ember? "Lenni vagy nem lenni, ezt itt a kérdés", mint ahogy Shakespeare mondja a Hamletben. Arra gondoltam, hogy milyen kár az ifjúságért, mely elmúlik és hogy én már sohase leszek olyan vidám és elégedett, mint harmadikban. Hiába! az élet nem olyan víg dolog!..."


(Karinthy, Tanár úr kérem, a diák naplója)


Mint láthatod, a kamaszoknak már 100 éve is voltak "depis" időszakaik, a különbség az volt, hogy akkor még nem volt (illetve alig volt) pszichiátria, nem "diagnosztizáltak" azonnal mindenféle zavarokat és írtak fel gyógyszert.

2011. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó...Csak próbáltam értelmesen megfogalmazni a kérdésem.Nem olvastam direkt utána.Szimplán érdekel a pszichológia,tanultam is ilyen témában és valószínűleg megragadtak ezek a szavak.De talán jobb lett volna,ha úgy teszem fel a kérdést,hogy 'segítség depis vagyok,szar a világ,brühühü...'.Amúgy meg szerintem nincs korhoz kötve,hogy ki érezheti magát rosszul.Igen.14 évesen már rengeteg dolgon kereszül mentem.Nem szeretnék depressziós lenni.Nem vagyok hipochonder sem.Csak feltettem egy kérdést,nem kell rögtön vádaskodni,meg nekem támadni.Azért köszönöm a válaszod.Megbizonyosodtam róla,hogy nincs velem semmi baj....
2011. jan. 24. 20:25
 5/5 anonim válasza:

:DD Elolvastam amit írtál, és egy kicsit ijesztő volt szembesülnöm vele, hogy bizony egy cipőben járunk :P

Én is afféle mezitlábos hippilyány vagyok, és mostanában elég szar napokat élek. Szerintem ez a hangulatváltozásos, sírógörcsös dolog nem feltétlenül depresszióra vezethető vissza. Írtad is, hogy sok mindenen mentél már át a korod ellenére.. ugyan nem tudom, mit értesz ez alatt, de gyanítom, hogy talán nem túlzol ( mert sajnos az a tapasztalatom, az átlag 12-16 éves korosztállyal kapcsolatban, hogy nevetséges apróságokon képesek keseríteni magukat..) Szerintem megnyugodhatsz..az emberek túlnyomó többsége mentálisan sérült, ahhoz képest jól elvagyunk:)) A dilit mondjuk ne vidd túlzásba.. nekem múlt héten sikerült csupán pillanatnyi hepajból földhöz technokolozni a pszichológus nénit, aztán elég randán nézett :P

Ha gondolod írj privátban, lehet akadna közös téma:)

agisc@citromail.hu

14/L

2011. jan. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!