Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez, és hogyan tudnám...

Mi lehet ez, és hogyan tudnám ezt egyedül legyőzni?

Figyelt kérdés

Szégyellem magam a kérdés miatt, de mivel eddig értelmes választ nem igazán kaptam rá,gondoltam megkérdezem itt,hátha van valakinek hasonló baja.

22 éves vagyok,és nagyjából egy éve elkezdődött valami egészen furcsa "szokás" nálam.Azt tudni kell rólam,hogy alapjáraton egy pozitív,vidám lány vagyok, egyetemre járok és dolgozom közben, a baráti-családi kapcsolataim rendben vannak,épp ezért nem is értem a dolgot.

Szóval egy évvel ezelőtt elkezdtem "furcsa módon összekapcsolni a dolgokat". Azzal kezdődött,hogy a villamosra siettem,de megláttam egy könyvet valami kirakatban,figyelmeztettem magam, hogy ha odamegyek,lekésem a villamost...ennek ellenére odaléptem. Természetesen mire felértem, a villamos már elment, várhattam a következőre.Ez még nem is lenne baj,de utána az agyam elkezdett iszonyatos módon pörögni. "Ha ezt csinálom,ez történik,ha azt csinálom,az történik", nem tudom mi ez,de már "súlyosabb" a dolog,mert minden második mozdulatomat,tettemet befolyásolja.Fejben tudom,hogy a dolgok nem így működnek,de valahogy a gyakorlatban ez megreked. Bődületes ostobaság,szégyellem is magam emiatt,de pl. mikor a barátaimmal étteremben vagyunk,és rendelni kell,végigpörgetem az étlapot,aztán arra gondolok,hogy "ha a milánóit rendelem,biztos,hogy összeveszek valakivel"... olykor ráparancsolok az "agyamra",megemberelem magam és igyekszem spontán megélni dolgokat,és dönteni,de nagyon sokszor van,hogy ezek az ostoba gondolatok irányítanak.

Beszélgettem erről a szüleimmel,ők azt javasolták,menjek el szakemberhez,manapság már,amikor minden második ember pánikbeteg,ez nem szégyen.De nem vagyok hajlandó gyógyszereken meg kedélyjavítókon élni ennyi idősen,ezt magamban akarom leküzdeni.

A külvilágnak annyi jön csak le,hogy esetleg egy vásárlásnál lassabban döntök,nehezebben határozom el magam erre-arra, miközben belül folyamatosan pörgök,hogy mi lesz ha ezt vagy azt teszem. Két,egymással abszolút nem kapcsolatban álló dolgot kapcsolok össze.

Ez megijeszt,főleg mert normális,értelmes fiatalnak tartom magam,és ahogy írtam fent, az emberi kapcsolataim is rendben vannak,magammal sincs bajom -ezen kívül. Egyszerűen csak irigylem azokat,akik tudnak spontán dönteni,akiknek nincsenek ilyen beidegződéseik...nagyon irigylem őket. :( Jó lenne ezek nélkül élni,mert ezek a gondolatok,amellett,hogy idegesítenek,szorongással,rossz érzésekkel töltenek el.

Van valakinek hasonló problémája? Ha igen,miket tesz annak érdekében,hogy elmúljon?

Gondoltam arra is,hogy tudatosan átalakítom a gondolataimat (hiszek a Vonzás Törvényében és az agykontrollban),és ezeket a "ha ezt csinálom ez történik"-dolgokat pozitív,jó helyzetekbe fordítani.Pl. "ha felemelem a poharat,történik velem valami jó"... annyira idegesít,és annyira szégyellem,nagyon nyomasztó,és szeretném,ha ennek egy életre vége lenne.A szorongás meg az agyalás felőröl, és én tiszta aggyal akarom leélni az életemet!

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!


2011. máj. 16. 12:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ahogy olvasod, sokunknak volt ilyen a gondolkodásunk. Én nem is gondoltam anno, hogy ez betegség lenne. Valóságos játéknak, kihívásnak vettem. Minden kezelés, idegeskedés nélkül pár év után el is maradt. Válaszolj az agyadnak, ha feltesz valamilyen választási lehetőséget. Juszt se azt csinálom amit javasolsz, hanem valami mást. Itt találj ki valamit. Egyébként az agyunknak, még az állati sorból, az a dolga, hogy keresse a bajt, hogy figyelmeztethessen. Ha nem talál, csinál. Te meg ne engedd, hogy azt csináljon, amit akar. Lehet irányítani, másfelé terelni. Ezt tanuld meg, saját magadon.

2011. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!