Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miről lehet felismerni tizenév...

Miről lehet felismerni tizenéveseknél a depressziót?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nagyon más, mint régen, hosszabb időn keresztül, folyamatosan. nem keresi az interakciót, barátokat, otthon ül, nézi a tv-t, rosszkedvű, nagyon ingerlékeny, sírós, nagyon keveset vagy nagyon sokat eszik és alszik. nem nevet olyan dolgokon amiken eddig igen, nem érdekli semmi, nincs kedve felkelni az ágyból, stb. mindezt hosszabb (hetek, hónapok) ideig, megszakítás nélkül.
2011. márc. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Amiket leírtál, lehetnek a depresszió tünetei, de nem feltétlenül. Hány éves a gyerek? Étvágya, Alvása? Tanulás? Hormonálisan érett már és mióta? Ahhoz, hogy pontosabban lehessen válaszolni a kérdésedre, szerintem menjetek el egy szakemberhez (először pszichiáter, aztán pszichológus, hogy ha esetleg gyógyszeres kezelés kellene - főleg 18 éves kor után -, és meg lehessen állapítani a súlyosságát is). A pontos diagnózis nagyon fontos a valódi segítség módszerének megválasztásában. Még időben vagytok, ne komolytalankodjátok el!

www.lelekmag.hu

2011. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
14.olyan 4-5 ált. de becsúszik néha a rossz jegy főleg idén csúsztak be(mostani tanév)későn alszik ált. el és fáradt sokszor.Viszonylag sokat eszik, de nem nagyon hízik, akiről itt szó van.
2011. márc. 24. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már egy jó ideje nem lelkesedek semmiért, nem járok sehová, a barátaimat nem érzem közelinek, nem érzem azt, hogy valójában ismernének. Semmihez sincs kedvem, morgok, hirtelen nagyon fel tud menni az agyvizem, gyakorlatilag semmi étvágyam nincs és állandóan aludni akarok. Itthon vagyok állandóan, semmit nem csinálok sulin kívül. Depressziós vagyok?
2011. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!